Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Kramtomoji guma (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2018-10-01 13
Nuryti kramtomąją gumą yra kenksminga, nes skrandyje ir žarnyne ji nesuyra, tai – svetimkūnis, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vartotojų kontrolė“ sako Vilniaus universiteto (VU) chemijos mokslų daktaras Rimantas Vaitkus. Pasak specialistų, kramtomoji guma gali sukelti žarnyno problemų, nutukimą ar skrandžio opą, todėl siūlo ją kramtyti 5–10 minučių.
(0) 2018-09-27 2
Kramtoma guma - plačiai paplitęs būdas pramankštinti žandikaulį, pašalinti nemalonų burnos kvapą ir apgauti skrandį. Kramtomoji guma iš tiesų priklauso maisto kategorijai, nors jos valgyti negalima. Kas tada tai yra, jei ne maistas? Ir ką bendro ji turi su automobilių padangomis?
(0) 2018-06-15 4
Kramtomoji guma. Nesvarbu, ar ją kramtote iš neturėjimo, ką veikti, ir jums nuobodu, ar jums patinka jos skonis, ar norite atgaivinti savo burnos kvapą, veikiausiai per savo gyvenimą esate jos sukramtę ne vieną kilogramą. Galbūt gumos kramtymas gali turėti naudos sveikatai, apie kurią mes dar nežinome?
(15) 2017-06-22 11
Vegetarų gyvenimas išties turėtų būti nelengvas, nes gyvūninės kilmės sudėtinės medžiagos tam tikruose produktuose gali slėptis ne tik po kokiu nors suktu pavadinimu, bet kaip tuojau pat įsitikinsite, gali būti randamos ir tokiuose produktuose, kuriuose apskritai nesitikėjote jų esant.
(3) 2017-04-14 10
JAV suvaidino didžiulį vaidmenį skleidžiant kramtomosios gumos populiarumą visame pasaulyje. Antrojo pasaulinio karo metais JAV kariai ją dovanojo žmonėms Europoje, Afrikoje ir kitur. Ko gero dar daug kam nežinoma ir tai, kad kramtomoji guma padeda įveikti akių ašarojimą, pjaustant svogūnus, tačiau ar kramtomoji guma yra sveika organizmui? Šiandien parduotuvių lentynose jų pasirinkimas itin gausus: kokių tik nori spalvų, skonių ir... gausybė naujų pavojų sveikatai, teigiama draxe.com.
(0) 2016-08-29 15
Gift Kirabo – tikrai ne vienintelė aistringa kramtomosios gumos mėgėja. Baruose, naktiniuose klubuose, kavinėse dažnai gali pamatyti kramtomąja guma besimėgaujančių žmonių. Aišku, niekas nedraudžia to daryti. Tik ar tai tikrai nekenkia?
(2) 2016-07-26 5
Užsiklijuoja ten kas nors ar neužsiklijuoja?
(0) 2015-07-22 4
Kiekvieną sekundę sukramtomi 444 gumos gabalėliai, kiekvieną minutę – 26 tūkstančiai, o kiekvieną dieną – per 40 milijonų. Žmonės kramtomosios gumos sukramtė ir išspjovė tiek, kad jos ištisine plėve būtų galima uždengti visą Žemės rutulį.
(0) 2015-01-26 4
Jau buvo įrodyta, kad kramtomoji guma paskatina pažintines funkcijas ir sumažina apetitą. Dabar mokslininkai pagrindė dar vieną priežastį, dėl kurios verta ją kramtyti.
(5) 2014-12-10 26
Ar nustotumėte kramtyti kramtomąją gumą, jeigu jums pasakytų, kad kiekvienas jos gabalėlis nuodija jūsų organizmą?
(0) 2014-03-28 4
„USA Today“ skelbia, kad kareiviams kiekvieną kartą pavalgius kramtomąją gumą reikės kramtyti 20 minučių. Pentagonas į projektą žiūri labai rimtai ir mano, kad ši guma galėtų padėti sutaupyti po 100 mln. dolerių kasmet.
(0) 2014-01-16 2
Žmonės gumą kramto dar nuo tada, kai senovės graikai atsiriekę pistacijos medžio žievės ją naudodavo burnos kvapo pasaldinimui. Šiandien lipnūs gabaliukai turi kur kas daugiau paskirčių, juos kramtome norėdami sustabdyti alkio jausmą, gauti nikotino dozę ar tiesiog kur nors nukreipti dėmesį.
(0) 2013-10-07 1
Kuris maisto produktas yra visiškai nenatūralus, nemaistingas, kupinas maisto priedų, tačiau daugelio su malonumu vartojamas? Kurio maisto produkto reklamose mes dažniausiai matome baltais chalatais apsirengusius žmones? Kurio maisto produkto reklamai gamintojai išleidžia daugiausiai pinigų?
(0) 2012-09-20 0
Vienuose užsienio miestuose kramtomąją bet kur spjaudantys gyventojai griežtai baudžiami, o kituose aplinka saugoma meno kūriniais virtusiomis gumos sienomis. Lietuva kovoti su šiukšlintojais kol kas nesiima. Be to, mūsų šalyje kramtomoji neperdirbama, nors Didžiojoje Britanijoje iš jos gaminami indai, panaudotai gumai išmesti, ar netgi žaislai.
(1) 2012-08-21 0
Galbūt netoliese neradote šiukšlių dėžės ar skoniu mėgavotės šiek tiek per daug. Kad ir kaip bebūtų, atsitiko tai, kas anksčiau ar vėliau nutinka visiems – jūs prarijote kramtomąją gumą. Ar, kaip kalbama, gali būti, kad kramtomoji guma virškinamojoje sistemoje praleidžia septynerius metus, ten keldama nežinia kokią sumaištį?