Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Aplinkos poveikis (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(1) 2013-08-09 2
Įprasta teigti, kad namie auginami augalai valo orą. NASA, Pensilvanijos valstijos universitetas, Džordžijos universitetas ir kitos žinomos įstaigos bei organizacijos nusprendė išsiaiškinti, ar tai tiesa. Gauti rezultatai turėtų nudžiuginti gėlių mėgėjus, praneša Livescience.com.
(0) 2013-06-06 1
Gyvenimas miestuose gali turėti didelę įtaką tiek žmonių, tiek gyvūnų biologiniam laikrodžiui, rodo naujas tyrimas.
(0) 2013-05-07 1
Bronchų astma – dažniausia lėtinė plaučių liga vaikų amžiuje, o jai būdingi simptomai neretai atsiranda jau pirmaisiais gyvenimo metais. Statistiniais duomenimis Pasaulyje šia liga serga apie 300 milijonų žmonių. Prognozuojama, kad 2025 m. bronchų astma gali sirgti iki 400 milijonų planetos gyventojų.
(1) 2013-10-21 0
Daugiau kaip 200 cheminių medžiagų, tarp jų bisfenolis A, parabenai, ftalatai, laikomos endokrininę sistemą ardančiomis medžiagomis, ir sulaukia vis daugiau dėmesio iš įvairių Europos institucijų. Jomis susirūpinta po to, kai pastebėta, kad šios medžiagos gali sukelti gyvūnų lyčių pasikeitimus ir stipriai sutrikdyti žmogaus sveikatą.
(0) 2013-01-29 0
Sėdimas ir patogus darbas biure gali atrodyti itin patraukliai, tačiau, anot medicinos specialistų, po šiuo įvaizdžiu slepiasi ir nemaža rizika tapti profesinės ligos auka. Remiantis gyvybės draudimo ir pensijų fondų bendrovės „Aviva Lietuva“ praėjusių metų gyvybės draudimo išmokų už ligų gydymą statistika, sėdimą darbą dirbantys žmonės itin dažnai kenčia dėl riešo kanalo sindromo ir hemorojaus.
(0) 2013-01-14 0
Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos sinoptikės dr. Juditos Liukaitytės tyrimu, nulinė temperatūra žiemą – pati žalingiausia mūsų organizmui. Jos darytas tyrimas parodė, kad geriausiai žmonės jaučiasi esant 5-9 laipsnių šalčiui.
(4) 2013-04-30 0
Mokslininkai pagaliau įrodė tai, ką mes jau seniai įtarėme. Įtemptas mąstymas iš tiesų išsekina mūsų organizmą, nors kol kas niekas negali paaiškinti, kodėl taip yra.
(0) 2013-04-24 0
Senolių išmintis nuo seno teigia, kad oro sąlygos gali paveikti savijautą ar sustiprinti ligos simptomus, daugėja ir moksliškai pagrįstų rezultatų, kurie šį teiginį patvirtina. Kalbamojoje šnekoje dažnai išgirstame sakant, kad padidėja organizmo jautrumas besikeičiant orams, slėgiui.
(0) 2013-04-08 0
Populiariausia tema Lietuvoje – užsitęsusi žiema. Būsena – pavasario ilgesys. Prognozės apie liksiančius du metų laikus dar labiau gąsdina, o pasisemti energijos iš tebekrentančių snaigių – sunku. Kas vykta su mumis, kai taip ilgimės žalumos?
(1) 2013-04-05 0
Sodininkystė gali būti puikus stresą mažinantis hobis, tačiau specialistai patarią į veiklą sode žiūrėti kaip į mėgstamą laisvalaikio formą, o ne kaip į namų ruošos darbą. „Būkite realistai apgalvodami, kiek jėgų jūs turite darbui sode ar darže. Jei imsitės per daug veiklos, nei norėtumėte dirbti, streso gali atsirasti dar daugiau“, – aiškina psichoterapeutė Anna Ranieri (JAV).
(10) 2013-02-08 -2
Atlikę chemikalų, kuriais barstomos Maskvos gatvės žiemą, tyrimą, aktyvistai paskelbė, kad juose rasta toksiškų ir net radioaktyvių elementų. Miesto valdžia tokius kaltinimus neigia.