Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Kaip atgyja ir prisitaiko smegenys? Kas vyksta po traumų ir kaip atsiranda nauji neuroniniai tinklai (Video)

2019-03-04 (0) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (726)
    Share

Technologinė pažanga sukelia naują proveržį ne vienoje mokslo srityje. Ne išimtis ir neuropsichologija. Tokie tyrimų metodai kaip magnetinis rezonansas, kompiuterinė tomografija ar pozitronų emisijos tomografija leidžia pažvelgti į smegenis dar giliau ir ieškoti atsakymų į sudėtingiausius klausimus.


©VSRao | pixabay.com

Smegenys atlieka begalę gyvybiškai svarbių funkcijų ir kiekviena jų sritis turi būti išnaudojama maksimaliai. Visgi traumos ar įvairios ligos gali sutrikdyti smegenų veiklą ir tuomet nepamainoma yra neuropsichologų pagalba. Psichiatrės prof. Liudos Šinkariovos teigimu, neuropsichologiniai tyrimai yra svarbūs siekiant įvertinti pažeistas mąstymo bei motorines organizmo funkcijas ir sudaryti reablitacijos planą.

„Mokslo sriubos“ tinklalaidėje prof. L. Šinkariova pasakojo, kad smegenys yra plastiškos ir geba prisitaikyti po traumų ar kitų sveikatos sutrikdymų. Pastebėta, kad dalis pažeistų smegenų funkcijų gali atsistatyti formuojantis naujiems neuroniniams tinklams, taip bent kiek kompensuojant pažeistos smegenų srities praradimą. Pavyzdziui, netekę regėjimo žmogus dažnai yra jautresni garsams, kvapams ar kitiems pojūčiams, nes smegenų centras atsakingas už regėjimą ima formuoti kitoms funkcijoms reikiamas neuronines jungtis. Pašnekovė pabrėžė, kad tokia reabilitacija yra ilga ir sudėtinga, reikalaujanti didelės kantrybės iš kiekvieno paciento.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(3)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(2)
Įdomūs įrašai iš rubrikų Žmogus ir medicina ir Gadžetų turgelis
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
34(0)
33(0)
20(0)
14(5)
14(4)
13(2)
12(2)
Savaitės
112(20)
60(0)
Mėnesio
139(14)
110(4)
108(15)
106(13)