Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Gerklos (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-01-08 0
Visi žinome, kad užkimti balsas gali nuo peršalimo ir anginos, taip pat jis keičiasi brendimo metu. Balso pokyčiai, kurių negalima paaiškinti šiomis natūraliomis priežastimis, gali byloti apie rimtus sveikatos sutrikimus, todėl jų negalima ignoruoti.
(0) 2018-11-01 29
Lapkričio 2 d. Lietuvoje pradedamas rodyti filmas „Bohemian Rhapsody“ (liet. „Bohemijos Rapsodija“). Tai – biografinė tiek grupės „Queen“, tiek jos vokalisto Freddie Mercury juosta, pasakojanti grupės ir muzikanto istoriją. Bet kodėl grupė tapo tokiu fenomenu? Tuo susidomėjo ir mokslininkai.
(6) 2018-06-28 14
Jau dešimtmečius milijonams vaikų, gyvenančių išsivysčiusiose šalyse, yra atliekama operacija, kurios metu pašalinamos tonzilės ir adenoidai. Deja, mokslininkai teigia, kad tokia medicininė praktika turi daugiau žalos nei naudos, rašė iflscience.com.
(4) 2018-01-13 4
Vienas Pietų Korėjos teismo medicinos balso ekspertas tvirtina, kad Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas turi problemų su sveikata, rašo Pietų Korėjos laikraštis „Tona Ilbo“.
(0) 2017-06-01 8
Beatboxer’iai, kurie iš tikrųjų laikantis griežčiausių lietuvių kalbos taisyklių turėtų būti vadinami vokalo perkusininkais, vien liežuvio, lūpų ir balso stygų pagalba sugeba imituoti pačius įvairiausius garsus: nuo styginių instrumentų skambesio iki būgnų mušimo. Galbūt beatbox’o ritmai ir nelabai intriguoja, tačiau vienas beatboxer’is leido gydytojui endoskopo pagalba nufilmuoti jo gerklę iš vidaus. O tai jau šis tas įdomesnio.
(0) 2016-02-09 16
Vienam komikui smegenų vėžys buvo diagnozuotas tada, kai jis prarado gebėjimą pokštauti. Keista, tačiau medicinos istorijoje yra pasitaikę ir dar labiau stebinančių nutikimų, kai žmonės visiškai atsitiktinai išsiaiškina sergą vėžiu.
(0) 2014-10-30 25
Nors šios vokalistės "mergina-choru" nepavadinsi, vis dėlto padainuoti keliais balsais vienu metu sugeba toli gražu ne kiekvienas. Tačiau pasipraktikavus...
(0) 2014-03-22 -2
<p style="font-style:italic">Supratote jau po „Labas!“ Pasirodo, mūsų pasisveikinimai pasako daug – žmonėms pakanka mažiau, nei sekundės susiformuoti įspūdį apie kieno nors asmenybę, r
(4) 2013-05-31 1
Prieš mėginant pacypauti aukščiausiomis įmanomomis savo balso natomis, verta įsidėmėti, jog vargu ar jūsų kakarinėje slypi tiek galios, kad ja išmaltumėte kambario langus. Visgi daužyti stiklus balsu – nieko stebuklingo. Tai prieš "Discovery Channel" filmavimo kameras yra įrodęs roko dainininkas Džeimis Vendera (Jamie Vendera).
(1) 2013-01-28 5
Britų dainininkas Sivu į svetainę "Youtube" įkėlė pirmąjį savo vaizdo klipą, kuriame magnetinio rezonanso aparatu (MRI) užfiksuota, kaip jo kalbos padargai atlieka dainą "Better Man Than He".
(2) 2012-08-27 0
Žemiausią natą sugebantis išdainuoti amerikietis Timas Stormsas (Tim Storms) įrašytas į Gineso rekordų knygą. Į ją vyras pateko ir kaip plačiausio diapazono – dešimties oktavų – balso savininkas.
Unikaliu balsu susidomėjo ir medikai.
(12) 2009-03-29 0
Šiame video išvysite, kaip veikia žmogaus balso stygos. Čia užfiksuota šio organo stroboskopija - tyrimas, kai per nosį įvedama speciali miniatiūrinė videokamera, su likusia įranga sujungta optiniu kabeliu. Video nepatartina žiūrėti, jei esate jautrūs žmogaus vidinės anatomijos vaizdams.