Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
Jūs esate čia: Pradžia » Visos temos » Mokslas » Žmogus ir medicina

Pavojus iš Nyderlandų: čia užfiksuotas naujas – ožkų gripas

2009-12-13 (23) Rekomenduoja   (0) Perskaitymai (330)
    Share

Iš Olandijos ateina nerimą kelianti žinia apie naują gripą – po paukščių ir kiaulių gripo gali išplisti ir ožkų gripas. Nors Olandijoje nuo šio gripo, kaip įtariama, mirė šeši žmonės, šios šalies Vyriausybės atstovai teigia padarysiantys viską, kad gripas neišplistų, o specialistai ramina, jog rizika užsikrėsti ožkų gripu yra palyginti maža.

Kaip praneša austrų leidinys „Die Presse“, kurį cituoja portalas inopressa.ru, Olandijoje šis naujas virusas sparčiai plinta. Austrų leidinio duomenimis, Olandijoje ožkų gripu susirgo 2300 žmonių, šeši iš jų mirė.

Šalies Vyriausybė, sunerimusi dėl naujo gripo protrūkio, reikalauja šalyje sunaikinti 20 tūkst. ožkų ir avių, kurios įtariamos užsikrėtusios virusu. Šiuo metu epidemija siaučia rytinėje ir pietinėje Olandijos dalyse – būtent čia yra daugiausia fermų, kuriose auginama apie 375 tūkst. ožkų. Vyriausybės duomenimis, naujasis gripas palietė 55 iš 350 fermų.

Specialistai teigia, kad naujojo gripo simptomai tokie patys, kaip ir užsikrėtus kitomis gripo formomis. Susirgusieji jaučia stiprų skausmą gerklės srityje, sloguoja, laužo kaulus, skauda galvą, pakyla temperatūra. Šio gripo laiku negydant gali išsivystyti rimtų komplikacijų, nuo kurių galima mirti.

Medikai teigia, kad ožkų gripą galima gydyti antibiotikais. Specialistai taip pat svarsto galimybę sukurti vakciną nuo šio gripo.

Olandijos sveikatos apsaugos ministras ramina žmones, kad kol kas rizika užsikrėsti šiuo gripu yra palyginti maža, neužfiksuota atvejų, kai jis perduodamas žmogaus žmogui, pastebi euronews.net. Vyriausybė tikina turinti pakankamai laiko, kad sustabdytų didesnį šio viruso išplitimą.

Verta skaityti! Verta skaityti!
(0)
Neverta skaityti!
(0)
Reitingas
(0)
Komentarai (23)
Komentuoti gali tik registruoti vartotojai
Naujausi įrašai

Įdomiausi

Paros
44(3)
28(0)
27(0)
23(0)
22(3)
17(0)
16(0)
16(0)
11(0)
Savaitės
119(0)
115(0)
104(32)
Mėnesio
136(21)
94(0)
91(0)