Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Sociologija

Pirmieji suomių įspūdžiai apie bazinių pajamų eksperimentą: kas keičiasi, kai už nieką gauni 600 €

2017-03-18 (46) Rekomenduoja   (66) Perskaitymai (385)
    Share
Tai straipsnis iš rašinių ciklo. Peržiūrėti ciklo turinį

Artimiausius dvejus metus 2 tūkstančiai suomių bedarbių dalyvaus revoliuciniame bandyme: kiekvienas jų gaus neatlygintinus 600 eurų per mėnesį, ir niekas jiems nenurodinės, kaip tuos pinigus išleisti, rašoma „Business Insider“.

Net jeigu žmonėms pavyktų įsidarbinti, pinigai vis tiek jiems būtų išmokami.

Suomijos Sodros atitikmuo, socialinio draudimo valdyba (KELA), nuo šių metų pradžios pradėjo naują programą, kuri leis įvertinti būsimą besąlyginių bazinių pajamų poveikį. „Business Insider“ pakalbino penkis jos dalyvius, kurie jau dabar pripažįsta, kad yra itin patenkinti tokiu socialinių paslaugų užtikrinimo modeliu.

Juha Jarvinenas

Juha Jarvinenas, verslininkas ir šešių vaikų tėvas, pasakoja svajojęs patekti į atrinktųjų eksperimentui sąrašą. Darbo jis neturėjo penkerius metus. Šeimai teko remtis žmonos pajamomis ir pašalomis už vaikus bei bedarbio pašalpa.

„Ką aš veiksiu toliau? Artimiausiu dvejus metus? Aš pradėsiu naują verslą kaip įmanoma greičiau. Dabar aš galiu sau tai leisti,“ – pareiškė J. Jarvinenas savo „Facebook“ tinklapyje. „Aš tikrai jaučiuosi atgavęs savo pilietybę,“ – pridūrė jis.

Sini Marttinen

Pastaruosius kelerius metus 34-ių Sini, turinti socialinio darbo patirties, ieškojo darbo kuriame galėtų panaudoti savo įgūdžius. Ji pasakojo, kad papildomi pinigai leidžia paprasčiau ieškotis darbo, o taip pat gražina bedarbiams orumą.

„Aš daug galvojau apie tai, kas skiria mane nuo kitų žmonių,“ – pasakojo ji Suomijos leidiniui „HS“, pridurdama, kad visos nesėkmės ar laimėjimai, kuriuos ji patyrė, galėjo nutikti bet kuriam mūsų.

Mika Ruusunenas

Dviejų vaikų tėvas. Prieš kelerius metus tapęs bedarbiu vyras dirbo kepėju. Jis jau buvo įsidarbinęs IT srityje kai sužinojo, kad buvo atrinktas į eksperimentinį būrį.

Tuos pinigus jis gaus kaip papildomas pajamas – pagal visas bazinių pajamų taisykles – tačiau jis tikina, kad tokie pinigai gali išgelbėti žmonių (kaip Juha Jarvininenas), siekiančių pradėti savo verslą gyvenimus.

„Jeigu kas nors nori pradėti savo pačių verslą, tai jis negauna bedarbio pašalpos, net jeigu ir negauna jokių pajamų pirmuosius 6 mėnesius,“ – pasakojo jis leidiniui „Guardian“. Papildomos lėšos, jo manymu, suteikia žmonėms platesnes erdves rizikuoti.

Mari Saarenpaa

Trečiąją dešimtį įpusėjusi Mari sunaus Veeti susilaukė kai jai buvo 19 metų, todėl jai teko skubiai ieškotis darbo. 2016-ųjų spalį jos darbas prekybos srityje baigėsi.

Pripažindama, kad šie pinigai ją tikrai maloniai nuteikia, mergina vistik pageidavo geriau dirbti. „Čia pas mus gerokai nuobodoka, būtų puiku grįžti į darbą,“ – pasakojo ji.

Rosa Kultalahti-Singh

Naujai išketpa mamytė Rosa MTV sausio pabaigoje pasakojo, kad šie pinigai suteiks jai galimybių susirasti labiau tinkamą darbą. Gruodį jai teko palikti laikiną darbą. Merginos teigimu, papildomos lėšos leis jai komfortabiliai gyventi net jeigu jos atlyginimas darbe bus menkas.

Ji taip pat tikisi, kad sistema sulauks sėkmės ir bus išplėsta priskiriant ir dirbančius asmenis.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(76)
Neverta skaityti!
(10)
Reitingas
(66)
Visi šio ciklo įrašai:
2020-05-22 ->
2019-02-19 ->
2019-02-10 ->
2018-08-09 ->
2017-07-17 ->
2017-05-11 ->
Komentarai (46)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
65(5)
29(1)
23(0)
21(4)
19(0)
15(2)
15(5)
14(1)
12(2)
Savaitės
91(1)
80(0)
Mėnesio
111(22)
93(0)
83(5)