Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Prakalbo apie inhaliacinį vaistą nuo COVID-19: 79 proc. pacientų išvengė sunkiausios ligos formos

2020-07-24 (0) Rekomenduoja   (3) Perskaitymai (55)
    Share

Vaisto, skirto naujojo koronaviruso sukeliamai ligai gydyti inhaliaciniu būdu, bandymai parodė, kad 79 proc. pacientų, kurie buvo gydomi šia priemone, išvengė ligos išsivystymo į sunkiausias COVID-19 formas.

Remiantis ankstyvaisiais tyrimo rezultatais, pacientų, gavusių vaistą SNG001, gijimas nuo COVID-19 buvo dvigubai geresnis nei pacientų, kurie gavo placebą, rašo „BBC Science Focus“.

Vaistą gamina kompanija „Synairgen“.

Ankstesni tyrimai, kuriuose dalyvavo astma sergantys pacientai, parodė, kad vaistas yra gerai toleruojamas, pagerina antivirusinę plaučių apsaugą ir pagerina šių organų funkciją peršalimo ar gripo infekcijos metu.

Tyrimas, apie kurį kalbama, buvo atliekamas vadinamuoju „dvigubai akluoju“ būdu – t. y. nei pacientai, nei gydytojai nežinojo, ar ligoniams buvo skirtas placebas, ar SNG001.

Tyrimas nustatė, kad per 16 dienų trukmės gydymą sunkių COVID-19 formos atvejų, kai jau reikalinga plaučių ventiliacija, buvo 79 procentais mažiau – palyginus su pacientais, kurie vartojo placebą.

Tyrimo rezultatai rodo, kad gydymo metu SNG001 gavusiems pacientams sumažėjo ir oro trūkumo/dusulio atvejų.

Tuo tarpu placebo grupėje nuo COVID-19 mirė trys žmonės (6 proc.) – kai tuo tarpu visi, kurie gavo SNG001, išgyveno.

Taip pat kai kuriems pacientams, kurie pas medikus pateko jau sergantys sunkesne ligos forma, gydymas SNG001 pagreitino išrašymą iš ligoninės – tačiau tyrėjai teigia, kad skirtumas nebuvo statistiškai reikšmingas.

Southamptono universiteto kvėpavimo ligų medicinos profesorius ir tyrimo vadovas Tomas Wilkinsonas teigė, kad jis „džiaugiasi teigiamais duomenimis, gautais šiuo tyrimu“.

„Rezultatai patvirtina mūsų spėjimą, kad beta interferonas – plačiai žinomas vaistas, kuris injekcijų forma buvo patvirtintas naudojimui pagal daugelį kitų indikacijų – turi didžiulį potencialą ir kaip inhaliacinis vaistas plaučių imuninio atsako atkūrimui, apsaugos sustiprinimui, gijimo skatinimui ir kovai su viruso SARS-CoV-2 poveikiu“, – teigia mokslininkas.

Southamptono universiteto Medicinos tyrimų tarybos imunofarmakologijos profesorius ir vienas iš „Synairgen“ įkūrėjų Stephenas Holgate'as teigia, kad vaistas „atkuria plaučių gebėjimą neutralizuoti virusą arba bet kokią jo mutaciją, ar kitas gretutines infekcijas, gaunamas kvėpavimo takais – pavyzdžiui, gripą ar respiratorinį sincitinį virusą, su kuo bus tikėtina susidurti žiemą, jei vėl pasireikš COVID-19“.

SNG001 yra inhaliacinis (įkvepiamas) beta interferono preparatas – natūralus baltymas, valdantis derinantis organizmo atsaką, taip pat vartojamas autoimuninės ligos išsėtinės sklerozės gydymui.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(4)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
35(0)
31(0)
30(4)
28(2)
24(0)
23(6)
18(0)
17(1)
15(0)
Savaitės
81(7)
77(1)
71(0)
60(0)
Mėnesio
157(13)
152(16)
110(2)
100(35)