Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Žmogaus anatomija (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2013-12-27 0
1602 metais Ispanijos flotilei plaukiojant Ramiuoju vandenynu, ties vakariniais Meksikos krantais, jūreiviai netikėtai pasiligojo. „Pirmasis simptomas buvo viso kūno skausmas, dėl kurio žmonės pasidarė labai jautrūs prisilietimams. Ant kūno, ypač žemiau liemens, atsirado purpurinės dėmės; jūreivių dantenos taip sutino, kad jie negalėjo sukąsti dantų ir galėjo tik gerti. Galų gale jie pradėjo mirinėti – staiga, kalbėdami“, - rašė ekspedicijos kunigas Antonio de la Ascensiónas.
(0) 2013-11-20 0
Žmonių nosys būna įvairių formų ir dydžių. Bet vienas bruožas yra bendras bemaž visais atvejais: vyrų nosys yra didesnės nei moterų.
(20) 2013-10-18 12
Maitinimas krūtimi – motinystės archetipas: kone pasąmoninis simbolis visa ko, kas ypatingais ryšiais sieja kūdikį ir jo mamą. Tačiau, pasirodo, žindymas nebūtinai yra vien moterų funkcija. Tam tikromis aplinkybėmis pieną sėkmingai gamina ir vyriškos pieno liaukos – kūdikius žindyti sėkmingai galėtų ir vyrai.
(16) 2013-09-19 3
Mokslininkai patvirtino mirusiomis laikomose galvos smegenyse egzistuojant neįprastas aktyvumo formas. Monrealio universiteto (Kanada) neurofiziologai atrado, kad nervinės ląstelės išsaugo kai kurias nežinomas aktyvumo formas ir toliau keičiasi neuroimpulsais net ir tada, kai smegenys laikomos negrįžtamai mirusiomis – kai jų mirtį liudija tiesi elektroencefalogramos linija. Tyrimo rezultatai publikuoti žurnale "PLoS One."
(2) 2013-09-02 5
<p style="font-style:italic">Jū­sų neu­ro­nai ju­da, kaip pri­suk­ti. Jų vei­ki­mo su­pra­ti­mas ga­li su­teik­ti nau­jų bū­dų eks­pe­ri­men­tuo­ti su sme­ge­ni­mis</p>
(4) 2013-08-22 20
Įamžintas ne tik tautosakoje, bet ir monumentuose, senovės graikų statulose ar primityviose teplionėse ant sienų – marsaeigio vėžėmis įspaustas net Marso paviršiuje (!) – pasididžiavimu kažkodėl pramintas vyriškas reprodukcijos organas gali būti vienas iš garsiausių ir geriausiai ištyrinėtų organų planetoje. Nepaisant būtos ir nebūtos informacijos žmonių sąmonėje, yra dalykų, kuriuos apie penį žino ar yra girdėjęs retas kuris. "LiveScience.com" skaitytojus supažindina su 7 labiausiai pašėlusiais faktais apie vyrų lytinį organą.
(11) 2013-08-22 2
Žmogaus kūnas turi neįtikėtiną savybę prisitaikyti net pašalinus didžiąją dalį vidaus organų. Taigi be kurių organų galėtumėme išgyventi?
(0) 2013-08-14 0
Nėra jokių abejonių, jog aptikti plauką maiste yra nemalonu. Vis dėl to, jei šį "maisto produktą" teko netyčia praryti, tai neturėtų kelti didelio susirūpinimo.
(2) 2013-08-07 0
38-erių Aevin Dugas – didžiausios natūralios afrikietiškos šukuosenos pasaulyje savininkė. 14 metų augintas garbanėlių kamuolys yra įspūdingo 1,32 metro skersmens ir įtrauktas į Gineso rekordų knygą.
(0) 2013-08-07 0
Kosmose išbuvus pustrečio mėnesio, nuo astronautų pėdų pradeda luptis oda. Mikrogravitacijos sąlygomis uždaroje TKS erdvėje tai reiškia ne ką kita, o pėdų pleiskanų pasklidimo po visas patalpas pavojų. NASA astronautai Mike'as Massimino ir Donas Pettitas aiškina, kodėl pradeda luptis oda.
(2) 2013-08-05 5
Apsilankymas pirtyje neretam vyrui tampa galvos skausmu dėl esą per mažo penio. Susikrimtusius vyrus tenka guosti urologams. Šios srities medikai susiduria ir su gan pikantiškomis bėdomis.
(7) 2013-07-31 0
Mūsų akys evoliucijos eigoje atsirado maždaug prieš 500 milijonų metų, o tai reiškia, kad jos senesnės už mūsų smegenis, mano mokslininkai.
(0) 2013-07-24 4
„Jeigu žmogus gimtų be mažojo kojos piršto, arba jo netektų, jis vis tiek galėtų daryti viską, ką panorėjęs“, – teigia Harvardo medicinos mokyklos ortopedinių operacijų ekspertė Anne Holly Johnson. Taigi kam reikalingi šie pirštukai?
(0) 2013-07-19 0
Pietų Kalifornijos universiteto (University of South California, Los Angeles) biologai kartu su dr. Don Arnold bei dr. Richard Roberts paviešino įspūdingą nuotrauką, užfiksavusią pelės smegenyse besiformuojančius prisiminimus.
(6) 2013-07-16 10
Ateityje žmogaus evoliucija gali pasisukti taip, kad jo burnos ertmėje dantų niekada netrūks – vietoj sukirmijusių ar išmuštų išaugs nauji.