Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Žmogaus anatomija (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2011-12-19 3
Paaiškėjo, jog sunkiausius trečiojo laipsnio odos nudegimus efektyviai galima gydyti gana nesudėtinga medžiaga. Be kita ko, išradimas stimuliuoja ne tik gijimo, bet ir pažeistų odos audinių ataugimo (regeneracijos) procesus – gyjanti nudegusi vieta pasidengia ne randais, o normalia oda su visomis jos struktūromis.
(0) 2011-12-01 0
Darbas nešiojamuoju kompiuteriu, naudojant bevielį interneto ryšį, gali pastebimai sumenkinti vyro galimybes tapti tėvu, informuojama žurnale „Fertility and Sterility“. Naujo eksperimento rezultatai byloja, jog sėklos mėginiai, kurie buvo laikomi po nešiojamuoju kompiuteriu su įjungtu bevieliu interneto ryšiu, buvo labiau pažeisti spinduliuotės, lyginant su tokios pat temperatūros sėklos mėginiais, kurie buvo palikti atokiau nuo bevielio interneto naudojimo taško.
(8) 2011-11-04 0
Prisimenate, kai mokykloje ar universitete kai kurios merginos (ir dažniausiai būtent merginos) smarkiai sudirgdavo, jei rašymo lentoje netyčia šaižiai cyptelėdavo kreida arba tyčia taip pat šaižiai orą perverdavo į lentos paviršių brūžinamų pirštų (nagų) garsas? Paradoksalu, tačiau tokio garso negali pakęsti daugelis žmonių. Išsiaiškinti šio fenomeno prigimtį parūpo ir mokslininkams. Kelno ir Vienos aukštųjų mokyklų tyrėjai išsiaiškino, kodėl tas garsas d...
(16) 2011-09-26 2
Olandų menininkė sukūrė ypatingai stiprią modifikuotą žmogaus odą ir vaizdo siužetą, kuriame užfiksuota, kaip jos nepramuša kulkos. Jalila Essaïdi su kolega ląstelių biologu Abdoelwaheb El Ghalbzouri iš šilko ir žmogaus odos pagamino tris kartus už kevlarą tvirtesnę medžiagą.
(0) 2011-09-22 -1
Visiems dar nuo 1930-ųjų žinomas gangsteris Johnas Dillingeris buvo pasiruošęs iškentėti nepakeliamą skausmą, kad sieros rūgštimi būtų nudeginti jo pirštų antspaudai tam, jog gangsterio būtų neįmanoma susieti su visais jo padarytais nusikaltimais, rašoma dailymail.co.uk. Vis dėlto daugeliui mūsų pirštai be atspaudų taptų tikru košmaru, sukeliančiu problemų pasienyje ar bet kur kitur bandant įrodyti savo tapatybę. Tačiau nutinka ir taip, jog kai kurie žmonės gi...
(19) 2011-09-15 1
Las Vegaso gyventoja, beveik 18 metų nekirpusi savo rankų nagų, įtraukta į Guinnesso pasaulio rekordų knygą kaip ilgiausių rankų nagų pasaulyje savininkė, skelbia „The Telegraph“. Chris Walton net 18 metų nesikirpo nagų, o dabar galiausiai jos pastangos pasiteisino.
(7) 2011-09-15 4
Ilgiau pabuvus vandenyje, rankų ar kojų pirštų pagalvėlių oda staiga „pasensta“ – susiraukšlėja it bobausiai. Kodėl? Vaikai ir suaugę šito klausinėja jau ne vieną šimtmetį. Gali būti, jog mokslininkams pagaliau pavyko paaiškinti šio keisto fenomeno prigimtį. Pasirodo, didžiausia keisto raukšlėjimosi kaltininkė yra… trintis.
(0) 2011-08-18 0
Vyresni nei 30 m. vyrai turėtų susirūpinti giminės pratęsimu. Šanchajaus šeimos planavimo instituto mokslininkai, ištyrę 1 tūkst. savanorių, kurių amžius – nuo 20 iki 60 m., nustatė, kad nuo 30 m. spermos kokybė kasmet sumažėja 1 proc., praneša „Newsru Israel“.
(0) 2011-07-02 0
Panašu, kad žmogaus bambą galima būtų vadinti bakterijų rezervatu. Vykdant projektą „Belly Button Biodiversity“ („Bambos biologinė įvairovė“) jau gauti pirmieji rezultatai iš 95 mėginių, kuriuose aptikta daugiau nei 1400 bakterijų atmainų, rašo newscientist.com.
(3) 2011-06-13 1
Jei nebeįtelpate į mėgstamiausius džinsus, tai dar nereiškia, kad priaugote kelis nereikalingus kilogramus. Gali būti, kad problema – jūsų kaulai, mano mokslininkai. Nors priimta manyti, kad po 20 metų amžiaus dauguma žmonių nebeauga, naujausio tyrimo, kurio rezultatai išspausdinti žurnale „Journal of Orthopaedic Research“ įrodė, kad dubens kaulai tiek vyrams, tiek moterims platėja net iki 80 metų amžiaus.
(7) 2011-05-09 0
Tokią išvadą formuluoja Rajota Kanajis (Ryota Kanai), su kolegomis iš Londono universitetinės kolegijos aptikęs, jog žmonių, kurių dėmesį lengva išblaškyti, smegenų pilkosios medžiagos kiekiai yra didesni už vidutinius.
(2) 2011-04-12 0
Suaugusieji per kelias valandas gali paspartinti savo smegenų veiklą, mokydamiesi taip, kaip tai daro kūdikiai, skelbia alfa.lt. Mokslininkai iki šiol manė, kad suaugę negali trumpais periodais suaktyvinti smegenų pilkosios medžiagos. Tačiau naujai atlikti tyrimai parodė, kad tai netiesa. Pilkajai smegenų medžiagai suaktyvinimui pakanka, jei žmogus atlieka tokio sudėtingumo uždavinius, kokius gali atlikti ir kūdikiai.
(11) 2011-02-28 0
Švedijoje atliktas tyrimas atskleidė, kad žmogaus smegenis lengva „įtikinti", neva kūnas turi tris rankas. Taip buvo patvirtinta prielaida, jog mūsų pačių kūno suvokimas nėra įgimtas.
(11) 2011-02-09 0
Mokslininkai teigia, kad smegenų stimuliavimas elektros srove gali padėti žmonėms išspręsti sudėtingas užduotis, informuoja telegraph.co.uk.
(1) 2011-01-04 0
Mokslininkų komanda iš Masačusetso viešosios ligoninės (Massachusetts General Hospital), bendradarbiaudami su Harvardo Medicinos Mokykla (Harvard Medical School) nustatė, kuri smegenų dalis lemia, kad žmogus turi platų draugų ratą. Jie įsitikinę, kad už tai atsakingi migdoliniai kūnai.