Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

„Visi mirė!“ Užfiksuotas sukrečiantis įvykis - pasibaigus deguonies atsargoms COVID-19 pacientų laukė mirtis (Video)

2021-01-08 (0) Rekomenduoja   (18) Perskaitymai (275)
    Share

COVID-19 infekcija pažeidžia plaučius. Daug kam prireikia deguonies terapijos ar net plaučių ventiliacijos. Kitaip tariant, pacientas tampa priklausomu nuo ligoninės infrastruktūros. O infrastruktūra dažnai yra netobula. Egiptą sukrėtė atvejis, kai ligoninei tiesiog pritrūko deguonies.

Vienoje ligoninėje Šarkijos muchafazoje Egipte šeštadienį įvyko nelaimė - intensyvios terapijos skyriuje nutrūko deguonies tiekimas. Manoma, kad deguonies tiesiog pritrūko. Medicininis deguonis (tiesiog švarus deguonis švariose talpose) į ligonines yra atvežamas tiekėjų, nors kai kur jis yra koncentruojamas ir vietoje. Taigi, tiekimo sutrikimai, kuriuos gali sukelti labai įvairios priežastys, gali baigtis ir deguonies trūkumu. Kaip greičiausiai nutiko toje ligoninėje Egipte.

Tragediją nufilmavo vieno iš sergančiųjų šeimos narys. Vaikščiodamas po graudžiai pypsintį (ekranuose degė tiesios linijos) skyrių žmogus viską filmavo kartodamas „jie visi mirė“. Vaizdo įraše buvo matomos seselės - kai kurios panikavo, kitos - bandė gaivinti tuos, kuriuos dar buvo galima atgaivinti. Ant grindų susigūžusi jauna seselė tapo šios tragedijos simboliu (nors buvo pasirodę pranešimų, kad už tokią reakciją ji buvo nubausta).

 

Tik kas nutiko? Na, pranešama, kad baigėsi deguonis. Likus nedaug deguonies krito jo slėgis sistemoje ir tiesiog nutrūko tiekimas. Greičiausiai tai pastebėta ne iš karto ir prasidėjo grandininė reakcija - vienas po kito ėmė mirti ventiliuojami pacientai.

Tiesa, Egipto sveikatos apsaugos ministrė Hala Zayed tvirtino, kad tokia tragedija neįvyko apskritai. Taip, keletas žmonių mirė, bet ministrės teigimu tai įvyko ne dėl deguonies trūkumo, o dėl su liga susijusių priežasčių. Vietinės valdžios pareiškimuose skambėjo kiek kitokie teiginiai - mirė tik keturi žmonės, kurie buvo ventiliuojami, o jų mirtis vienu metu buvo tik sutapimas. Socialiniuose tinkluose kalbama apie tai, kad į ligoninę deguonis buvo pristatytas iš karto po nelaimės.

 

Ir tai - ne pirmas toks atvejis Egipte - panašus įvykis užfiksuotas kitoje ligoninėje. Deguonies trūkumo nėra - jo įmanoma pagaminti daug ir pakankamai greitai. Tačiau žmonių aplaidumas COVID-19 pandemijos akivaizdoje gali būti mirtinas.

Valdžia neigia faktus apie įvykusią nelaimę, tačiau tai nėra vienintelė jų reakcija. Buvo nurodyta išsiaiškinti, kaip žmogus pateko į intensyvios terapijos skyrių. Jam taip pat teks bendrauti su policija.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(21)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(18)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
32(6)
23(3)
20(5)
18(4)
13(4)
12(0)
11(0)
Savaitės
61(0)
52(0)
50(0)
Mėnesio
149(36)
121(25)
118(14)
103(8)
97(7)