Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Technologijos medicinoje (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-05-25 3
Vilniaus universiteto mokslininkai, bendradarbiaudami su Santaros klinikų medikais, nustatė, jog serologiniai kraujo testai ūmios fazės COVID-19 diagnozavimui nėra tinkami, tačiau jie gali būti tinkami vėlyvosios fazės ar jau buvusios infekcijos faktui nustatyti, rašoma pranešime spaudai.
(4) 2020-05-09 21
Nuotolinės širdies veiklos stebėsenos sistemą plėtojančio lietuvių startuolio „Zivė“ sukurti ir dviem Lietuvos ligoninėms padovanoti 10 medicininių įrenginių jau mėnesį padeda ten dirbantiems medikams efektyviau išvengti kontakto su koronavirusu. Įsitikinęs sprendimo efektyvumu, startuolis siekia ir daugiau įstaigų neatlygintinai aprūpinti savo įranga, tačiau susidūrė su finansavimo ir biurokratinių kliūčių iššūkiu.
(3) 2020-04-30 4
Šiuo metu internete pilna naujienų apie tai, kaip skirtingų šalių mokslininkai bando gydyti pasaulyje siautėjantį koronavirusą, tačiau iš visų jų labiausiai išsiskiria japonų mokslininkų siūlomas metodas – nanorobotai, kurie virusą naikintų iš vidaus.
(0) 2020-04-30 6
Žmogaus organizmas gyvena paros ritmu. Mokslininkai šį procesą pavadino cirkadiniais ritmais. Tai organizmo fiziologiniai, biocheminiai, hormoniniai, miego, budrumo ir kiti paros metu kintantys ritmai. Žmogui atsidūrus aplinkoje, kurioje jis praranda laiko nuovoką, šie ritmai sutrinka, o tai, pasak mokslininkų, pridaro organizmui daug bėdų – net gali sukelti psichikos sutrikimų. Tai ypač aktualu ilgai intensyviosios terapijos palatose gulintiems ligoniams ir jose paromis dirbantiems medikams, kadangi neretai jose nėra jokio lango į pasaulį.
(0) 2020-04-29 4
Šalyje siaučiant pandemijai, koronavirusu itin rizikuoja užsikrėsti sveikatos priežiūros darbuotojai, teikiantys medicinos pagalbą, jų šeimos nariai ar kiti ligoninėje gydomi pacientai, juos lankantys artimieji. Klaipėdos universiteto (KU) mokslininkai, remdamiesi naujausiais moksliniais tyrimais ir ieškodami kovos su pandemija būdų, kelia hipotezę, kad oro kokybės gerinimas bendrosiose ligoninės patalpose ozonuojant orą, gali lemti mažesnę užsikrėtimo tikimybę, lengvesnę ligos eigą bei greitesnį pasveikimą.
(0) 2020-04-18 5
Praėjusią savaitę autoritetingi JAV mokslininkai skambino į Baltuosius rūmus ir kalbėjo apie antikūnų testus. Deja, didžioji dalis pokalbio nebuvo labai džiuginanti, rašo CNN.
(0) 2020-04-18 11
Amerikietis Davidas Latas, kuriam šešias dienas vienoje Niujorko ligoninių buvo dirbtinai ventiliuojami plaučiai, aprašė savo patirtį. Pasak jo, po šios procedūros gyvenimas nėra toks, koks buvo anksčiau. „Bėgiodavau maratonus, o dabar negaliu pereiti per kambarį ar užlipti laiptais nepritrūkęs oro“, – rašo jis.
(0) 2020-04-09 6
Pasauliui susidūrus su nauju virusu SARS-CoV2 ir nauja, jo sukeliama koronaviruso COVID-19 liga, staiga plačiai pradėta kalbėti apie testavimo svarbą. „Išties, kai infekcija plinta praktiškai nesustabdomai, ligos eiga varijuoja nuo besimptomės iki staigių letalių išeičių, nėra vakcinos ir efektyvaus gydymo būdo, infekcijos nustatymas testu ir infekuotųjų izoliavimas yra vienintelė patikima ligos kontrolės priemonė. Tai kas gi yra tie testai, kokie jie, ką ir kada testuoti, ar verta testus kartoti ir kada?“ – aktualius klausimus vardija prof. dr. (HP) Sonata Jarmalaitė.
(0) 2020-04-07 27
Elektromobilius gaminanti „Tesla“ kompanija paviešino naujausią vaizdo įrašą, kuriame matyti veikiantis naujasis plaučių ventiliatoriaus prototipas. Ir tai yra išties įspūdinga, kaip iš „Model 3“ elektromobiliuose naudojamų detalių inžinieriai sugebėjo pagaminti gyvybes gelbėsiančią įrangą.
(0) 2020-04-01 13
Visame pasaulyje dėl koronaviruso pandemijos jaučiamas plaučių ventiliacijos aparatų trūkumas. Kaip teigia Vaikų pulmonologė Lina Jankauskaitė, specifinio priešvirusinio gydymo dar nėra, todėl palaikomosios terapijos būtinybė yra labai didelė. Čia į pagalbą atskuba sumanūs lietuviai: jie sugalvojo, kaip greitai būtų galima pagaminti daugybę dirbtinių plaučių ventiliavimo aparatų ir juos dovanoti ligoninėms.
(0) 2020-03-18 56
Esant gripo sezonui ir daugėjant koronaviruso atvejų, svarbu žinoti, kaip galima apsisaugoti ir išvengti į patalą paguldysiančios ligos. Kasdien mums primenama apie asmens higieną, patalpų vėdinimą, paviršių sterilizavimą ir kitas priemones, padedančias apsisaugoti nuo virusų. Neseniai JAV mokslininkai tyrė dar vieną priemonę virusams naikinti. Tai ultravioletinė šviesa, bet ar ji tikrai gali sunaikinti virusus?
(0) 2020-02-23 3
Daugeliui žmonių vis dar kyla nemažai klausimų dėl ultragarso tyrimų. Kaip DELFI laidoje „Svečiuose – onkologas“ sakė radiologai, šis tyrimas yra vienas saugiausių, o sakyti, kad tai – pasenęs metodas, visiškai neteisinga. Laidos svečiai papasakojo apie ultragarsinius tyrimus, ar jiems reikia kaip nors pasiruošti, kam jie reikalingi ir kokią įtaką gali turėti žmogiškoji klaida.
(18) 2020-02-13 -35
Kūno linijas patobulinti galima panaudojant magnetinį lauką. Šis sakinys anaiptol ne iš fantastinio filmo apie tai, kas žmonijos laukia ateityje. Tai – realybė, beje, pasiekiama jau ir Lietuvoje.
(0) 2020-01-31 4
Augant naujojo koronaviruso aukų skaičiui, didėja ir visuomenės sveikatos sistemos narių atsakas. Sietle esančio Vašingtono universiteto Medicinos mokyklos Virusologijos padalinio mokslininkai kuria diagnostikos testą, kuris turėtų padėti aptikti virusą potencialaus nešiotojo organizme.