Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Kinų mokslininkė neigia hipotezę, esą pandeminis koronavirusas pasklido iš laboratorijos: „Kaip po galais galėčiau pateikti įrodymų dėl kažko, kai tų įrodymų nėra?“

2021-06-17 (0) Rekomenduoja   (-2) Perskaitymai (440)
    Share

Kinų mokslininkė, atsidūrusi teorijų, esą pandemiją sukėlęs užkratas pasklido iš jos virusologijos laboratorijos, epicentre, paneigė, kad Uhano mieste esanti jos darbovietė atsakinga už pasaulinę sveikatos krizę.

„Kaip po galais galėčiau pateikti įrodymų dėl kažko, kai tų įrodymų nėra?“ – JAV dienraščiui „The New York Times“ sakė daktarė Shi Zhengli, retai pateikianti komentarų žiniasklaidai.

„Nežinau, kaip pasaulis prie to priėjo, kai nuolat drabstoma purvu nekalta mokslininkė“, – sakė ji dienraščiui.

JAV prezidentas Joe Bidenas praėjusį mėnesį pavedė žvalgybos agentūroms atlikti tyrimą dėl pandeminio koronaviruso kilmės, vėl suintensyvėjus kalboms, esą užkratas galėjo pasklisti iš laboratorijos.

Prielaida, esą užkratas pasklido iš laboratorijos, buvo iškelta įsibėgėjus pandemijai. Ją intensyviai kurstė ir J.Bideno pirmtakas Donaldas Trumpas su savo patarėjais.

Tačiau vėliau ši hipotezė daugelio ekspertų buvo atmesta kaip sąmokslo teorija. Tačiau pastarosiomis savaitėmis apie šią teoriją vėl imta intensyviai kalbėti, pasirodžius pranešimams, kad trys Uhane veikiančio Virusologijos instituto mokslininkai 2019 metais susirgo po apsilankymo šikšnosparnių urve Kinijos pietvakarinėje Junano provincijoje.

 

Shi Zhengli yra šikšnosparnių koronavirusų ekspertė. Kai kurie mokslininkai sakė, kad ji galėjo vadovauti vadinamiesiems funkcijos įgijimo mutacijų eksperimentams, kai mokslininkai stiprina viruso gebėjimą paveikti šeimininko organizmą, kad geriau ištyrinėtų šio poveikio padarinius.

Pasak „The New York Times“, 2017 metais Shi Zhengli su kolegomis iš Uhano laboratorijos paskelbė ataskaitą apie eksperimentą, per kurį „sukūrė naujus hibridinius šikšnosparnių koronavirusus, sukeisdami ir derindami kelių anksčiau išskirtų patogenų genomo fragmentus, siekdami ištirti virusų gebėjimą užkrėsti žmogaus ląsteles ir jose replikuotis“. Mažiausiai vienas iš šių pirminių virusų buvo beveik pajėgus užkrėsti žmones.

 

Tačiau elektroniniame laiške dienraščiui Shi Zhengli tvirtino, kad jos eksperimentai skyrėsi nuo funkcijos įgijimo mutacijų eksperimentų, nes jų tikslas nebuvo paversti virusą pavojingesniu. Anot mokslininkės, ji su kolegomis siekė išsiaiškinti, kaip virusas gali persimesti nuo vienos rūšies kitai.

„Mano laboratorija niekada nevykdė ir nebendradarbiavo vykdant funkcijos įgijimo mutacijų eksperimentus, per kuriuos didinamas viruso virulentiškumas“, – sakė ji.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(2)
Reitingas
(-2)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
37(0)
25(0)
24(2)
15(0)
14(0)
11(0)
10(0)
Savaitės
71(1)
70(0)
63(0)
61(0)
57(0)
Mėnesio
233(8)
111(3)
108(12)
106(0)
105(26)