Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Išsiaiškino, ar akiniai gali apsaugoti nuo užsikrėtimo COVID-19

2021-03-29 (0) Rekomenduoja   (-3) Perskaitymai (440)
    Share

Naujas tyrimas atskleidė, ar akiniai gali apsaugoti nuo užsikrėtimo COVID-19.

Tvarkingai ant nosies besipuikuojantys akiniai gali sumažinti tikimybę užsikrėsti koronavirusu, rodo Hubėjaus provincijoje (Kinija) atliktas tyrimas. Bet ar tai reiškia, kad visi turėtų dėvėti akinius, kaip apsaugą COVID-19 infekcijai išvengti?

Ne visai taip, sako oftalmologas Thomas Steinemannas, MD, Amerikos oftalmologijos akademijos klinikinis atstovas ir oftalmologijos profesorius. Specialistai mano, kad trūksta infomacijos tam, kad akių apsauga būtų rekomenduojama, kaip papildoma apsisaugojimo priemonė. Tyrimo rezultatai paskelbti medicinos žurnale „JAMA Ophthalmology“.

„Tai nuostabus, susimąstyti verčiantis tyrimas. Tačiau jo mastai dar palyginti maži. Reikėtų atlikti daug didesnį tyrimą, prieš darant išvadas dėl to, ar akinių dėvėjimas iš tikrųjų reiškia, kad žmonės rečiau liečia akis ir todėl mažėja infekcijų dažnis“, – sakė Th.Steinemannas.

Nustatyta, kad koronavirusas gali plisti ir per akis, kai užsikrėtęs asmuo kosti ar čiaudėja šalia jūsų akies, arba jei prisiliečiate prie užkrėsto daikto ir po to paliečiate akį. Žmonių įpročių tyrimai rodo, kad vien per valandą mes ranka akis priliečiame apie 10 dešimt kartų.

Galimas ryšys

 

Kinijos mokslininkų smalsumą sukėlė nekaltas pastebėjimas. Jiems pasirodė, kad labai nedaug susirgusiųjų nešiojo akinius, kas savaime yra keista, nes dažnas kinas yra trumparegis, didelė gyventojų dalis kasdien dėvi akinius. Tuomet mokslininkai nusprendė peržvelgti koronavirusu sirgusių pacientų įrašus. Iš 276 pacientų, patekusių į ligoninę, tik 16 jų (5,8 proc.) turėjo trumparegystę, dėl kurios akinius jiems reikėdavo nešioti ilgiau nei aštuonias valandas per dieną.

Palyginimui, ankstenis tyrimai kad daugiau nei 30 proc. 7-22 m. amžiaus Hubėjaus regiono gyventojų nešioja akinius kasdien. Galima numanyti, kad vyresnio amžiaus žmonių grupėje šis procentas netgi dar didesnis. Todėl maža užsikrėtusių „akiniuočių“ dalis tyrėjams neatrodo, kaip atsitiktinumas.

 

Gydytojas Th.Steinemannas sako, kad dažnam žmogui akiniai gali būti kaip priminimas, kad nereikia liesti akių. Taip pat gali būti, kad akiniai veikia kaip dalinis barjeras, apsaugantis akis nuo ore likusių kažkieno kosėjimo arba čiaudulio pėdsakų.

Tačiau yra ir dar keletas galimų paaiškinimų. Vienas tokių tegiau, kad akinius nešiojantys žmonės dažniausiai yra vyresni, tie, kurie labiau linkę likti namuose pandemijos metu, palyginti su jaunais žmonėmis, kurie yra socialiai aktyvesni ir akinių nenešioja.

Laikas „apsiginkluoti“ akiniais?

Nors dar anksti sakyti, kad visi turėtų dėvėti akių apsaugą, oftalmologas Th.Steinemannas teigė, kad akinių apsaugos ir veido skydeliai suteikė vertinga apsaugą medicinos sektoriaus darbuotojams, kurie rūpinosi užsikrėtusiais pacientais.

Tačiau likusiai gyventojų grupei pakanka toliau nešioti veido kaukes, kai to reikia, reguliariai plauti rankas, laikytis socialinio atstumo ir riboti savo kontaktų skaičių.

Parengta pagal American academy of ophtalmology inf.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(-3)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
24(2)
24(0)
21(0)
19(0)
18(0)
17(0)
16(0)
12(2)
10(0)
Savaitės
73(1)
71(0)
63(0)
61(0)
56(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
106(0)
105(26)