Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Žmogaus žarnyne aptinkamas sunkiai įsivaizduojamas kiekis virusų rūšių: daugiau nei pusė jų anksčiau nebuvo žinomi

2021-08-25 (0) Rekomenduoja   (7) Perskaitymai (220)
    Share

Siaučiant pandemijai pasaulis kaip niekada intensyviai pradėjo domėtis virusais. Nauji tyrimai rodo, kad vien žmogaus žarnyne aptinkama 140 tūkstančių virusų rūšių.

Mokslininkų sudarytas milžiniškas katalogas stebina tuo, kad daugiau nei pusė šių virusų anksčiau nebuvo žinomi.

Suprantama, kad dešimtys tūkstančių naujai atrastų virusų skamba kaip nerimą kelianti naujiena.

Bet tyrėjai teigia, kad neturėtume klaidingai vertinti, ką šie virusai mums reiškia iš tikrųjų.

„Svarbu atsiminti, kad ne visi virusai yra kenksmingi ir kad kai kurie jų yra neatsiejama žarnyno ekosistemos dalis, – aiškino Europos molekulinės biologijos laboratorijos biochemikas Alexandre’as Almeida. – Mėginiai buvo surinkti daugiausia iš sveikų asmenų, kurie neturėjo jokių specifinių ligų.“

Naujasis žarnyno virusų katalogas buvo sudarytas analizuojant daugiau nei 28 tūkst. atskirų metagenomų – viešai prieinamų žarnyno mikrobiomų DNR sekų įrašų, surinktų 28 šalyse ir beveik 2900 kultūrinių žarnyno bakterijų etaloninių genomų.

Rezultatai atskleidė 142 809 virusų rūšis, gyvenančias žmogaus žarnyne.

Pastaraisiais metais nauja metagenominės analizės pažanga smarkiai išplėtė supratimą apie virusų įvairovę, o naujai sukurta duomenų bazė jau dabar papildo tai, ką žinome apie virusų elgesį, sako mokslininkai.

Tyrimai rodo, kad 36 proc. nustatytų virusų grupių neapsiriboja vienos bakterijos rūšies užkrėtimu, – tai reiškia, jog jie gali sukurti genų srautų tinklus genetiškai skirtingose bakterijų rūšyse.

 

Be to, mokslininkai rado 280 visame pasaulyje pasklidusių virusų grupių, įskaitant vieną nustatytą naują, vadinamą „Gubaphage“, – ji, atrodo, yra antra pagal paplitimą žmogaus žarnyne virusų grupė, nusileidžianti tik vadinamajai „crAssphage“ grupei.

„Bakteriofagų (pavienių virusų, pažeidžiančių bakterijas, red. past.) tyrimai šiuo metu išgyvena atgimimą, – sakė mikrobiologas Trevoras Lawley. – Šis aukštos kokybės, plataus masto žmogaus žarnų virusų katalogas pasirodė tinkamu laiku, jis yra tarsi ekologinės ir evoliucinės analizės planas būsimiems virusų tyrimams.“

Parengta pagal „Science Alert“.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(8)
Neverta skaityti!
(1)
Reitingas
(7)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
36(0)
22(1)
18(2)
17(0)
16(0)
16(7)
15(1)
12(3)
12(0)
12(1)
Savaitės
66(0)
66(0)
64(0)
59(7)
57(0)
Mėnesio
235(8)
105(22)
86(0)
82(3)