Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Infekcinės ir parazitinės ligos (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-05-21 6
Tyrimas rodo, kad suaugusieji, kurie gavo dviejų skirtingų gamintojų vakcinų nuo COVID-19 dozes dažniau skundžiasi skiepo lengvu arba vidutiniu šalutiniu poveikiu, nei tie, kuriems abu kartus buvo suleistas to paties gamintojo preparatas, rašo BBC.
(0) 2021-05-20 3
Tyrėjų grupė Vokietijoje pateikė galimą paaiškinimą, kodėl „AstraZeneca“ ir „Johnson & Johnson“ COVID-19 vakcinos kartais sukelia retus kraujo krešėjimo reiškinius. Tačiau ne visi ekspertai yra įsitikinę, kad paaiškinimas yra teisingas.
(0) 2021-05-19 3
Daugiau nei tuzinas mokslininkų paskelbė laišką respektabiliame mokslo žurnale „Science“, kuriuo ragina toliau tirti ligą COVID-19 sukeliančio viruso SARS-CoV-2 kilmę. Autoriai teigia, kad dabartiniai įrodymai nėra pakankami, kad būtų galima nustatyti, ar virusas atsirado natūraliai gamtoje, ar ištrūko iš laboratorijos.
(0) 2021-05-18 6
Koronavirusui agresyviai plintant visame pasaulyje, imta kalbėti, kad turimos kontrolės priemonės nepakankamai efektyvios. SARS-CoV-2 infekcijai nustatyti naudojamų polimerazinės grandininės reakcijos (PGR) testų rezultatų reikia ilgai laukti, be to, testai kartais klysta. Personalui imti mėginius iš potencialiai infekuotų asmenų nosiaryklės – sudėtinga ir pavojinga. Vėlesniais ligos etapais virusas viršutiniuose kvėpavimo takuose sunkiai randamas.
(0) 2021-05-17 7
Šiuo metu nemiga nėra įtraukta į oficialų Ligų kontrolės ir Prevencijos Centro (CDC) sudarytą COVID-19 simptomų sąrašą, tačiau naujausi tyrimai rodo – infekcija gali turėti didelį neurologinį ir psichiatrinį poveikį net trečdaliui išgyvenusių žmonių.
(0) 2021-05-17 3
Mūsų genomas yra kuo tikriausios kapinės, nusėtos genetiniais virusų fragmentais – virusų, kurie kadaise kankino mūsų protėvius. Jei prieštaringai vertinamas MIT tyrėjų teiginys atlaikys gausią kritiką, gali tekti pripažinti, kad dabartinę pandemiją sukėlęs virusas turi nemažai galimybių taip pat čia pasilikti.
(1) 2021-05-15 -23
Artėjant Galimybių paso startui, Ekonomikos ir inovacijų ministerija pateikia išaiškinimus, kaip reikės elgtis norint gauti šį daugiau laisvių suteikiantį dokumentą nuo COVID-19 pasiskiepijusiems, šia liga persirgusiems arba gavusiems neigiamą tyrimo rezultatą.
(0) 2021-05-13 0
Mokslininkai neabejoja, kad žmonija dar ilgai gyvens su Covid-19 pandemiją sukėlusiu virusu, o taip pat, kad ateityje kils naujų pandemijų. „Kadangi žmonės nėra racionalūs kaip kiborgai, tai virusas tuo pasinaudoja. Galima sakyti, kad kvailumas yra geriausias viruso sąjungininkas“, - sako VU paleontologas prof. dr. Andrejus Spiridonovas. Jo nuomone, pandemijos buvo galima išvengti, jei visi būtų sąžiningai laikęsi ribojimų.
(0) 2021-05-12 -1
Indija šiuo metu išgyvena didžiulę COVID-19 bangą. Tačiau net pasveikę nuo šios virusinės infekcijos negali atsikvėpti - gydytojai pastebi, kad tarp buvusių COVID-19 pacientų plinta pavojinga grybelinė infekcija.
(3) 2021-05-12 0
Pasak Rytų Anglijos (UAE) universiteto mokslininko, daugelio iš mūsų gyvenimo būdas sukėlė „tobulą erdvę“ infekcinių ligų – tokių kaip COVID-19 – evoliucijai ir perdavimui.
(0) 2021-05-10 -2
Nors atrodo, kad ši pandemija tęsiasi amžinai, iš tikrųjų COVID-19 mums dar tebėra pakankamai nauja problema. Su laiku pasirodė daug pranešimų apie tai, kad COVID-19 infekcija pažeidžia ne tik plaučius, bet ir širdis. Šios problemos atgarsiai žmogų gali lydėti ilgai ir po to, kai jis pasveiksta nuo COVID-19. Bet ar net ir nesunkūs COVID-19 atvejai gali sukelti širdies pažeidimus?
(0) 2021-05-10 9
Įsibėgėjant vakcinacijai nuo COVID-19 žmonėms kyla vis daugiau su tuo susijusių klausimų: kaip elgtis pakilus temperatūrai, ar galima maudytis, vartoti alkoholį ar kitus vaistus?
(0) 2021-05-10 -3
Kas tiksliau prognozavo COVID-19 pandemijos eigą – ekspertai ar visuomenė? Kembridžo universiteto tyrimas parodė, kad tokie ekspertai, kaip epidemiologai ir statistikai, pateikė daug tikslesnę pandemijos prognozę nei visuomenė – tačiau abi grupės iš esmės nuvertino tikrąjį pandemijos mastą.