Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Vakcinos nuo koronaviruso kūrimo favoritė sustabdė bandymus: sunegalavo savanoris

2020-09-10 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (440)
    Share

Farmacijos bendrovė „AstraZeneca“ antradienį paskelbė, kad savanoriškai laikinai sustabdė savo vakcinos nuo COVID-19 klinikinius atsitiktinių imčių bandymus, nes vienam savanoriui pasireiškė neaiškūs negalavimai.

„AstraZeneca“ nurodė, kad toks sustabdymas yra įprastas veiksmas.

Bendrovė, kuri vakciną nuo COVID-19 kuria drauge su Oksfordo universitetu, yra tarp favoritų šiose pasaulinėse lenktynėse.

„Vykstant Oksfordo vakcinos nuo koronaviruso pasauliniams atsitiktinių imčių tyrimams, kaip jų dalis buvo inicijuotas mūsų standartinis patikrinimo procesas, mes savanoriškai padarėme vakcinavimo pauzę, kad saugumo duomenis galėtų patikrinti nepriklausoma komisija“, – sakė atstovas.

„Tai įprastinis veiksmas, kuris turi būti atliekamas kaskart, kai vieno iš tyrimų metu atsiranda galimai nepaaiškinta liga ir kol tai yra tiriama“, – pridūrė jis.

 

Bendrovė nurodė, kad didelių tyrimų metu kartais pasitaiko atsitiktinių negalavimų atvejų, bet jie turi būti nepriklausomai ištirti.

„Stengiamės paspartinti šio vieno atvejo patikrinimą, kad iki minimumo sumažintume bet kokį galimą poveikį tyrimų grafikui“, – sakė atstovas.

Kol kas neaišku, kur yra susirgęs klinikinių tyrimų savanoris ir kokio pobūdžio bei laipsnio yra jo negalavimai.

Klinikinių tyrimų pauzės nėra neįprastas dalykas, tačiau manoma, kad tai pirmas toks kartas vykdant kuriamų vakcinų nuo COVID-19 bandymus.

„AstraZeneca“ yra tarp devynių bendrovių, šiuo metu vykdančių paskutinį kuriamų vakcinų bandymų etapą.

 

Jungtinėse Valstijose „AstraZeneca“ rugpjūčio 31 dieną dešimtyse vietovių pradėjo registruoti savanorius, kurių reikia 30 tūkstančių.

„AstraZeneca“ vakcinai AZD1222 naudojamas susilpnintas įprastą peršalimą sukeliantis adenovirusas, pakeistas taip, kad koduotų vadinamąjį dyglio baltymą (angl. spike protein), kuriuo naudodamasis naujasis koronavirusas patenka į ląsteles.

Po paskiepijimo šis baltymas gaminamas žmogaus organizme ir tai parengia imuninę sistemą koronaviruso atakai vėlesnio užsikrėtimo atveju.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
47(0)
28(0)
27(0)
25(5)
23(4)
19(1)
18(0)
15(1)
14(3)
11(0)
Savaitės
158(16)
85(1)
56(6)
52(3)
Mėnesio
180(10)
111(1)
107(20)