Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Precendento neturinti byla: Nyderlandų teismas išteisino gydytoją, atlikusią eutanaziją demencija sergančiai pacientei

2019-09-16 (3) Rekomenduoja   (11) Perskaitymai (275)
    Share

Nyderlandų teismas išteisino gydytoją, kuri atliko eutanaziją demencija sergančiai pacientei, o tai buvo pirmoji tokio pobūdžio byla šalyje.

Prokurorai kaltino neįvardijamą gydytoją tinkamai nesuteikus konsultacijos 74-erių moteriai prieš suleidžiant jai mirtiną dozę vaistų, motyvuodami, kad pacientė dar galėjo persigalvoti.

„Darome išvadą, kad visų eutanazijos įstatymo reikalavimų buvo laikomasi. Taigi, įtariamoji išteisinama dėl visų kaltinimų“, – pareiškė Hagos teismo teisėja Mariette Renckens (Marjetė Renkens).

„Manome, kad atsižvelgiant į pacientės sunkios demencijos būklę, gydytoja neprivalėjo pakartotinai patikrinti, ar ji pageidavo eutanazijos“, – pridūrė ji.

Teismui paskelbus išvadą, salėje pasigirdo plojimai. Šis sprendimas yra laikomas svarbiu precedentu šalyje, kuri 2002 metais pirmoji pasaulyje įteisino eutanaziją.

Šis eutanazijos atvejis 2016 metais sulaukė žiniasklaidos dėmesio dėl jo detalių. Nors moteriai buvo duota migdomųjų su jos kava, tačiau atliekant eutanaziją pacientė netikėtai atsibudo ir atsisėdo, todėl artimieji turėjo ją laikyti, kol ji numirė.

Prokurorai sakė, kad nors pacientė, vos sužinojusi apie jai nustatytą Alzheimerio ligos diagnozę 2014 metais, pasirašė atitinkamą pareiškimą, kuriame sakė pageidaujanti pagalbos numirti, kad ji nebūtų perkelta į globos namus, gydytoja turėjo dar kartą su ja pasitarti.

Tačiau teisėja pareiškė, kad pacientei buvo „sunki demencija ir ji išsigąsdavo net savo atvaizdo veidrodyje“.

„Atsižvelgiant į faktą, kad pacientės [protas] nebebuvo skaidrus, gydytoja nebūtų galėjusi priimti sprendimo iš pokalbio su ja“, – pridūrė teisėja.

„Eutanazijos prašymas buvo pateiktas, kai pacientė dar galėjo gerai viską suvokti ir pasirašydama pareiškimą jau buvo gerai viską apsvarsčiusi“, – nurodė ji.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(11)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(11)
Komentarai (3)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Kiti tekstai, kuriuos parašė Rūta Androšiūnaitė
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
39(0)
38(0)
29(9)
19(0)
15(0)
10(0)
Savaitės
175(1)
107(1)
102(20)
81(4)
72(0)
Mėnesio
128(0)
124(0)
114(32)
107(1)
102(17)