Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina
 
 

Paieška archyve atlikta pagal tokius paieškos parametrus:

Rubrika: „Visos rubrikos“

Tipas: Visi įrašai

Laikotarpis: Nuo 2013-01-01 iki 2013-12-31

Rikiavimas: Naujausi pagal datą

Norėdami lengviau surasti dominantį įrašą, naudokitės archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijomis arba keiskite paieškos parametrus

visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-12-31 3
Modernūs laikai atnešė visai kitokį gyvenimo būdą. Šiandieniniame pasaulyje (ypač vakarų šalyse) jau neįsivaizduojame gyvenimo be nuolatinės higienos, ligų gydymo be antibiotikų ir gyvenimo švarioje, izuoliuotoje aplinkoje. Tačiau, kaip toks drastiškas pokytis paveikė mūsų organizmą? Ką reiškia dabartinės ligos ir kaip atsiranda autoimunitetas, alergijos? Koks yra šiandieninių biomedicinos tyrimų progresas gydant alergijas? Į šiuos klausimus pabandysiu atsakyti šiame straipsnyje bei pristatyti vieną iš požiūrių į alergijas ir jų atsiradimą.
(7) 2013-12-31 6
Galis susidaryti įspūdis, kad kai kuriuose portretuose vaizduojami veidai (pavyzdžiui, garsiosios "Monos Lizos") žvilgsniu sekioja po visą patalpą, kur bepasuktum. O štai mago Džerio Andruso sukurtas drakoniukas (iš akies trauktas Krokodilas Gena) moka dar geresnį triuką: jis paskui jus sekioja ne tik žvilgsniu, bet ir sukiodamas galvą. Nors jos nepasuka nė per milimetrą. Pala, pala... Sukioja galvą nepasukdamas galvos? Taip. Ir tuo pačiu dar ir apsuka galvą. Tik jau kitiems.
(5) 2013-12-31 1
Tiems, kurie nori išlikti žvalūs ir budrūs, vietoj stiprios kavos rekomenduojama mėlyna šviesa, nustatė Švedijos mokslininkai. Jų teigimu, šia prasme mėlyna šviesa veikia kur kas geriau nei kofeinas.
(0) 2013-12-30 0
Motinos piene esantis cukrus apsaugo naujagimio žarnyną nuo bakterijų antpuolių.
(1) 2013-12-30 8
Stanfordo-Burnhamo medicininių tyrimų instituto mokslininkų komanda atrado, kaip išsibalansuoja imuninė sistema ir susiformuoja ligos.
(0) 2013-12-27 0
1602 metais Ispanijos flotilei plaukiojant Ramiuoju vandenynu, ties vakariniais Meksikos krantais, jūreiviai netikėtai pasiligojo. „Pirmasis simptomas buvo viso kūno skausmas, dėl kurio žmonės pasidarė labai jautrūs prisilietimams. Ant kūno, ypač žemiau liemens, atsirado purpurinės dėmės; jūreivių dantenos taip sutino, kad jie negalėjo sukąsti dantų ir galėjo tik gerti. Galų gale jie pradėjo mirinėti – staiga, kalbėdami“, - rašė ekspedicijos kunigas Antonio de la Ascensiónas.
(24) 2013-12-23 14
Gali būti, kad pagaliau rastas jaunystės šaltinis – mokslininkams pavyko išsiaiškinti, kaip sustabdyti senėjimo procesus žinduolių organizmuose ir kaip pasukti juos atgal. Mokslininkai nustatė, kad padidinus paprastųjų baltymų lygį dviejų metų pelių audiniai tampa tokiais, kokius turi vos šešių mėnesių pelės.
(28) 2013-12-23 2
Suomija tam, kad atbaidytų savo šalies gyventojus nuo žalingo įpročio, sukūrė gąsdinančią kampaniją, kurioje teigiama, kad vos per kelerius metus rūkalius gali virsti nutukusiu spuoguotu zombiu.
(189) 2013-12-23 2
Ugandos parlamentas penktadienį priėmė griežtą įstatymą prieš homoseksualius santykius, numatantį galimybę pakartotinius „pažeidėjus“ įkalinti iki gyvos galvos, o šios itin religingos šalies įstatymų leidėjai sveikino šį teisės aktą kaip pergalę prieš „blogį“.
(0) 2013-12-23 0
Ilgą laiką buvo nežinoma, kodėl zebrai yra dryžuoti. Nors aišku, kad tokios gyvūno spalvos reikalingos prisitaikyti prie aplinkos, apsiginti nuo plėšrūnų, tačiau zebrai kaip tik atrodo lengviau pastebimi dėl savo ryškių bei kontrastingų spalvų.
(0) 2013-12-20 0
Mokslininkai skelbiasi sėkmingai „atspausdinę“ akies ląsteles, reikalingas regos sutrikimams, taip pat ir aklumui, gydyti, rašo bbc.co.uk.
(0) 2013-12-20 0
Biomedicinos mokslininkams Drezdeno technologijos universitete pavyko išgydyti keletą Žmogaus imunodeficito virusu (ŽIV) apkrėstų pelių naudojant naują metodą: gydant ŽIV ląsteles panaudotas fermentas tam, kad virusas būtų išmestas iš užkrėstų ląstelių DNR, skelbia thelocal.de.
(3) 2013-12-20 -1
Pietų Korėjos mokslininkai sukūrė ir užpatentavo pirmąjį pasaulyje nanorobotą, skirtą onkologinėms ligoms gydyti. Šis į genetiškai modifikuotą nepavojingą bakteriją įterptas nanorobotas gali diagnozuoti vėžinius auglius ir tiesiai į auglio ląsteles pristatyti priešvėžinius vaistus, skelbia „BusinessKorea“.
(21) 2013-12-19 1
Nauji tyrimai rodo, jog pavojų sveikatai sukelia ne tik iš įprastinės cigaretės įkvepiamos dervos ir kiti toksinai, bet ir grynas nikotinas, kurį galima gauti rūkant elektronines cigaretes.
(3) 2013-12-18 3
Jei žiūrėdami į šiuos objektus pamanysite, kad jie juda – jums už tai bus atleista. Nes jos apkvailina ne katiną.