Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Kuriomis valandomis saulės spinduliai patys pavojingiausi? Tai, ką per ilgą laiką savo odai padarė, žmonės supranta per vėlai

2020-07-09 (0) Rekomenduoja   (2) Perskaitymai (440)
    Share

Saulė ultravioletinius spindulius skleidžia netgi tada, kai yra debesuota, tad dermatologai net ir tokiu oru rekomenduoja naudoti kremą nuo saulės. Jei prie kremo dar niekaip nepavyksta priprasti, specialistai rekomenduoja bent jau vengti tiesioginių saulės spindulių tada, kai jie būna patys aktyviausi – nuo 11 iki 15 val.

Kaip laidoje „Delfi rytas“ sakė dermatologė profesorė Matilda Bylaitė-Bučinskienė, būtent toks laikas saulei – aktyviausias, tad tikrai reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių.

„(Apskritai – „Delfi“) būti saulėje galima, bet jei būnate saulėje, reikėtų vengti tiesioginių saulės spindulių tarp 11 ir 15 val., stengtis dėvėti kepurę, plačiabrylę skrybėlę, kad dengtų pečius ir sprandą, būtinai – akiniai nuo saulės, kurie apsaugo nuo ultravioletinių spindulių. Jei tenka vaikščioti, ilgai eiti, reikėtų prisidengti, – pataria dermatoologė.

– Tas vietas, kurios yra atviros: plaštakos, veidas, nosis, ausys, sprandas, juos būtinai reikia tepti kremu su SPF, kūnui reikia 30 SPF, o veidui, plaštakoms, dekolte rekomenduojama 50 SPF.“

Saulės skleidžiami ultravioletiniai spinduliai yra laikomi vienu iš kancerogenų, galinčių sukelti odos vėžį.

Tai, ką per ilgą laiką savo odai padarė, žmonės supranta per vėlai.

Gydytoja sako, kad apklausus žmonės, kurie susirgo odos vėžiu, visi iki vieno sakė, kad dažnai degindavosi, keliavo Afrikoje, Azijoje, nesisaugojo, turėjo daugkartinių nudegimų iki pūslių, skausmų, kai kurie pacientai dėl to net į ligoninę buvo patekę.

Prof. M. Bylaitė-Bučinskienė sako, kad sveiko deginimosi nėra.

Tai, kad deginimosi metu naudosite kremą nuo saulės, nuo odos vėžio jis neapsaugos.

„Kremai nuo saulės apsaugo nuo stipraus nudegimo. Žiūrint, koks yra filtras, kai kurie kremai jie blokuoja spindulius, atspindi, kad pažaida neitų giliai, bet vis tiek žmogus tų spindulių gauna, neįmanoma apsisaugoti 100 proc.“, – sakė gydytoja dermatologė.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(4)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(2)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
57(0)
26(0)
16(0)
15(5)
13(0)
12(0)
11(0)
11(5)
11(1)
Savaitės
101(22)
65(0)
60(0)
60(0)
55(0)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(26)
101(22)