Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Kaip iš fantastinio filmo: mokslininkai sukūrė prototipinius kontaktinius lęšius, kurie gali būti valdomi akių judesiais - dukart mirktelėjus gali priartinti regimą vaizdą

2019-08-05 (0) Rekomenduoja   (6) Perskaitymai (110)
    Share

Kalifornijos universiteto San Diege (JAV) mokslininkai sukūrė prototipinius kontaktinius lęšius, kurių veikimą valdo akių judesiai. Šių lęšių naudotojai dukart mirktelėję gali priartinti regimą vaizdą, rašo engadget.com.

Tyrimą aprašantis mokslinis darbas publikuotas žurnale „Advanced Functional Materials“.

Biomimetiniai lęšiai yra pagaminti iš elastingų polimerinių plėvelių, kurios reaguoja į elektrinius signalus, judesio – pavyzdžiui, mirktelėjimo – metu generuojamus akyje. Žmonės tokius vadinamuosius elektrookulografiniuis signalus gali skleisti net miego metu. „Net tada, kai akis nieko nemato, žmonės gali judinti akies obuolį ir generuoti tokius elektrookulografinius signalus“, – sakė tyrimo vadovas Shengqiangas Cai.

Bet kol kas šių lęšių parduotuvėse neieškokite – dabar vyksta tik ganėtinai ankstyva jų bandymų fazė. Lęšiai veikia tik specialioje bandymams skirtoje įrangoje, o tyrime dalyvavę žmonės turėjo aplink akis prisiklijuoti visą elektrodų masyvą. Mokslininkai tikisi, kad ilgainiui jų atradimas galės veikti kaip akies lęšiuko pakaitalas, kaip kintamo židinio akiniai, be to, tikimasi šią medžiagą panaudoti nuotoliniu būdu valdomų robotų kūrime.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(7)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(6)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
46(0)
38(5)
35(0)
24(0)
19(0)
19(7)
16(0)
15(3)
12(8)
12(0)
Savaitės
102(3)
100(12)
Mėnesio
118(2)
107(0)
106(35)