Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Dažnai kamuoja galvos skausmas? Jį gali sukelti ir alergijos, apie kurias jūs nežinote

2020-05-08 (0) Rekomenduoja   (1) Perskaitymai (440)
    Share

Dažnai skauda galvą? Kai kurie tyrimai rodo, kad gali būti, jog jūsų migrenos priežastis yra nenustatyta alergija kažkuriam iš maisto produktų, nuolat pasitaikančių kasdieniame jūsų maisto racione.

Nediagnozuotos maisto alergijos arba kai kurių maisto produktų netoleravimas gali sukelti įvairių nemalonių simptomų.

Primename, kad alergija nuo netoleravimo skiriasi, tačiau abiem atvejais nustačius priežastį – maisto produktus ar jų grupę, reiktų jų atsisakyti. Netoleravimo atveju, kai organizmas išsivalys nuo toksinų, retkarčiais šių produktų galėsite vartoti be jokių pasekmių. Jei visgi tai yra alergija. Pavyzdžiui, alergija riešutams, tai gali būti mirtina dėl organizmą ištinkančios anafilacinės reakcijos, todėl alergijos atveju produktų atsisakyti reikėtų iš viso.

Taigi, jei jūsų paakiai pajuodę, esate nuolat pavargę, skauda sąnarius, turite lėtinį sinusitą, jums niežti odą, ją beria – tikėtina, kad netoleruojate tam tikrų produktų.

Tačiau neretai pamirštama, kad ir galvos skausmas gali byloti apie netinkamą racioną.

Žurnalo „Allergy and Immunology Journal“ duomenimis, nuo migrenos kenčia bent 18 proc. pasaulio gyventojų ir viena iš priežasčių yra maisto alergijos arba maisto netoleravimas.

Galvos skausmą sukelia IgG antikūnai, kuriuos gamina imuninė sistema siekdama neutralizuoti į kraują patekusius alergiškų produktų baltymus.

Skirtingai nuo IgE antikūnų, kai alerginė reakcija pasireiškia iš karto maistui patekus į organizmą, IgG antikūnų reakcija pasireiškia daug vėliau, todėl nėra lengva atrasti priežastį

Taip pat verta žinoti, kad galvos skausmą malšinantys vaistai yra tik trumpalaikis sprendimas, kuris gydo simptomą, et ne jo priežastį. Vaistai tik kuriam laikui praplečia kraujagysles ir numalšina skausmą, tačiau gali turėti ir šalutinių poveikių. Jei šių vaistų vartosite per daug, jie ilgainiui patys gali imti provokuoti galvos skausmą.

Žinoma nepamirškite, kad galvos skausmas gali būti sukeltas ir vandens trūkumo (dehidratacijos).

Todėl jei suskausta galvą, pirma pabandykite atsigerti. Jei galvos skausmas neišnyksta, dėkite kompresus, atsigerkite imbiero arbatos. Yra tyrimų, įrodančių imbiero naudą, galvos skausmo atvejais.

Tačiau jei galvos skausmai kartojasi dažnai, reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją, kuris nuspręs, ar turėtumėte apsilankyti pas gydytoją neurologą ar reikės gydytojo alergologo apžiūros. Taip pat stebėkite, ar suvalgius kokio nors maisto galvos skausmai kartojasi. Tai gali būti aiškus atsakymas į klausimą dėl galvos skausmų.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(1)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(1)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
44(6)
27(9)
20(7)
13(0)
13(4)
10(1)
Savaitės
84(7)
66(9)
58(0)
Mėnesio
151(2)
119(15)
115(22)
102(5)