Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Sintetinė mėsa (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2019-10-18 6
Daugelis žino, kad maistas kosmose yra pakankamai blankus ir skurdus. Tačiau nauja technologija į astronautų mitybą pamažu atneša revoliuciją.
(0) 2019-10-10 5
Izraelio bendrovė „Aleph Farms“ paskelbė, kad jai pirmą kartą pavyko sukurti dirbtinę mėsą kosmose. Įmonės specialistai panaudojo 3D spausdinimo technologijas ir sukūrė „kosminę“ jautieną.
(7) 2015-04-29 14
Išmaitinti 7 milijardus Žemės gyventojų – nelengvas uždavinys. Trečiojo pasaulio valstybėse kasdien nuo bado jau dabar miršta tūkstančiai, o didėjant Žemės gyventojų skaičiui, kuris 2050 metais pasieks beveik 10 mlrd., problema augs. Išmaitinti alkstančius gali padėti mokslininko iš Olandijos Marko Posto laboratorinės mėsos auginimo metodas.
(2) 2014-04-07 1
Didėjantis gimstamumas, augantis susirūpinimas aplinka ir vegetarizmas vis labiau didina dirbtinės mėsos poreikį pasaulyje. Ir, kaip rodo atsitiktinai sumaišytų dirbtinių ir natūralios vištienos pakuočių pavyzdys JAV, dirbtinės vištienos gamyba pažengė tiek, kad jos skonio vartotojai jau beveik nebeatskiria nuo tikros.
(10) 2013-05-14 1
Londone netrukus bus patiektas mėsainis su mėsa, užauginta mėgintuvėlyje iš jaučių kamieninių ląstelių. 250 tūkst. eurų (863 tūkst. litų) vertės mėsainis yra mokslininkų, kuriems vadovavo Olandijos specialistas Dr. Markas Postas, metus trukusio darbo rezultatas – tikimasi, kad tokiu būdu pasauliui pavyks parodyti, jog ateityje „in vitro“ užauginta mėsa gali tapti naudingu alternatyviu maisto šaltiniu.
(8) 2012-08-16 0
Milijardierius Piteris Tylas (Peter Thiel) puoselėja svajonę pasauliui pristatyti kitokią – visiškai kitokią – mėsą. Investuotojas turi labai aiškų tikslą – sukurti technologiją, kuri mėsą „spausdintų“ 3D būdu.