Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Santaros žinios: dabartinė COVID-19 banga yra nepaskiepytų žmonių pandemija (Video)

2021-09-27 (76) Rekomenduoja   (4) Perskaitymai (110)
    Share

Rugsėjo 24 dienos duomenimis, Vilniaus regione užimta 76 proc. (235 vietos) aktyvaus gydymo ir 69 proc., t. y. 35 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietos, skirtos COVID-19 liga sergantiems pacientams. Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, kur gydomi tik sunkūs ir labai sunkūs pacientai, iš 60 aktyviam gydymui skirtų vietų užimta 54, iš 30 reanimacijos ir intensyviosios terapijos – 24, ligoninėje gydomi 8 vaikai.

Asociatyvi nuotr.
©Parentingupstream | pixabay.com

Atraminėse ligoninėse tai pat pildosi COVID-19 ligai gydyti skirtos vietos. Pagrindinėje atraminėje Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje iš 90 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 76, iš 6 reanimacijai ir intensyviajai terapijai skirtų – 5, Alytaus S. Kudirkos ligoninėje iš 40 aktyvaus gydymo vietų užpildytos 24, iš 5 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 4, Ukmergės ligoninėje iš 30 aktyvaus gydymo vietų jau užimtos 23, Elektrėnų ligoninėje iš 40 aktyvaus gydymo vietų užpildyta 30, iš 6 reanimacijos ir intensyviosios terapijos vietų – 2.

„Dabartinė banga yra nevakcinuotų žmonių pandemija, todėl būtina laikytis nustatytų apribojimų tęsti vakcinaciją kaip geriausią būdą išvengti sunkių ligos komplikacijų“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius. – Dėl augančio sunkios būklės hospitalizuojamų pacientų skaičiaus jaučiame reanimacijos skyriuose dirbančio personalo stygių, planuojame telkti medikus iš kitų įstaigų“. Situacijai blogėjant, planuojama atidėti planines paslaugas tiems pacientams, kuriems šis atidėjimas nesukels ligos paūmėjimo ar komplikacijų (plastinės ir rekonstrukcinės, akių, ausų, nosies, gerklės, ortopedinės operacijos). „Būtinoji pagalba pacientams bus teikiama be jokių išlygų“, – teigia prof. F. Jankevičius.

Didžioji dalis į ligonines patenkančių pacientų, skirtingai nuo ankstesnių pandemijos pakilimo bangų, yra visų amžiaus grupių, dominuoja jaunesni pacientai. Dažniausiai yra neskiepyti ar paskiepyti viena doze, turintys kitų gretutinių ligų.

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Vaikų infekcinių ligų skyriaus vadovė dr. Inga Ivaškevičienė sako, kad rudeninės bangos metu situacija dėl sergančių vaikų yra visiškai kitokia nei buvo anksčiau: „Daugėja sunkiai COVID-19 liga sergančių vaikų, kuriems reikalinga deguonies terapija. Vaikų sergamumo ypatybė yra ta, kad persirgusiems net ir lengva ligos forma, vėliau, po 2–4 savaičių gali kilti pavojingas ligos atsakas – dauginis organų uždegimo sindromas. Todėl kviečiame tėvelius įsiklausyti į Europos pediatrų draugijos rekomendacijas paskiepyti vaikus nuo 12 metų, kad būtų išvengta sunkių ligos pasekmių“.

 

Situaciją komentuoja Santaros klinikų generalinis direktorius prof. Feliksas Jankevičius:

Situaciją Vaikų infekcinių ligų skyriuje komentuoja skyriaus vadovė dr. Inga Ivaškevičienė:

Tai yra pranešimas spaudai - pateiktos informacijos redakcija neredaguoja, o už pranešimo turinį atsako jį paskelbę autoriai.
Verta skaityti! Verta skaityti!
(15)
Neverta skaityti!
(11)
Reitingas
(4)
Komentarai (76)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
41(0)
41(0)
29(0)
25(1)
21(4)
19(4)
19(0)
15(0)
Savaitės
66(0)
66(0)
64(0)
58(7)
Mėnesio
234(8)
108(0)
105(22)
98(0)