Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jus esate cia: Pradzia » Visos temos » Mokslas
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: Mokslas

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2012-01-01 iki 2012-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(7) 2012-12-31 9
Nuo Saulės atsidūrus tik per trečdalį atstumo, kuris skiria gimtąją mūsų žvaigždę nuo gimtosios Žemės, nereikėtų stebėtis, kad „orų“ temperatūra ten neretai viršija +400ºC. Tiesa, arčiausiai Saulės esanti planeta garsėja dar ir ypatingai lėtu sukimųsi aplink savo ašį: viena para Merkurijuje trunka 58,6 Žemės paros. Gerai, jei tai diena penktadienis ar šeštadienis. O jei pirmadienis??
(7) 2012-12-31 9
Kitąmet prie Žemės priartės kometa ISON, kuri gali būti net 15 kartų šviesesnė už Mėnulio pilnatį. Anot astronomų, plika akimi danguje ji bus matoma net ir dieną. Teigiama, kad kometa ISON užbaigs „dangiškųjų dovanų“ sezoną, nes per 2013-uosius prie mūsų planetos priartės ir daugiau kometų, kurias galėsime stebėti.
(5) 2012-12-31 6
2012 metais Antarktidos žemynas įšilo kur labiau nei buvo tikėtasi, nustatė mokslininkai. Pasak jų, spartėjantis milžiniškos Antarktidos ledo dangos tirpimas gali pastebimai padidinti Pasaulinio vandenyno lygį.
(21) 2012-12-31 5
NASA kosminių zondų ir po Marsą važinėjančių aparatų nedidelės kariuomenės bendras šūkis yra „Ieškok vandens!“ Ten, kur yra vandens, gali būti ir gyvybės, kuriai reikalingas vanduo kaip tirpiklis, kuriame galėtų tarpusavy sąveikauti sudėtingos gyvosioms sistemoms būtinos makromolekulės, rašo „Discovery“.
(0) 2012-12-31 6
Lietuvos gamtos fondo (LGF) logotipe įkomponuotas didžiosios miegapelės atvaizdas. Tai nereiškia, kad ši nevyriausybinė institucija galbūt yra mieganti. Anaiptol. Ji budi, kad ir ta miegapelė saugiai permiegotų šalčio ir baltojo bado metą ir nuo pavasario netrikdoma triūstų miške, augintų palikuonis. Šis žvėrelis papurusia uodega pas mus itin retas ir saugomas, kaip ir Azijos bambukynuose meškutė panda, kurią matome Pasaulio gamtos fondo (WWF) logotipe.
LGF veiklos barai platūs, jie apima visą žmogaus ir valstybės rūpesčio reikalaujančią krašto biosferą nuo delne telpančio gyvūnėlio iki jūros erdvės.
(4) 2012-12-31 7
Nors ir ne visiems malonu tai girdėti ir tikrai ne visi su tuo sutiks, tačiau plaukimo žvaigždė Michaelas Phelpsas buvo teisus teigdamas, kad šlapintis baseine – nieko blogo, tvirtina mokslininkai.
(0) 2012-12-31 19
XX a. 3-iame dešimtmetyje Argentinoje buvo įkurtas miestelis Villa Epecuen. Naujoji gyvenvietė ant sūraus ežero kranto turėjo tapti turistų traukos centru, bet jam suklestėjus ekonomiškai gamta miesto gyventojams iškrėtė žiaurią išdaigą.
(44) 2012-12-31 11
Privalomas matematikos egzaminas neišspręstų specialistų stygiaus problemos, nebent pablogintų padėtį švietimo sistemoje. Taip teigia švietimo srities atstovai, reaguodami į Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) rektoriaus siūlymą įvesti privalomą matematikos egzaminą, kuris neva turėtų garantuoti daugiau Lietuvoje trūkstamų tiksliųjų mokslų specialistų.
(29) 2012-12-31 13
Maisto priedų mūsų maiste gausu. Jau esame įpratę prie gausybės „E“ raidžių ant gaminių pakuočių. Jos žymi tiek mums puikiai žinomą ir po E–330 kodu besislepiančią citrinų rūgštį, tiek ir potencialiai kenksmingus maisto priedus.
(11) 2012-12-30 11
Net jei ir būtume supervalstybė, kosmoso tyrimai yra tokie brangūs, kad gali labai greitai nusausinti biudžetą. Tą supratę mokslininkai ir politikai nusprendė, kad reikia susivienyti ir apjungus pajėgumus pastatyti bendrą Tarptautinę kosminę stotį.
(34) 2012-12-30 9
Tai buvo vienas iš tų vakarų. Na, žinote: po sekinančios darbo dienos tesinori ištiesti kojas prieš televizorių. Ir mažiausiai tikiesi atlikti proveržį, galintį pakeisti dabartinę fiziką
(4) 2012-12-29 7
Ar gali būti kas įdomiau, kaip kitoniški garsai, populiariai vadinami „kliksais“, kuriuos mitriai ir dainingai reikia įterpti tarp kitų žodžio garsų? Ši kalba, primenanti Afrikos paukščių čiulbėjimą, atveria mums dar mažai pažįstamą zulų tautos istoriją ir kultūrą.
(19) 2012-12-29 6
Klimato kaitos ataskaita, pasirodysianti kitais metais, buvo nutekinta į internetą. Klimato kaitos skeptikai išsyk paskelbė, kad jame nurodoma, jog didžioji globalaus atšilimo dalis priklauso n
(18) 2012-12-28 8
Kinijoje atidaryta ilgiausia pasaulyje greitaeigė geležinkelio linija. 2 298 kilometrų ilgio linija sujungs šalies sostinę Pekiną ir šalies pietuose esantį Gvandžou miestą.
(14) 2012-12-28 4
Filme „Wall-E“ vaizduojama, kaip kelis šimtus metų erdvėlaivyje praleidę žmonės tampa nutukėlių rase. Fizinio aktyvumo stoka ir maisto perteklius nuslopino erdvėlaivio gyventojų norą likti nepriekaištingos fizinės formos. Tačiau „Wall-E“ – fantastika. O štai vienas antropologas įsitikinęs, kad žmonija pasikeis, kai leisis į šimtmetines kosmines keliones – į Kentauro Alfą ar į tolimesnes žvaigždes.