Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Profesorius ragina atsikratyti pavojingo įpročio su plastikiniais buteliais: galime įsivaryti sau kepenų vėžį, nevaisingumą ir kitas ligas

2017-08-15 (6) Rekomenduoja   (17) Perskaitymai (2531)
    Share

Karštą vasaros dieną patariama gerti kuo daugiau vandens. Tačiau daugelio žmonių įprotį tą patį plastikinį buteliuką dar kartą pripildyti vandeniu derėtų užmiršti.

Specialistai įsitikinę, kad ištuštintas plastikinis gėrimo butelis turėtų keliauti į šiukšlių dėžę.

Ne visa plastikinė tara yra ilgalaikė – ji žmogui gali sukelti įvairių sveikatos problemų.

„Tokio plastiko buteliukai yra skirti vienkartiniam naudojimui, kadangi antrą kartą naudojant, veikiant deguoniui, aukštai temperatūrai, saulės spinduliams, gali išsiskirti gana toksiškos cheminės medžiagos.

Tai nėra ūminis apsinuodijimas, tai yra lėtinis apsinuodijimas, kuris turi trukti daugelį metų, kad pasireikštų klinikinė išraiška.

Dažniausiai tai būna endokrininiai susirgimai, gali atsirasti vyrų nevaisingumas, taip pat skatina vaikų nutukimą ir yra taip pat duomenų, kad tai gali daryti įtaką ir kepenų vėžio atsiradimui“, – teigia VU ligoninės Santaros klinikų Infekcinių ligų centro vadovas prof. dr. Arvydas Ambrozaitis.

Perkantiems vandenį ir kitus gėrimus plastikiniuose buteliuose patariama pažiūrėti į jų dugną – čia žymimas iš rodyklių sudarytas trikampis su skaičiumi viduryje. Dažniausiai sutinkamas skaičius – vienetas. Tokia tara skirta naudoti tik kartą.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(27)
Neverta skaityti!
(10)
Reitingas
(17)
Komentarai (6)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
49(1)
44(0)
29(2)
28(4)
22(0)
21(7)
19(0)
16(1)
Savaitės
99(0)
82(6)
75(0)
Mėnesio
110(8)
109(6)
108(44)
99(7)
99(0)