Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Atlikta pirmoji pasaulyje penio sumažinimo operacija (N-18)

2015-02-17 (0) Rekomenduoja   (15) Perskaitymai (165)
    Share

17-metis vaikinas iš Amerikos – pirmasis pasaulyje, kuriam atlikta penio sumažinimo operacija. Jo lytinis organas užaugo toks didelis, kad pasidarė nebeįmanoma mylėtis ar sėkmingai sportuoti. Chirurgai buvo šokiruoti, kai vaikinas pasiskundė, jog jo penis per didelis. Jaunuolio varpa – beveik 18 cm ilgio, bet apimtis buvo greipfruto dydžio – apie 25 cm.

Chirurgai penio formą apibūdino kaip panašią į amerikietiškojo futbolo kamuolį.

„Kiekvieno urologo gyvenime pasitaiko momentas, kai pacientas paprašo kažko tokio keisto ir nesuprantamo, kad lieki šokiruotas, – sakė operaciją atlikęs chirurgas Rafaelis Carrionas. – Tai buvo prašymas sumažinti penį.“

Vaikinas kelis kartus sirgo priapizmu – liga, dėl kurios atsiranda ilgai trunkanti skausminga erekcija. Paauglio penis priapizmui pasikartojus tris kartus visam laikui išsipūtė ir pasidarė kreivas. Jaunuolis negalėjo mylėtis ar aktyviai sportuoti, jam dėl didžiulio, sunkaus penio buvo sunku dėvėti kelnes. Jis taip pat gėdijosi to, kaip penis matėsi dėvint normalius rūbus. Varpa buvo didžiulė, bet erekcijos metu ji nepadidėdavo, o tik sustandėdavo.

„Jo penis buvo išsipūtęs kaip balionas, – teigė R. Carrionas. – Didžiulis lytinis organas – daugelio vyrų svajonė. Nors ilgis buvo geras, penio apimtis per vidurį buvo per didelė. Jis atrodė kaip amerikietiškojo futbolo kamuolys.“

Pirmas toks atvejis

Chirurgas su savo komanda medicininėse knygose nesėkmingai bandė ieškoti informacijos apie tokias operacijas – jų anksčiau neatlikta nė vienos.

„Visi plastikos chirurgai stengiasi penį padaryti kuo didesnį ir storesnį, bet beveik nėra informacijos apie jo sumažinimą,“- sakė vyras.

Medikai nusprendė pasinaudoti metodu, naudojamu Peirono ligos gydymui. Tai – susirgimas, dėl kurio aplink penį atsiranda rando audinys, todėl organas susilenkia. Chirurgai pjovė pagal seną apipjaustymo randą, atvyniojo penio odą ir iš abiejų penio pusių atpjovė po dalį audinio. Gydytojai nepažeidė šlaplės ir nervų, atsakingų už penio jautrumą.

Paauglys iš ligoninės namo išleistas vos po dviejų dienų. Chirurgai neišmatavo penio po operacijos, bet R. Carrionas teigė, jog organas ilgesnis ir storesnis už vidutinio vyro, bet dabar atrodo simetriškas. Vaikinui dabar nekyla jokių problemų dėl erekcijų ir jautrumo.

„Jis labai džiaugėsi, tai buvo gyvenimą pakeitęs įvykis,“- sakė operaciją atlikęs chirurgas.

Dar vienas žmogus užsimanė tokios pat operacijos, kai ji buvo aprašyta seksualinės medicinos žurnale.

„Antrojo vyro penis atrodo natūraliai normalus, jo sveikatos istorijoje apie tai nieko nerašoma, – aiškino R. Carrionas. – Nepanašu, kad šio vyro varpa būtų nenormali.“

Buvo aišku, kad paaugliui reikėjo operacijos išgydyti ligai, bet gydytojai neskuba priimti prašymų operuoti sveiką savo penio dydžiu nepatenkintą žmogų.

„Vyrai tuo paprastai nesiskundžia, – sakė chirurgas. – Tai pasitaiko labai, labai retai.“

Verta skaityti! Verta skaityti!
(21)
Neverta skaityti!
(6)
Reitingas
(15)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Kiti tekstai, kuriuos parašė Dorotėja Noreikaitė
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
30(8)
22(5)
22(5)
12(0)
12(0)
11(0)
Savaitės
64(0)
52(0)
52(0)
Mėnesio
149(36)
118(14)
103(8)
97(7)