Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Infekcinės ir parazitinės ligos (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-12-29 8
Jau išsiaiškintas ne vienas virusas, kuriais užsikrėtę patiria ilgalaikius, varginančius simptomus. Pirmieji ženklai rodo, kad tai gali būti būdinga ir SARS-CoV-2 koronavirusui.
(0) 2020-12-28 28
Norėdami nusiraminti ir nuraminti aplinkinius, žmonės dažnai pabrėžia, kad absoliuti dauguma COVID-19 pacientų išgyvena ir pasveiksta patys visiškai be jokio gydymo. Ir tai yra tiesa. Tačiau daug žmonių patiria išliekančius ilgalaikius simptomus, kurie stipriai blogina gyvenimo kokybę.
(0) 2020-12-28 4
Istoriškai pasaulinės krizės ir kiti nemalonūs įvykiai pablogindavo širdies smūgių statistiką. Tačiau šįkart mokslininkai to nepastebi, nors COVID-19 tikrai tapo didžiule pasauline problema. Dar daugiau - širdies aritmijos atvejų net sumažėjo. Tik kodėl?
(0) 2020-12-28 4
Principus, kuriais vadovaujantis kuriamos ir platinamos vakcinos, galima aiškinti aptariant tris temas: pirmiausia, atsakant į klausimą, kaip vakcinos saugo nuo ligas pernešančių mikrobų, antra, nagrinėjant vakcinų sudėtį ir tris klinikinių jų tyrimų fazes, ir, trečia, gilinantis į galutinius klinikinių tyrimų etapus, po kurių vakcinos iškeliauja į apyvartą. Būtent tokią struktūrą pasirinko portale who.int skelbiamos publikacijos autoriai. Taigi, toliau – apie viską iš eilės.
(4) 2020-12-27 6
Pripažinkime, 2020 metai nebuvo patys geriausi. Jie prasidėjo nuo didelės karo tarp JAV ir Irano grėsmės bei neįtikėtino masto gaisrų Australijos krūmynuose. O vėliau viskas apskritai nusirito velniop. Po tokių metų tikrai lengva prognozuoti, kad 2021-ieji bus geresni... Būtent su tokia viltimi praėjusius metus apžvelgė filantropas, korporacijos „Microsoft“ įkūrėjas Billas Gatesas.
(20) 2020-12-26 15
Australijos mokslininkai nustatė, kad koronavirusine infekcija COVID-19 persirgusiems žmonėms imuninės sistemos atminties ląstelės, padedančios organizmui sparčiau reaguoti į pakartotinį kontaktą su patogenu, išsilaiko mažiausiai aštuonis mėnesius, sakoma antradienį paskelbtoje studijoje.
(0) 2020-12-24 6
COVID-19 pandemija atrodo visiškai kitaip, kai rūpiniesi ne tik savimi. Nėščios moterys dažnai kreipiasi į medikus, tikėdamosi išgirsti patarimų, kaip išvengti COVID-19 ir šios ligos perdavimo vaikai. Mokslininkai atliko tyrimą, kuris atskleidė, ar nėščiosios kūdikiams perduoda virusus ir jų antikūnius.
(0) 2020-12-24 11
Nerimas dėl saugumo perkant dovanas, šeimos susibūrimų ar mišių amerikiečius buvo apėmęs ir tada.
(10) 2020-12-23 47
COVID-19 žmones paveikia skirtingai. Kai vieni džiaugiasi persirgę šia liga jusdami tik silpnus simptomus, kitiems pasiseka mažiau. Kai kurie žmonės ir toliau jaučia simptomus net praėjus kelioms savaitėms ar net mėnesiams po ligos pradžios. Dabar mokslininkai mano, kad tokie ilgalaikiai simptomai gali tapti nauja jau popandemine visuomenės sveikatos krize.
(0) 2020-12-23 2
Neseniai Jungtinėje Karalystėje (JK) aptikta mutavusi koronaviruso atmaina plinta sparčiau nei pradinis COVID-19 sukėlėjas. Ar tai reiškia, kad sukurtos vakcinos taps neveiksmingos?
(4) 2020-12-23 -2
Koronaviruso atvejams šalyje mušant rekordus, gyventojai ypatingai susirūpinę savo sveikata. Ligų prevencijai skiriamas itin didelis dėmesys, o susirgus siekiama kuo greičiau atsistoti ant kojų, mat nusilpusiems žmonių organizmams COVID-19 infekcija dar pavojingesnė.
(34) 2020-12-22 56
„Kaip galime skiepytis, kai nežinome, kas tose vakcinose yra?“, socialiniuose tinkluose baiminasi žmogus, kuris niekada nėra skaitęs jokio maisto produkto etiketės. Ir „Pfizer“ ar „Moderna“ tokių žmonių neįtikins. Tačiau visiems kitiems pateikiame visų vakcinose esančių ingredientų sąrašą.
(0) 2020-12-22 2
Antradienį Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) maisto ir vaistų administracija paskelbė „Moderna“ sukurtos vakcinos nuo koronaviruso saugumo ir veiksmingumo duomenis. Remiantis pateikta informacija, ši vakcina labai gerai užkerta kelią COVID-19 infekcijai, ypač sunkiems ligos atvejams.
(2) 2020-12-22 0
Jungtinėje Karalystėje pastebėta nauja koronaviruso atmaina, kuri pasižymi itin sparčiu plitimu. To pasekmė – didesni judėjimo suvaržymai per žiemos šventes ne tik Didžiojoje Britanijoje, apimant Angliją, Škotiją ir Verslą, bet ir pasauliniu mastu: keliautojų iš Jungtinės Karalystės nebeįsileidžia Vokietija, Prancūzija, Italija, Turkija, Lenkija, o taip pat – ir Lietuva.