Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Nemiga nėra tik nepatogus sutrikimas - ji didina ir labai rimtų ligų riziką

2019-08-23 (0) Rekomenduoja   (-1) Perskaitymai (110)
    Share

Žmonėms, kurie kenčia nuo nemigos, gali padidėti koronarinių arterijų ligų, širdies nepakankamumo ir insulto rizika, skelbia naujas tyrimas, publikuotas Amerikos širdies asociacijos žurnale „Circulation“.

Ankstesni stebėjimo tyrimai nustatė ryšį tarp nemigos (ją patiria iki 30 proc. visos populiacijos) ir padidėjusios širdies ligų ir insulto rizikos, rašo „Science Daily“. Šie stebėjimo tyrimai negalėjo nustatyti, ar nemiga yra priežastis, ar ji tiesiog susijusi su šiomis ligomis, aiškino pagrindinė tyrimo autorė ir širdies ir kraujagyslių bei mitybos epidemiologijos docentė Karolinska institute Stokholme doktorantė Susanna Larsson.

Atlikdama pirmąjį tokio pobūdžio nemigos tyrimą, S. Larsson su kolega taikė Mendelio atsitiktinių imčių atranką – metodiką, kuri naudojasi genetinius variantus, kurie yra susiję su potencialiu rizikos veiksniu, pavyzdžiui, nemiga, siekiant sumažinti rezultatų paklaidą. 1,3 milijono dalyvių, sergančių širdies liga, yra turėję insultą, ar infarktą, buvo paimti iš keturių pagrindinių visuomenės tyrimų ir grupių.

Tyrėjai nustatė, kad genetiniai nemigos variantai buvo susiję su žymiai didesniais koronarinių arterijų ligų, širdies nepakankamumo ir išeminio insulto rizika – ypač didelio arterinio insulto, bet ne prieširdžių virpėjimo rizika.

„Svarbu nustatyti pagrindinę nemigos priežastį ir ją gydyti. Miegas yra elgesys, kurį gali pakeisti nauji įpročiai ir streso valdymas“, – teigė S. Larsson.

Šio tyrimo apribojimas yra tas, kad rezultatai atspindi genetinį varianto ryšį su nemiga, o ne pačia nemiga. Anot S. Larsson, nebuvo įmanoma nustatyti, ar asmenys, sergantys širdies ir kraujagyslių ligomis, turėjo nemigą.

 

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(-1)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
84(7)
44(6)
29(1)
26(0)
25(0)
20(2)
19(0)
Savaitės
55(0)
47(0)
Mėnesio
178(16)
137(21)
129(2)
115(26)
93(0)