Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Vaikų žalingi įpročiai (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2019-08-21 7
Mokslas jau seniai įrodė, kad alkoholis žaloja smegenis, o naujausi tyrimai rodo, kad gerdami labiausiai sau kenkia paaugliai. Mokslininkai įrodė, jog vartodami alkoholį paaugliai kenkia už atmintį ir mokymąsi atsakingoms smegenų sritims, taip pat nukenčia ir jų psichinė sveikata, socialinis elgesys. Tačiau dabar naujas tyrimas rodo, jog šiuos sužalojimus galima ištaisyti, bet tam reikės pasitelkti Alzheimerio ligos gydymui sukurtus vaistus.
(0) 2017-03-03 4
Pranešus apie ypatingai šlykštų „Nintendo“ žaidimų kortelių skonį, nutiko tai, ko ir buvo galima tikėtis – žmonės puolė jas ragauti. Ir visa tai filmuoti. O vaizdo įrašus kelti į internetą.
(3) 2017-01-13 40
Matome, kad medicina į priekį juda neįtikėtinai sparčiai. Daugelį ligų galime išsigydyti patys, apsilankę vaistinėje. Visgi, praeito amžiaus pradžioje vaistai buvo šiek tiek kitokie, o farmacijos kompanijos vertėsi per galvą, bandydamos rinkai pasiūlyti kokią nors įmantrią naujieną. Siūlome apžiūrėti penkias juokingas ir keistas vaistų reklamas bei sužinoti jų istoriją.
(3) 2016-10-26 -3
Priklausomybių nuo alkoholio, nikotino ar narkotikų šaknys glūdi jau vaikystėje. Todėl reikia paskubėti laiku pasirūpinti vaikų gyvenimo sąlygomis ir sveikata, kol neišsivystė žalingi įpročiai.
(0) 2016-01-18 13
Lietuvos gyventojų mirties priežasčių struktūra jau daugelį metų išlieka nepakitusi.
(4) 2015-05-01 45
Perprasti emocijas ir būti empatiškiems dabartinės kartos vaikams yra gerokai sunkiau nei anksčiau. Taip yra todėl, kad jie praleidžia per daug laiko įnikę į planšetes ir išmaniuosius telefonus, perspėja britų psichiatras Ianas MacGilchristas.
(8) 2015-04-23 59
Ar ne juokingai atrodo mokytojas, sakantis paaugliui: „Rūkymas – blogis“, kai nusisukęs pats užsidega cigaretę? Bejėgiškai atrodo ir tėvai, kurie tik skėsčioja rankomis ir sako nebepajėgiantys iš savo atžalų rankų išmušti organizmą žudančio nuodo. Ir kaip pajėgs, jei vaikams grūmojama pirštu, kuris spaudžia dar nebaigtą rūkyti cigaretę. Tad kodėl lietuviai, jau seniai vadinami alkoholikų tauta, nebepajėgia išbristi ir iš tabako liūno?
(2) 2015-02-09 11
Tai daro dauguma mūsų, bet prisipažįsta tik keli. Jei kas nors mus užklumpa, jaučiame gėdą ir gailimės. Maža to, piktai šnairuojame, kai pamatome kitus tai darant viešumoje. Kalba eina, žinoma, apie nosies krapštymą pirštu, kai mėginame ištraukti snarglį, rašo Jasonas G. Goldmanas. Ar krapštyti nosį tikrai yra taip blogai? Kiek tai paplitę? Ir kodėl žmonės bando paragauti, koks yra snarglio skonis?
(1) 2014-10-05 27
Mokslininkai išsiaiškino, kad paaugliai, nuo keturiolikos metų valgę tradicinį vakarietišką maistą, sulaukę septyniolikos daug prasčiau atliko protinių gebėjimų patikros užduotis.
(2) 2014-06-08 3
Visą vasarą Druskininkuose veiksianti vaikų užimtumo studija „Miško namelis“ miesto gyventojams ir svečiams suteiks progą išbandyti alternatyvius vaikų ugdymo metodus dieninėje – savaitinėje vaikų stovykloje miško apsuptyje.
(8) 2014-03-20 4
Amerikos pediatrų akademija ir Kanados pediatrų draugija teigia, kad kūdikiai iki dvejų metų turi būti atriboti nuo bet kokių naujų technologijų įrenginių. Trejų-penkerių metų vaikams įvairūs technologijų prietaisai, tokie kaip iPad'ai, kompiuteriai, telefonai, turi būti ribojami iki vienos valandos per dieną. Šešerių-aštuoniolikos metų vaikams technologijos turi būti ribojamos iki dviejų valandų per dieną, skelbia huffingtonpost.com.
(1) 2013-06-29 0
Moterų, rūkančių nėštumo metu, vaikams tris kartus dažniau pasireiškia klausos sutrikimai paauglystėje.
(78) 2010-06-04 0
Jaunų alkoholiu girdytų beždžionių smegenų autopsijos pateikė iki šiol geriausią įrodymą, kad girtavimas jaunystėje gali visam laikui pažeisti smegenis, skelbia newscientist.com.
(7) 2010-01-05 0
Dėl to, kad namuose nuolat buvo įjungtas televizorius, tūkstančiai vaikų susiduria su sunkumais mokydamiesi kalbėti, praneša daily.co.uk.
(2) 2009-11-05 0
Tyrimą atlikę mokslininkai teigia, kad vis daugiau vaikų naudojasi tokiais internetiniais puslapiais kaip „Facebook” ar „MySpace”, nors jų amžius neatitinka keliamų reikalavimų, rašo CNN.