Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Saulės poveikis sveikatai (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(5) 2010-03-13 1
Praėjusią savaitę mokslininkai pareiškė, kad vitaminas D yra gyvybiškai svarbus aktyvinant žmogaus gynybinę sistemą, o tai, kad beveik pusei pasaulio gyventojų trūksta šio vitamino, gali reikšti, kad jų imuninės sistemos infekcijas naikinančios T ląstelės prastai sugeba kovoti su infekcijomis, praneša „Reuters“.
(7) 2010-04-21 0
Rengdamiesi trečią kartą Lietuvoje organizuojamai Euromelanomos dienai, dermatologai atliko apklausą, kurios tikslas buvo išsiaiškinti jaunimo požiūrį į saulę bei elgsenos stereotipus. Paaiškėjo, kad 18 proc. jaunų žmogų reguliariai lankosi soliariumuose, ketvirtadalis iš jų – vyrai. Du trečdaliai juose naudoja įdegį skatinančius kremus manydami, kad taip apsaugo savo odą.
(0) 2010-01-04 0
Mokslininkai teigia, kad per ilgas buvimas saulėje, rūkymas ir viršsvoris yra pagrindiniai veiksniai, nulemiantys tai, kad žmonės atrodo senesni, nei iš tikrųjų yra, praneša dailymail.co.uk. Kita vertus, alkoholio vartojimas suteikia apsaugą nuo saulės daromos žalos.
(3) 2010-12-28 0
Apie deginimąsi mūsų geografinėse platumose dabar kalbėti, ko gero, būtų kiek per įžūlu. O ir narsuoliai, išdrįstantys viduržiemį, žnaibantis gruodžio speigui prie ekečių nusimesti drabužius, vaikosi tikrai ne aksominio įdegio. Tačiau dalis mūsų tautiečių galbūt planuoja netrukus keliauti kur nors piečiau, į atogrąžų ar pusiaujo platumas. Visiems, turintiems galimybių pasilepinti saulėje, sveikatos priežiūros specialistų rekomenduoja saulės spinduliais mė...
(8) 2010-12-07 0
Nauji tyrimai parodė, kad reguliariai gaunamas saulės spindulių kiekis savaitgaliais gali apsaugoti nuo odos vėžio. Tiriant, kaip buvimas saulėje didina riziką susirgti melanoma, buvo atrasta, kad tiems, kurie saulėje dvi dienas per savaitę praleidžia 4–5 valandas, yra mažesnė rizika susirgti vėžiu, praneša telegraph.co.uk.