Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Mokslas

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2009-01-01 iki 2009-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(14) 2009-12-30 -1
Gyveno kartą pasaulyje beveik nuostabus studentas Antanas. Buvo jis ką tik baigęs vidurinius mokslus pačiame Vilniaus viduryje esančioje įžymioje gimnazijoje. Baigęs ją jis ėmėsi studijuoti. Tik mokslai jam nebuvo sunkūs, todėl jis dažnai nuobodžiaudavo. Jo širdis ir beveik visi jausmai troško kažko rimtesnio ir gal nuo to, o gal ir ne nuo to, jam kai kada būdavo liūdna. Tačiau to niekas nežinojo, nes jis daugiausiai šypsojosi, tyliai ir nepastebimai. O kartais mėgdavo...
(8) 2009-12-30 0
Didžiosios Britanijos Nacionalinės fizikos laboratorijos Kvantų detektavimo padalinyje dirbantis mokslininkas David‘as Cox‘as sukonstravo mažiausią "senį besmegenį". Tiesa, jis padarytas ne iš sniego - galvą ir kūną sudaro du mažyčiai karoliukai, vienas su kitu suvirinti kruopele platinos.
(8) 2009-12-28 0
Sokrato, didžiausio istorijos neprisitaikėlio, pamokos šiandienos Amerikai.
(13) 2009-12-28 0
Gruodžio 31-ąją dieną nusimato dalinis Mėnulio užtemimas, kurį bus galima stebėti Europoje, Afrikoje, Azijoje ir Australijoje. Tačiau tai ne vienintelis įdomus reiškinys - tą patį vakarą antrą kartą per gruodžio mėnesį bus stebima antroji pilnatis. Šie retoki reiškiniai vadinami "Mėlynuoju mėnuliu" (angl. Blue moon).
(37) 2009-12-27 0
Karo mediko Matthew Mortenseno užduotis veiksmų lauke buvo suteikti pirmąją pagalbą sužeistiems fronto linijos kareiviams. Deja, jam pačiam žalos išvengti nepavyko - gruodžio 10-ą dieną patruliavimo Bagdade (Irakas) metu jį peršovė priešo snaiperis. Tačiau laimei, Matthew liko gyvas, ir pats sugebėjo sustabdyti kraujavimą iš kulkos paliktos žaizdos.
(29) 2009-12-24 0
Austrija ir Vokietija ragina atsisakyti senelio raudonais drabužiais komercinio įvaizdžio. Tai - kompanijos "Coca-cola" išradimas, o ne tikrosios Kalėdos.
(8) 2009-12-24 0
Geriausia moderni progreso parabolė, visai tinkamai, aplenkė savo laiką. 1861 m. Imre Madach išleido poemą „Žmogaus tragedija“ (The Tragedy of Man) – „Prarastąjį rojų“ industriniam amžiui. Eiliuotoje dramoje, kuri vis dar yra kertinis vengrų literatūros akmuo, aprašoma, kaip kartu su Ieva iš rojaus sodo išvytas Adomas išsižada Dievo ir nusprendžia savo pastangomis sukurti Edeną. „Aš pats sau dievas, – giriasi jis, – kad ir ką atgausiu, bus mano. Tai yra vi...
(9) 2009-12-24 0
Vakarų pasaulyje, kadaise buvusiame beveik išvien krikščioniškame, Kalėdos vis labiau nekrikščioniškos. Daug kur (ypač Lietuvoje, bet ne tik) pabrėžiama jų sąsaja su pagoniškomis žiemos šventėmis, o Holivude pagoniškas dvasingumas skleidžiasi itin įmantriomis formomis.
(4) 2009-12-24 1
Kauno medicinos universiteto klinikose chirurgai, bendradarbiaudami su ginekologais tulžies pūslės pašalinimo operacijai pritaikė naują, pasaulyje tik kelerius metus taikomą metodiką. Chirurgas doc. Almantas Maleckas ir akušeris ginekologas Valdas Koženiauskas tulžies pūslę jaunai moteriai sergančiai akmenlige, pašalino per makštį.
(11) 2009-12-24 1
Panaudojus tinklainės implantus, Vokietijos mokslininkams ir medikams pavyko akliesiems iš dalies atstatyti regėjimą, pranešė „Der Spiegel“.
(5) 2009-12-23 0
Rusijos kosminis laivas, skraidinantis tris astronautus iš Japonijos, Rusijos ir Jungtinių Valstijų, trečiadienį susijungė su Tarptautine kosmine stotimi (TKS), pranešė Rusijos kosminių skrydžių valdymo centras.
(6) 2009-12-23 0
Žurnalistai ar šiaip paukščių parodose sutikti žmonės manęs vis paklausia: „O koks jums pats pats mieliausias paukštis?“ „Turiu jų keletą, – atsakau: – Vienas jų – gyvatėdis.“ „O kodėl?“ – vėl klausia. „Tai labai asmeniška, – sakau, – susiję su jų paieška, radimu ir daug valandų, praleistų stebint šių paukščių elgseną ar juos fotografuojant.“
(15) 2009-12-23 0
Taivane įjungta didžiausia Azijoje saulės elektrinė, jos galia – 1 MW, pranešė naujienų agentūra AFP.
(10) 2009-12-23 0
Australijos inžinieriai ir JAV regeneracinės medicinos specialistai sukūrė 3D biospausdintuvo, galinčio „gaminti“ transplantacijos operacijoms tinkamus organus, prototipą.
(1) 2009-12-23 1
Mokslininkams 419 milijonų metų senumo druskos nuosėdų sluoksnyje pavyko surasti gerai išsilaikiusių bakterijų liekanų, iš kurių pavyko išskirti DNR.