Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Vyras skundėsi nugaros skausmais: tai, ką parodė kompiuterinė tomografija, itin retas reiškinys

2020-06-18 (0) Rekomenduoja   (5) Perskaitymai (330)
    Share

Neseniai 38-erių metų žmogus kreipėsi į Brazilijos miesto San Paulo ligoninę „Hospital do Rim“, besiskųsdamas stipriu stuburo išvaržos sukeltu skausmu apatinėje nugaros dalyje.

Kaip rašoma medicinos žurnale „The New England Journal of Medicine“ (NEJM) paskelbtoje atvejo analizėje, siekiant nustatyti tikslią skausmo vietą, buvo padaryta kompiuterinės tomografijos nuotrauka.

Nuotrauka parodė, kad vyras turi ne tik stuburo išvaržą – gana dažną būklę. Gydytojų dėmesį patraukė dar viena neįprasta anatominė detalė. Pasirodo, žmogus turėjo ne du, kaip įprasta, bet tris inkstus: normaliai atrodantį kairįjį inkstą ir du sujungtus inkstus prie dubens.

Žmogui nepasireiškė jokie inkstų ligoms būdingi simptomai ir visi trys organai, kaip paaiškėjo, veikė normaliai.

Paprastai kiekvienas inkstas yra sujungtas su šlapimo pūsle atskiru šlapimtakiu. Šiuo atveju vienas iš dubens srityje esančių inkstų prie šlapimo pūslės buvo prijungtas šlapimtakiu, o antrasis buvo sujungtas su normaliojo kairiojo inksto šlapimtakiu.

Minėtąją kompiuterinės tomografijos nuotrauką galite pamatyti čia.

Toks apsigimimas, kai žmogus turi tris inkstus, yra ypatingai retas. Medicinos literatūroje užregistruota mažiau nei 100 tokių atvejų.

2013 metais internetiniame radiologijos žurnale „The Internet Journal of Radiology“ buvo aprašytas analogiškas atvejis.

Trys inkstai atsiranda dar iki gimimo, žmogui tebesant embriono stadijoje, kai struktūra, iš kurios paprastai susiformuoja vienas inkstas, pasidalija į du.

Kadangi paprastai tokia būklė nesukelia jokių simptomų, dažniausiai žmonės ir nesužino apie tokią savo anatominę ypatybę, nebent ji aptinkama atsitiktinai, atliekant su tuo nesusijusius testus, pranešė NEJM aprašytos ataskaitos autoriai.

Minėtam vyrui dėl papildomo inksto neprireikė jokios medikų pagalbos. Bet jis gavo geriamų nuskausminamųjų vaistų, kad numalšintų nugaros skausmus, rašoma ataskaitoje.

Parengta pagal „Live Science“

Verta skaityti! Verta skaityti!
(10)
Neverta skaityti!
(5)
Reitingas
(5)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
53(0)
39(7)
31(0)
23(0)
19(0)
16(2)
14(2)
13(0)
10(0)
Savaitės
100(2)
81(9)
70(4)
69(4)
Mėnesio
168(16)
135(2)
106(1)
81(9)