Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Medikai nustebo - moters širdį sudaužė ne skausmingi išgyvenimai, o maistas

2019-12-09 (0) Rekomenduoja   (-3) Perskaitymai (330)
    Share

Dažniausiai sudaužytos širdies sindromas užklumpa patyrusius emocinį stresą. Tačiau viena moteris jį patyrė dėl netinkamai pasirinkto maisto. 

Moterį iš Izraelio sudaužytos širdies sindromas užklupo po to, kai apsirikusi ji suvalgė ne avokado, o vasabio.

Gydytojai „BMJ Case Reports 2019“ pranešė, kad septyniasdešimties metų moteris po vestuvių pateko į greitosios pagalbos skyrių, nes skundėsi krūtinės skausmais. Vakarėlio metu ant stalo ji pamatė, jos manymu, avokadų užkandį, ir šiek tiek jo paragavo. Deja, kaip patvirtino jos skonio receptoriai ir vėliau – krūtinės skausmai, iš tikrųjų tai buvo maždaug šaukštelis vasabių.

Po penkių minučių ji pradėjo jausti ūmų krūtinės spaudimą, kuris perėjo ir į rankas. Diskomfortą ji juto kelias valandas, tačiau nusprendė likti vestuvėse ir galiausiai skausmas ėmė slopti. Tačiau kitą dieną moteris jautėsi nusilpusi, todėl kreipėsi į gydytoją.

Gydytojai spėjo, kad pacientei - širdies nepakankamumas, tačiau elektrokardiografija parodė kairiojo skilvelio disfunkciją. Moteriai pasireiškė sudaužytos širdies sindromas.

„Takotsubo kardiomiopatija, dar vadinama sudaužytos širdies sindromu, yra kairiojo skilvelio disfunkcija, paprastai būdinga vyresnio amžiaus moterims po patirto stipraus emocinio ar fizinio streso“, – bylos pranešime aiškino autoriai.

Sudaužytos širdies sindromas laikinai paveikia širdies gebėjimą efektyviai pumpuoti kraują, sukeldamas simptomus, panašius į širdies priepuolio. Pirmą kartą tai užfiksavo Japonijos tyrinėtojai daugiau nei prieš 20 metų. 

Paprastai šis sindromas pasireiškia dėl stipraus psichologinio ar fizinio streso. Pirmieji šio sindromo atvejai pasireiškė moterims, patyrusioms emociškai traumuojančius įvykius, pavyzdžiui, sutuoktinio mirtį. 61 metų moteriai iš Teksaso buvo diagnozuota ši būklė po jos šuns mirties 2017 m.

Tyrėjai teigė, kad tai yra pirmas kartas, kai ligą sukėlė vien maisto vartojimas. Ankstesnėse ataskaitose buvo aprašyta, kad ligą sukėlė alerginė reakcija į maistą, o ne pats maistas.

„Kiek mums žinoma, tai yra pirmasis pranešimas apie takotsubo kardiomiopatiją, kurią sukėlė vasabio vartojimas“, – teigė tyrimo autoriai.

Būklė laikoma gana lengva, nors gali atsirasti tokių komplikacijų, kaip plaučių edema ir aritmija. Ši moteris buvo gydoma AKF inhibitoriais bei beta adrenoblokatoriais ir paleista namo per mėnesį visiškai pasveiko.

Parengta pagal iflscience.com

Verta skaityti! Verta skaityti!
(1)
Neverta skaityti!
(4)
Reitingas
(-3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
21(2)
12(0)
12(0)
12(0)
12(1)
Savaitės
78(9)
68(4)
68(4)
62(2)
Mėnesio
168(16)
135(2)
105(1)
84(3)