Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

160 tūkstančių žmonių įtraukęs tyrimas atskleidė vieną priežastį, kodėl moterys gyvena ilgiau

2020-05-21 (1) Rekomenduoja   (-3) Perskaitymai (275)
    Share

Moterų gyvenimas nėra lengvas. Gimdymas, pavyzdžiui, tikrai nėra lengva užduotis. Moterys taip pat labiau jaudinasi dėl vaikų. Ir karjeros joms dažnai būna siekti sunkiau. O kur dar vyrai, manantys, kad priekabiavimas yra priimtina flirto forma. Tačiau nepaisant viso to, moterys gyvena ilgiau nei vyrai. Naujas net 160 tūkstančių žmonių 27 šalyse įtraukęs tyrimas atskleidė vieną iš priežasčių, kodėl taip yra.

Moterys susiduria su žymiai mažesne širdies ligų rizika. Jos taip pat žymiai rečiau miršta nuo širdies ligų ar jų komplikacijų. Jūs tai, tikriausiai, jau žinojote. Tačiau šis naujas tyrimas, kurį kartu su tarptautiniais partneriais atliko Kanados mokslininkai, rodo, kad buvimas vyru yra kur kas didesnis širdies ligų rizikos faktorius nei bet kas galėjo pamanyti. Pavyzdžiui, jau kurį laiką žinoma, kad širdies ligomis dažniau suserga ir nuo jų miršta prastesnę ekonominę padėtį užimantys žmonės. Taip yra dėl to, kad jie neturi pinigų, galimybių ar žinių tinkamai pasirūpinti savo sveikata. Tačiau šis tyrimas parodė, kad moterys susiduria su mažesne mirties nuo širdies ligų rizika, nepaisant to, kur jos gyvena, kokias pajamas gauna ar net kokia širdies sveikatos istorija pasižymi.

Kodėl taip yra? Greičiausiai egzistuoja ir fiziologinių faktorių, tačiau mokslininkai pažymi, kad moterys dažniau naudoja prevencinės medicinos priemones, kontroliuoja savo kraujo spaudimą, meta rūkyti, jei tai pataria gydytojai. Bent jau tai pastebėjo mokslininkai, 10 metų stebėję tūkstančius šio tyrimo dalyvių. Panašūs tyrimai buvo atlikti ir anksčiau, tačiau šis ypatingas tuo, kad buvo stebima populiacija, o ne tik į ligonines besikreipiantys žmonės.

Žinoma, nors ir žymiai rečiau nei vyrai, ir moterys suserga širdies ligomis. Tačiau joms žymiai rečiau prireikia invazinių procedūrų. Anksčiau buvo manoma, kad egzistuoja kažkoks šališkumas - gydytojai yra labiau linkę skirti tokias invazines procedūras vyrams. Tačiau dabar aiškėja, kad moterys žymiai rečiau serga širdies ligomis, o kai tokių sveikatos problemų atsiranda, jos dažniau jas kontroliuoja profilaktinėmis priemonėmis.

Moterys geriau rūpinasi savo sveikata ir nuosekliau seka gydytojų nurodymus. Jos valgo mažiau raudonos mėsos ar greito maisto produktų. Galima tik pajuokauti, kad besivaikydamos to liekno liemens moterys padeda ir savo širdims.

Visgi, šis tyrimas atskleidė ir vieną labai liūdną faktą. Neturtingose šalyse net 40 % žmonių miršta per 30 dienų laikotarpį po širdies smūgio ar insulto. Išsivysčiusiose šalyse šis rodiklis siekia tik 10 %.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(6)
Neverta skaityti!
(9)
Reitingas
(-3)
Komentarai (1)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
88(4)
59(5)
27(0)
25(0)
23(0)
22(1)
19(0)
15(0)
15(1)
Savaitės
100(3)
59(1)
Mėnesio
161(16)
118(2)
106(0)
105(35)