Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Rankų higiena (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-05-26 15
COVID-19 stipriai sumažino keleivių srautus. Oro linijos ir oro uostai stengiasi įtikinti žmones, kad keliauti yra saugu, tačiau prireiks šiek tiek laiko, kol lėktuvai vėl bus pilni. Tiesa, ne viskas sugrįš į buvusias vėžes - vieno kelionių atributo gali ir nebelikti.
(1) 2020-05-25 1
BBC reporteris Peteris Goffinas visą gyvenimą bijojo mikrobų. Ši psichikos ypatybė, dar vadinama misofobija arba germofobija, paruošė jį koronaviruso pandemijai. Jis žino, kaip laikytis higienos taisyklių ir kontroliuoti savo nerimą.
(0) 2020-05-15 4
Žinant, kaip dažnai tai buvo akcentuojama per įvairiausias žiniasklaidos priemones, šiandien teoriškai jau kiekvienas turėtume žinoti, kaip svarbu siekiant sustabdyti infekcijų plitimą yra plautis rankas ir laikytis geros higienos praktikos. Bet, kaip sako sena patarlė, geriau kartą pamatyti nei šimtą kartų išgirsti.
(0) 2020-05-04 1
Daugelis pasaulio valstybių, susidūrusių su COVID-19 pandemijos plitimu, norėdamos sulėtinti viruso dalelių plitimą tarp žmonių pritaikė įvairias apsauginės strategijos priemones: karantino sąlygas, atstumo tarp žmonių laikymosi taisykles, uždarė mokyklas, restoranus, kitas žmonių susibūrimo vietas, – rašo „Science Alert“.
(3) 2020-04-20 24
Paviršių dezinfekavimas pastaruoju metu tapo itin aktualus ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Etanolis yra viena populiariausių priemonių gaminant dezinfekuojančias priemones – tačiau jau tikriausiai girdėjote, kad netinkami mažiau nei 60 procentų ir daugiau nei 80 procentų etanolio turintys dezinfekavimo skysčiai? Juk atrodytų, kad 95 procentų etanolis turėtų geriau užmušti bakteriją nei 70 procentų etanolis – ar ne?
(1) 2020-04-16 0
Rankos paspaudimas yra pasisveikinimo standartas šiuolaikiniame politikos ir verslo pasaulyje, ir jis egzistuoja jau tūkstančius metų. Bet visuomenės sveikatos ekspertai ragina peržiūrėti šio ritualo saugumą, rašo BBC.
(0) 2020-04-13 11
Naujas oro mėginių tyrimas, atliktas ligoninių palatose, kuriose buvo gydomi Covid-19 sergantys pacientai, atskleidė, kad virusas gali plisti iki keturių metrų nuo ligonių, o tai yra dvigubai daugiau už atstumą, kurio žmonėms rekomenduojama laikytis viešose vietose.
(0) 2020-04-13 17
Koronavirusas – vienas didžiausių iššūkių visam pasauliui, taip pat ir Lietuvai. VU profesorius, biochemikas Daumantas Matulis laidoje „Delfi diena“ papasakojo daugiau apie šį virusą, nepaisant to, kad įvairiausias žinias apie koronavirusą girdime kasdien.
(0) 2020-04-11 15
Koronaviruso dalelės ore gali išlikti ilgiau, nei manyta anksčiau, tvirtina tyrėjai. Suomijos mokslininkai paviešino trimačio vaizdo modelį, kuriame pavaizduota, kaip koronavirusą perneša itin mažyčiai lašeliai (aerozoliai), patenkantys į orą žmonėms kosint, čiaudint ar kalbant.
(0) 2020-04-10 1
Ketvirtadienį Vyriausybėje Vilniaus universiteto Biochemijos instituto Biotermodinamikos ir vaistų tyrimo laboratorijos vadovas prof. Daumantas Matulis pateikė informaciją apie kovą su koronavirusu.
(0) 2020-04-10 43
Tinkamai rankas nusiplauna nedidelė dalis žmonių, todėl buvusi greitosios medicinos pagalbos slaugytoja, norėdama parodyti, kaip lengvai mikrobai plinta net mūvint pirštines, paskelbė vaizdo įrašą feisbuke. Šis įrašas greitai pasklido visame internete.
(0) 2020-04-08 0
Oficialias Jungtinių Amerikos Valstijų (ir kitų Vakarų šalių) rekomendacijas, esą, gyventojams nereikia dėl koronaviruso grėsmės dėvėti veido kaukių, paskatino poreikis išsaugoti respiratorius sveikatos priežiūros specialistams.
(4) 2020-04-07 35
Lietuvos sveikatos mokslų universiteto dėstytojas doc. dr. Giedrius Vanagas savo feisbuko paskyroje įvardijo panašumus, kaip COVID-19 plito Italijoje ir Lietuvoje. Anot jo, buvo padarytos 5 klaidos.
(2) 2020-04-06 4
Kokia yra tikroji situacija dėl sergamumo koronavirusine infekcija COVID-19 Lietuvoje ir kas mūsų laukia ateityje? Vilniaus universiteto (VU) mokslininkai parengė du scenarijus – realųjį ir pesimistinį – kaip Lietuvoje galėtų toliau vystytis COVID-19 virusas.