Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Ar uodai gali platinti SARS-CoV-2 virusą? Mokslininkai buvo sunerimę, bet jau turi atsakymą

2020-07-21 (0) Rekomenduoja   (6) Perskaitymai (110)
    Share

Socialinės distancijos laikymasis parduotuvėse ir kitose viešose vietose yra ne tik malonus, bet ir veiksmingas, nes didžioji dalis žmogaus iškosėtų lašelių su virusais toli neskrenda. Tačiau mokslininkai kurį laiką buvo sunerimę, kad tai nėra tokia jau gera priemonė. Ar SARS-CoV-2 virusą jau gali platinti ir uodai?

Šis klausimas kilo todėl, kad nemaža dalis COVID-19 atvejų yra tiesiog nepaaiškinami. Atrodo, žmonės darė viską, ką galėjo, laikėsi visų rekomendacijų ar net buvo saviizoliacijoje, tačiau vis tiek susirgo ta nelemta infekcija. Pasaulio Sveikatos Organizacija jau seniai tvirtina, kad uodai negali platinti SARS-CoV-2 viruso, sukeliančio COVID-19, tačiau šis teiginys buvo pagrįstas tik tuo, kad toks infekcijos plitimo būdas dar nebuvo nustatytas ir patvirtintas. Taigi, dabar Kanzaso universiteto mokslininkai nusprendė išsiaiškinti, ar uodai gali platinti šį virusą, ar negali.

Tam, kad uodai galėtų platinti SARS-CoV-2 virusą, jie privalo būti jo nešėjais. Kitaip tariant, virusas privalo patekti ir į uodo organizmą. Ant uodo adatos ar kojų niekada neprilips tiek virusų, kad jie sukeltų infekciją vien dėl to, kad uodas pirmiau įkando sergančiam žmogui, o tada nutūpė ant jūsų. SARS-CoV-2 privalo gebėti daugintis uodo organizme, kad tokiu būdu plistų tarp žmonių.

Mokslininkai ypatingo saugumo laboratorijoje patikrino tris dažniausiai sutinkamas uodų rūšis. Pasirodo, SARS-CoV-2 virusas negali daugintis Aedes aegypti, Aedes albopictus ir Culex quinquefasciatus uodų organizmuose. Vadinasi, uodai jo ir neplatina.

Tai yra gera naujiena. SARS-CoV-2 puola beveik išimtinai tik žmones ir tai yra ne tik pagrindinis, bet ir vienintelis tikrai žinomas šio viruso plitimo būdas. Taigi, žmonėms pakanka laikytis deramo atstumo,dažnai plauti ir dezinfekuoti rankas, dėvėti kaukes, prisiminti čiaudėjimo ir kosėjimo etiketą, ir jie bus daugiau-mažiau saugūs. Taip pat labai svarbu dezinfekuoti dažnai liečiamus paviršius viešose vietose ir, jei tik įmanoma, vengti masinio susibūrimo vietų.

Uodai platina maliariją, geltonąją karžtinę, Vakarų Nilo virusą, Dengės karštinę ir daugybę kitų ligų. Keliaujant svarbu pasirūpinti deramais skiepais bei apsauginėmis priemonėmis.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(6)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(6)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(0)
28(2)
28(5)
25(0)
23(6)
22(0)
22(0)
20(0)
20(0)
16(0)
Savaitės
76(3)
70(0)
66(1)
59(0)
Mėnesio
231(8)
111(3)
108(12)
104(26)
103(0)