Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Plaukai (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2019-04-05 49
Kasdienis maudymasis – tai tik dar viena šių laikų sukurta mada
(0) 2019-01-23 19
Kai kurios mūsų organizmo dalys jau nebeatlieka jokio reikšmingo vaidmens, nors mūsų protėviams buvo gyvybiškai reikalingos, rašo „Science Direct“.
(0) 2019-01-17 2
Tie vyrai, kurie kompleksuoja dėl retėjančių plaukų, turėtų liautis tai daryti. Pasirodo, nuplikimas yra ir visai geras dalykas.
(13) 2018-10-11 -11
Jūs žinote, kad ant jūsų pakaušio augantys plaukai elgiasi šiek tiek kitaip nei kiti. Augdami jie sudaro sūkurį, kuris gali trukdyti susikurti tvarkingą šukuoseną. Šis sūkurys dažniausiai sukasi palei laikrodžio rodyklę, tačiau vienas mokslininkas teigia, kad prieš laikrodžio rodyklę išsidėstę plaukai yra labiau būdingi seksualinėms mažumoms.
(0) 2018-09-24 13
Mes linkę įsivaizduoti kvapus kaip tai, kas tvyro aplink mus ore, tačiau tai – šiek tiek daugiau. Tai, ką suprantame kaip kvapą, iš tikrųjų yra odorantais (arba aromato junginiais) vadinamų molekulių ir uodžiamųjų receptorių, išreikštų per ląsteles mūsų kūne, kurie aktyvuoti siunčia signalą mūsų smegenims, sankirta. Trumpai tariant, visas šis procesas ir yra kvapas. Tačiau pasirodo, kad tai padaryti gali ne vien mūsų nosys, rašo sciencealert.com.
(0) 2018-09-20 0
Žilimas yra natūralus procesas, sako gydytojas Alvydas Unikauskas laidoje „Klauskite daktaro“, ir aiškinasi, kada jis gali būti per ankstyvas ir kokių galimų medicininių ligų palydovas?
(0) 2018-08-29 -2
Plaukų spalva visuomenėje yra siejama su įvairiais asmenybių bruožais. Ir nors plaukų spalvos ir asmenybių bruožų ryšys moksliškai nėra įrodytas, plaukų spalva vis dėlto gali nemažai pasakyti apie jūsų sveikatą.
(0) 2018-04-26 34
Ar dažnai maudotės duše? Tikėtina, kad dirbate arba mokotės, todėl tikriausiai atsakėte, kad kasdien. Tie, kurie sportuoja, dažnai maudosi net du kartus per dieną, kaip ir šiltųjų kraštų gyventojai. O ką pataria gydytojai ir mokslininkai? Juk ir per dažnai naudotis dušu negalima.
(0) 2018-04-19 12
Dažnai vyrai sako, kad moterys jiems – didžiausia paslaptis, tačiau net ir dailiosios lyties atstovės atkerta, kad vyrus suprasti ne taip ir lengva. Dažna moteris net nenutuokia, kas iš tiesų traukia vyrus. Išlieka amžinas ir sunkiai atsakomas klausimas – vyrams labiau patinka šviesiaplaukės ar tamsiaplaukės?
(0) 2018-03-07 2
Žmonės yra nelabai plaukuoti žinduoliai. Visi artimiausi mūsų giminaičiai yra kur kas plaukuotesni už mus. Tačiau mūsų plaukai turi keistų bruožų - ant vienų kūno vietų auga švelnūs, žvilgantys plaukai, o ant kitų - šiurkštūs. Keista ir tai, kad nesutampa ir plaukų spalva - kodėl taip yra?
(1) 2018-02-06 2
Plikimas yra didžiulis psichologinis smūgis, kurį kuriame nors gyvenimo etape tenka išgyventi daugeliui vyrų. Kai kurie tai pakelia lengviau ir tiesiog nusiskuta retėjančius plaukus, o kiti perka vaistus, šampūnus, bando visaip pridengti atsivėrusius odos lopus. Japonų mokslininkai mano, kad viena medžiaga, be kitų vietų surandama ir „McDonald‘s“ bulvytėse, gali išgydyti vyrų plikimą.
(0) 2017-12-14 6
Su amžiumi vyrų plaukai sparčiai keičiasi. Tai tikriausiai pastebėjote ir jūs. Bet kaip? Kai kurie pokyčiai yra sietini su širdies ligų rizika net labiau nei nutukimas
(11) 2017-11-30 36
Tai gniuždo. Iš pradžių galima apsimesti, kad niekas nevyksta, tačiau po kiek laiko tenka pripažinti tiesą - plinkate. Jaunystėje turėti vešlūs plaukai jus palieka ir joks šukavimas to paslėpti negali. Ne visi vyrai vienodai išgyvena dėl plikimo, tačiau nemaža dalis beplaukių norėtų susigrąžinti turėtą šukuoseną. Dabar mokslininkai iš Yonsei Universiteto Seule mano, kad plikimą bus įmanoma išgydyti jau visai greitai.
(3) 2017-11-13 19
Nors daugelis mano, kad kiekviena kūno dalis yra reikalinga tam, kad kūnas idealiai funkcionuotų, tai yra netiesa. Charlesas Darwinas savo knygoje „Descent of Man“ (liet. „Žmogaus kilmė“) išskyrė net keliasdešimt kūno dalių, kurios jo manymu yra bevertės.
(2) 2017-10-27 8
Raudonplaukiai iš tiesų išsiskiria minioje. Ir ne vien dėl plaukų ryškumo, bet ir dėl tokių plaukų retumo žmonių populiacijoje. Raudonplaukių yra labai mažai – vos vienas ar du procentai visos pasaulio populiacijos. Negana to, juos išskiria ne tik plaukai, bet ir genetiniai bruožai.