Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Mokslininkai netyčia išrado labai efektyvų būdą mesti svorį - kūnas tiesiog žibės

2021-08-09 (0) Rekomenduoja   (90) Perskaitymai (165)
    Share

Pensilvanijos universiteto mokslininkai bandė antrojo tipo diabeto gydymui skirtus vaistus, kai pastebėjo, kad jų laboratorinės pelės blizga. Pelių kūnus padengusi medžiaga nebuvo panaši prakaitą - tai buvo jų pačių kūno riebalai.

Kartais žmonės sako, kad norint numesti svorio reikia įdėti daug prakaito. Iš tikrųjų, reikia judėti - sportas padeda deginti kalorijas. Tačiau prakaitas nėra riebalai.

Visgi, kai mokslininkai pamatė, jog jų pelės, atrodo, šlampa, jie manė, kad TSLP (taip vadinamas bandomas diabeto gydymas) sukelia prakaitavimą. Palietus pelę, paaiškėjo, kad tai - kažkokia slidi medžiaga. TSLP privertė pelių kūnus tiesiog išmesti riebalus per odą.

Mokslininkai bandė užkrūčio liaukos stromos limfopoetiną - citokinų šeimai priklausantį baltymą. TSLP pažymėtas preparatas, kaip rodė ankstesni tyrimai, gali aktyvuoti imuninės sistemos ląsteles, kurios gali kontroliuoti uždegiminius procesus. Buvo iškelta hipotezė, kad tai gali padėti suvaldyti antrojo tipo diabetą. Prijungtas prie viruso vektoriaus TSLP buvo suleistas pelėms, kurios ėmė išskirti sebumą - riebalus.

Sebumą išskiria ir jūsų oda - tie riebalai padeda apginti odą nuo bakterijų ir grybelio. Tačiau šįkart sebumo buvo neįtikėtinai daug. Pelių kūnai, vaizdžiai tariant, išprakaitavo riebalus - jų riebalinis audinys traukėsi. Tyrimo metu pelės neteko maždaug pusės savo riebalinio sluoksnio. Gerai tai, kad jos nusikratė organus supančių riebalų, kurių perteklius yra siejamas su išaugusia ankstyvos mirties rizika.

 

Aišku, tyrimai kol kas yra labai ankstyvoje stadijoje. Tačiau mokslininkai mano, kad TSLP gali tapti efektyviu nutukimą gydančiu vaistu. Jis galėtų būti naudojamas tada, kai kiti metodai, įskaitant operacijas, jau nebėra galimi. Be to, mokslininkai mano, kad TSLP galėtų padėti gydyti ir kai kurias odos ligas. Dabar reikia geriau suprasti šio proceso veikimą, įsitikinti jo saugumu ir sukurti naują terapiją, kuri leistų žmonėms greitai atsikratyti pavojingo viršsvorio.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(93)
Neverta skaityti!
(3)
Reitingas
(90)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
43(0)
27(1)
26(4)
24(4)
21(0)
21(0)
20(0)
19(1)
14(0)
Savaitės
66(0)
66(0)
64(0)
58(7)
57(0)
Mėnesio
235(8)
110(0)
105(22)
84(0)