Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Vaistai ištrynė pirštų atspaudus

2009-05-28 (0) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (1994)
    Share

Vėžį besigydantis singapūrietis buvo sulaikytas JAV imigracijos pareigūnų, nes dėl vartojamų vaistų išnyko jo pirštų atspaudai.

Nuo šiol neįvardijamo vyro daktaras pacientų, vartojančių plačiai žinomą vaistą kapecitabiną, prašo vežiotis gydytojo žinutę, jei jie keliautų į JAV.

Onkologas Engas Huat Tanas iš Nacionalinio vėžio centro Singapūre sulaikymo atvejį aprašė žurnale „Annals of Oncology“, praneša CNN. 62-ejų pacientui, pristatomam kaip ponas S., galiausiai buvo leista patekti į JAV ir aplankyti giminaičius, kai pareigūnai nutarė, kad jis nekelia grėsmės saugumui.

Anot Engo Huat Tano, vyrui buvo nustatytas kaklo ir galvos vėžys. Jo organizmas gerai reagavo į chemoterapiją. Kad nebūtų ligos atsinaujinimo, daktarai jam skyrė kapecitabiną, parduodamą ir JAV.

Vienas iš šalutinių vaisto efektų yra besilupanti rankų ir pėdų oda. Bėgant laikui, vaistas gali lemti pirštų atspaudų išnykimą. Anot onkologo, nėra aišku, kada būtent atspaudai gali pranykti. Jo pacientas vaistą ėmė vartoti 2005 metų liepą.

„Šiaip ar taip, įmanoma, kad tokių pacientų, kaip ponas S., daugės. Šie pacientai preiš keliones turėtų pasiruošti, kad išvengtų tokių nepatogumų, kuriuos patyrė ponas S.“, – rašė jis.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (0)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Komentarų kol kas nėra. Pasidalinkite savo nuomone!
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
44(1)
39(0)
35(0)
31(0)
26(0)
24(0)
18(0)
17(0)
15(0)
13(3)
Savaitės
106(16)
97(6)
80(2)
77(0)
76(0)
Mėnesio
253(42)
187(20)
107(9)
103(7)
102(0)