Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2012-01-01 iki 2012-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(21) 2012-11-05 3
Plačiai paplitusi nuomonė, kad žmogus iš tikrųjų išnaudoja vos keletą procentų (ne daugiau 10 proc.) savo galvos smegenų galimybių. O ką rodo smegenų skenavimo rezultatai?
(0) 2012-11-05 0
Specialūs apatiniai drabužiai, skleidžiantys nestiprius elektros impulsus, kiekvienais metais net pusei milijono sunkių ligonių padėtų išvengti itin skausmingų ir neretai pavojų gyvybei keliančių pragulų, skelbia „The Telegraph“.
(9) 2012-11-05 1
Bangoro universiteto mokslininkas ką tik išleido studiją apie tai, ką gaivieji gėrimai daro mūsų organizmams. Šis tyrimas atskleidė šokiruojančius faktus.
(8) 2012-11-02 0
Ar kada nors susimąstėte, kodėl labiau pasitikite vyrais, kalbančiais žemais balsais, ar kodėl moterims taip patinka Džeimsas Bondas? Pasirodo, žmogaus reakcija į tokius tarytum mažai reikšmingus psichologinius niuansus gali būti paaiškinta moksliškai.
(9) 2012-11-02 0
Žmogus negali tuo pačiu metu ir būti empatiškas (užjausti kitą), ir vadovautis logika. Logika ir emocijos nėra artimos ne tik semantiškai, bet ir fiziškai: galvos smegenų poliuose už šiuos psichikos procesus atsakingos sritys egzistuoja priešingose pusėse. Rasti kompromisą, tenkinanti abu polius, dažnai nebūna nei lengva, nei įmanoma.
(7) 2012-11-02 3
Kas nutiktų, jei atiduotumėte tūkstantį „Motorola Zoom“ planšetinių kompiuterių vaikams Etiopijoje, kurie nemoka skaityti ar rašyti? Pasirodo, jie pradėtų mokytis anglų kalbos, o po penkių mėnesių išmoktų apeiti „Android“ operacinės sistemos apsaugą bei aktyvuotų išjungtą techninę įrangą.
(12) 2012-11-02 7
Mūsų veiduose yra nuorodos į tai, kas mes esame, kaip mąstome ir jaučiame, kokie mūsų elgesio modeliai ir vertybės, koks mūsų požiūris į darbą ar asmeninius santykius, teigia fizionomikos ekspertė Viktorija Česonytė. Anot jos, mes turime tiek įgimtus veido bruožus, iš esmės nesikeičiančius visą gyvenimą, tiek įgytus, kuriuos suformuoja mūsų vidinės ir išorinės reakcijos. Mokėjimas perskaityti veide užkoduotą informaciją gali padėti teisingai pasirinkti darb...
(5) 2012-11-01 3
Natūralu tikėti, kad mus supanti realybė yra tokia, kokią ją matome, girdime, jaučiame. Bet ar tikrai?
(23) 2012-11-01 9
Anūkas teiraujasi močiutės, ar tiesa, kad jei jis valgysiąs daug morkų, gerai matysiąs? Močiutė patikina, kad tikrai taip – argi anūkėlis kada nors matė triušį su akiniais? Juokai tegu lieka juokais, tačiau realybėje egzistuoja nemažai faktų, apie tai, kas gadina mūsų akis ir kas padeda jas apsaugoti.
(54) 2012-11-01 2
Europos mokslininkai praėjusią savaitę išplatintame manifeste reikalauja, kad Europoje būtų nedelsiant uždrausta bet kokia alkoholinių gėrimų reklama, o ant alkoholinių gėrimų taros atsirastų įspėjamieji užrašai apie riziką susirgti vėžiu.
(46) 2012-10-31 13
Pomirtiniai išgyvenimai patiriami, kai sielą sudarančios kvantinės substancijos palieka organizmo nervų sistemą ir susilieja su visata. Tokią teoriją iškėlė du garsūs mokslininkai, viena iš kurių yra kvantinės fizikos ekspertas, seras Rodžeris Penrouzas (Roger Penrose), kitas – neurologas Stiuartas Hamerofas (Stuart Hameroff). Pagal šią idėją, išeitų, jog sąmonė yra smegenyse veikiančio kvantinio kompiuterio programa, kuri visatoje išlieka net ir po mirties.
(8) 2012-10-31 0
Alzheimerio liga – viena iš XXI amžiaus rykščių. Mokslininkams niekaip nepavyksta nustatyti tikrosios šios ligos priežasties. Nemažai mokslininkų teigia, jog Alzheimeris susijęs su 2-ojo tipo diabetu. Ryšys toks glaudus, jos kartais jis net vadinamas smegenų diabetu. Kas sukelia 2-ojo tipo diabetą, niekam ne paslaptis – besaikis valgymas, ypač greitojo maisto, kuriame tiesiog knibžda cukrus, angliavandeniai ir riebalai. Kraujyje nuo tokio maisto ženkliai padidėja cukraus ...
(24) 2012-10-31 3
Budistų vienuolis ir molekulinės genetikos mokslininkas Matthieu`us Ricardas yra laimingiausias pasaulio žmogus, bent jau taip teigia Viskonsino (JAV) universiteto tyrėjai.
(11) 2012-10-30 2
Praėjusią savaitę energetinio gėrimo gamintojams „Monster“ Kalifornijoje (JAV) iškelta byla dėl netyčinio gyvybės atėmimo (angl. – „wrongful-death“), kadangi 2011 m. pabaigoje išgėrusi dvi 24 uncijų (710 ml) skardines energetinio gėrimo „Monster“ netikėtai mirė 14-metė Anais Fournier. Teismo medicinos ekspertas ataskaitoje mirties priežastimi įvardijo apsinuodijimą kofeinu. Taigi, kokia yra mirtina kofeino dozė?
(8) 2012-10-29 0
Vėžys yra ne kas kita, o grupė sparčiai besidauginančių nenormaliai funkcionuojančių ląstelių. Tokių ląstelių auglys gali susiformuoti bet kurios lyties krūtinės audiniuose – vėžiui lytinė diskriminacija svetima. Tad krūtų vėžiu susirgti, pasirodo, gali ir vyrai.