Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Mokslininkų atradimas: apmokytos bitės aptinka vėžį labai ankstyvoje stadijoje

2013-11-26 (2) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (220)
    Share

Iki šiol gydytojai pacientus turėjo gydyti nuo bičių įkandimų, tačiau panašu, kad greitai bitės gali tapti pagalbininkėmis medicinoje, rašo mashable.com.

Naujas tyrimas, atliktas Didžiosios Britanijos įmonės „Inscentinel“, besispecializuojančios vabzdžių tyrimuose, rodo, kad bitės gali padėti aptikti vėžį žmonių organizmuose labai ankstyvoje stadijoje.

Naudodama šį atradimą, portugalų dizainerė Susana Soares sukūrė stiklinį prietaisą, kuris diagnozei naudoja bites ir paciento kvėpavimą. Itin jautrią uoslę turinčios specialiai apmokytos bitės gali aptikti kvapus, kurių žmogaus uoslė neužuodžia. Tai tuberkulioze, diabetu, plaučių ar odos vėžiu sergančių žmonių kvapai.

S. Soares sukūrė iš kelių dalių sudarytą specialų objektą: mažesnis indas, į kurį pacientas kvėpuoja, ir didesnis indas, kuriame laikomos apmokytos bitės. Jeigu jos užuodžia kvapą, kurį yra išmokytos atskirti, tuomet nuskrenda į mažesnį indą.

Vėžį aptinkančios bitės treniruojamos specialiai joms skleidžiant tam tikrą kvapą, o vėliau jas maitinant cukrumi, kad šios kvapą susietų su atlygiu. Bitės gali būti apmokytos vos per dešimtį minučių ir kvapą atsiminti visam laikui.

Kiek anksčiau bitės ir vapsvos buvo apmokytos pagal kvapą aptikti bombas.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(16)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(2)
Komentarai (2)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
33(2)
27(0)
22(1)
20(6)
15(0)
15(0)
Savaitės
89(0)
74(1)
65(3)
Mėnesio
645(32)
262(38)
145(17)
117(28)