Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Ar "blogi" berniukų vardai pasmerkia juos tapti nusikaltėliais?

2009-07-14 (11) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (330)
    Share

Ar tikrai tėvai pasmerkia savo vaikus, suteikdami jiems "blogus" vardus? JAV Shippensburg Universiteto mokslininkas David'as Kalist'as teigia, jog tai gali būti tiesa.

Neseniai atlikto tyrimo rezultatai leidžia daryti prielaidą, kad nepopuliarūs, neįprasti ar "mergaitiški" berniukų vardai padidina tikimybę, kad kažkada gyvenime jis pasuks nusikaltėlio keliu. Tyrimo autorius Shippensburg Universiteto (Pensilvanija, JAV) profesorius David'as Kalist'as nurodo, kad "nepopuliarūs vardai nėra nusikaltimų priežastis, tačiau su jais dažnai susiję kiti veiksniai, skatinantys paauglių nusikalstamumą". "Social Science Quarterly" publikuotame straipsnyje teigiama, kad patys "blogiausi" berniukų vardai yra Alec, Ernest, Garland, Ivan, Kareem, Luke, Malcolm, Preston, Tyrell, Walter.

Nepopuliarius ir neįprastus vardus turintys vaikai dažniau patiria bendraamžių patyčias. Statistiškai tokie vardai būdingesni žemesnio socialinio ar ekonominio statuso šeimoms, o suaugus juos turintys asmenys dažniau patiria diskriminaciją darbe. Iš viso tyrimo metu analizuota 15000 vardų. Centrinės Floridos Universiteto sociologijos katedros vedėjo Jay'aus Corzine'o manymu ši studija "nepaprastai įdomi". Jis teigia, kad šeimos tradicijos dažnai įtakoja vardo parinkimą vaikui ir kad aplinka gali įtakoti vaiko auklėjimą. "Kai kurie vaikai gali turėti vardus, dėl kurių jie erzinami, iš jų tyčiojamasi, todėl agresija gali tapti atsakomoji tokio vaiko reakcija į kitų veiksmus", sako mokslininkas. Tiesa, dalis akademinės bendruomenės tokį tyrimą vertina skeptiškai, teigdami, kad vardas yra tik vienas iš daugelio veiksnių, įtakojančių asmenybės raidą..

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (11)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
72(0)
22(5)
20(2)
16(6)
15(0)
10(3)
Savaitės
86(0)
79(1)
69(0)
65(4)
Mėnesio
175(16)
134(21)
128(2)
113(26)