Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Tyrimas parodė, kodėl žindančioms motinoms verta pasiskiepyti nuo COVID-19: apsaugos ir save, ir kūdikį

2021-09-24 (0) Rekomenduoja   (-4) Perskaitymai (55)
    Share

Tyrimas parodė, kad žindančių motinų, paskiepytų vakcina nuo COVID-19, piene yra antikūnų, kurie persiduoda jų kūdikiams.

Stiprina imunitetą

Floridos universiteto (UF) mokslininkai teigė, kad jų išvados gali turėti teigiamos įtakos nėščiųjų ir žindančių moterų skiepijimui, nes vakcinos laikomos saugiomis, tačiau daugelis jų vis dar abejoja.

„Daugelis mamų, nėščiųjų, bijo skiepytis. Jos nori padaryti tai, kas geriausia jų kūdikiams“, – sakė tyrimo bendraautorius, UF Medicinos koledžo Pediatrijos ir neonatologijos katedros profesorius daktaras Josefas Neu. Jis pridūrė: „Mes norėjome sužinoti, ar tai iš tikrųjų gali duoti kokios nors naudos“.

Vyresnysis tyrimo autorius daktaras Džozefas Larkinas III sakė, kad kūdikiai gimsta neturėdami visiškai išvystytos imuninės sistemos ir yra per maži, kad būtų skiepijami, todėl jie yra labiau pažeidžiami ligų. Tačiau jis teigia, kad motinos pienas gali padėti sustiprinti imunitetą prieš infekcijas.

Tyrimo metu buvo analizuojamas 21 žindančios motinos, dirbusios sveikatos priežiūros srityje, pienas. Dalyvės į tyrimą buvo įtrauktos nuo 2020 m. gruodžio mėnesio, kai „Pfizer“ ir „Moderna“ vakcinos tapo prieinamos sveikatos priežiūros darbuotojams, ir jis truko iki kovo mėnesio.

 

Motinų kraujas ir motinos pienas buvo tiriami dėl antikūnų trimis intervalais – prieš skiepijimą, po pirmosios vakcinos dozės ir po antrosios dozės.

Mokslininkai nustatė, kad po antrosios dozės motinos piene 100 kartų padaugėjo imunoglobulino A antikūnų, kurie atlieka svarbų vaidmenį imuninės sistemos veikloje ir kovoje su infekcija.

Tyrimo metu nustatyta, kad „Pfizer“ vakciną gavusių tyrimo dalyvių motinos piene buvo daugiau antikūnų, palyginti su tais, kurie gavo „Moderna“ vakciną, tačiau pažymėta, kad šiems rezultatams patvirtinti reikėtų atlikti tolesnius išsamesnius tyrimus.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(3)
Neverta skaityti!
(7)
Reitingas
(-4)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
31(1)
29(0)
27(0)
25(6)
22(2)
22(0)
21(0)
19(1)
18(0)
Savaitės
90(1)
80(0)
77(6)
Mėnesio
111(22)
102(1)
92(0)
82(5)