Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Erkinis encefalitas (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2020-06-12 27
Lietuvoje pastaraisiais metais smarkiai padidėjo sergamumas erkių platinamomis ligomis. Pernai erkiniu encefalitu užsikrėtė 711 asmenų, tai yra kone dukart daugiau nei užpernai. Tikėtina, kad šiemet užsikrėtusių asmenų bus dar daugiau.
(0) 2020-06-08 45
Kai tik orai atšyla ir temperatūra viršija 7 laipsnius, atkunta erkės ir ima atakuoti žmones bei gyvūnus. Kyla pavojus nuo erkių užsikrėsti sunkiomis ligomis: erkiniu encefalitu ar borelioze (Laimo liga).
(0) 2020-09-08 0
Karščiavimas, kaulų ir raumenų skausmai bendras nuovargis ar silpnumas – tokie ligos požymiai dažnai nurašomi gripui, o pastaruoju metu siejami ir su naująja COVID-19 infekcija. Tačiau išties dėl nemalonių pojūčių gali būti kalti ir mažyčiai voragyviai – erkės, platinančios tokią pavojingą ligą, kaip erkinis encefalitas.
(0) 2020-08-22 40
Erkės – vienas didžiausių mūsų priešų gamtoje. Kodėl taip svarbu skiepytis ir ar atvėsus erkės tikrai nepuola? Apie tai – laidoje „Delfi rytas“ pasakojo medicinos entomologė Milda Žygutienė.
(0) 2020-08-04 3
Lietuvoje sergamumas erkių platinamomis ligomis auga, nors besiskiepijančiųjų ir daugėja. Naujausiais Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmuosius šešis šių metų mėnesius užfiksuota daugiau erkinio encefalito ir Laimo ligos atvejų nei pernai. Epidemiologės Aušros Bartulienės teigimu, Lietuvos klimatas erkių dauginimuisi palankus, todėl skiepytis ir imtis visų atsargumo priemonių privalu.
(0) 2020-07-31 16
„Prasidėjo grybų sezonas, einame į mišką ir labai dažnai po to randame keistus bėrimus, įkandimus, nusibrozdinimus ir dažnas pagalvojame apie Laimo ligą“, – laidoje „Sveiki! Su gydytoju V. Morozovu“sako šeimos gydytojas V. Morozovas. Šįkart laidoje buvo kalbamasi su Santaros klinikų infektologe profesore Ligita Jančoriene.
(0) 2020-07-10 3
Erkių sukeliamos ligos, atrodo, jog jau seniai visiems žinoma tema. Tačiau ar žinojote, kad vienu metu galima susirgti ir erkiniu encefalitu, ir Laimo liga? Apie tai, kaip gali įvykti tokia nelaimė, pasakojo Kauno klinikų Infekcinių ligų klinikos vadovė prof. dr. Auksė Mickienė.