Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Infekcinės ir parazitinės ligos (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2021-06-14 11
COVID-19 pandemijos pradžioje su virusu kovojome keliais pagrindiniais būdais, bet dezinfekcija buvo svarbiausias iš jų. Dezinfekavome rankas, paviršius, kartais net orą! Tačiau vos tik Pasaulio Sveikatos Organizacija pripažino, kad COVID-19 plinta aerozoliais privalėjome pakeisti strategiją - dabar ventiliacija yra svarbiausias higienos rekomendacijų punktas.
(0) 2021-06-11 0
Pagrindiniai COVID-19 simptomai yra karščiavimas, kosulys, nuovargis ir skonio bei kvapo pojūčių netekimas. Taip pat pastebima, kad COVID-19 gali sukelti odos pokyčių. Tačiau, panašu, virusas daro įtaką ir dar vienai kūno daliai – nagams.
(0) 2021-06-10 2
Oro tarša jau seniai yra viena iš didžiausią žalą aplinkai darančių formų – vien dėl jos kasmet miršta virš 7 milijonų žmonių. Ši problema periodiškai stiprėja ir dėl to, jog mažinant taršą reikėtų atsisakyti kasdienybėje naudojamų patogumų, tarkim, automobilio. Tiesa, sprendimas, nors ir priverstinis, atsirado – pasauliui užsidarius dėl pandemijos, oras palengva ėmė valytis.
(1) 2021-06-09 0
JAV Kolorado valstijos universiteto mokslininkai laisvėje gyvenančiuose afrikiniuose šikšnosparniuose aptiko Zikos viruso genetinės medžiagos. Šis atradimas yra pirmasis, pranešantis apie šio viruso RNR aptikimą šikšnosparniuose už kontroliuojamų eksperimentų ribų.
(1) 2021-06-03 1
Teksaso universiteto mokslininkai sukūrė COVID-19 vakciną, kuriai nereikia adatų ir švirkštų. Tuo tarpu Kvinslando universiteto mokslininkai ją jau išbandė su pelėmis ir džiaugiasi teigiamais rezultatais. Tik kaip vakcina be adatos pagalbos patenka į organizmą? Ir kam reikia tokio sprendimo?
(4) 2021-06-03 2
Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Neurologijos centro gydytojų neurologų atliktame plačios apimties tyrime prieita prie išvados, kad 65 procentai medicinos darbuotojų, dėvėdami asmens apsaugos priemones, patiria galvos skausmų, kartais netgi panašių į migreną.
(0) 2021-06-02 5
Pastaruoju metu vis daugiau kalbama apie teoriją, kad naujasis koronavirusas galėjo nutekėti iš Kinijos laboratorijos. Kadangi pandemijos kilmės paslaptis vis dar neišspręsta, pasaulio lyderiai ragina nuodugniau ištirti tokią galimybę.
(1) 2021-05-31 -1
Kai 2019 metų pabaigoje COVID-19 po truputį pradėjo kelti nerimą tarptautinei bendruomenei, buvo garsiai kalbama apie galimybę, jog šis virusas buvo netyčia paleistas iš vienos Uhano laboratorijos. Šiame mieste Kinijoje yra centras, kuriame tiriami koronavirusai. Tačiau vėliau ši hipotezė buvo paneigta ir nustumta į šalį.
(0) 2021-05-28 17
Nemažai žmonių Afrikoje vis dar gyvena pakankamai paprastose trobelėse. Duramo universiteto mokslininkai mano, kad jas reikėtų statyti ant polių. Ir ne dėl kokių nors potvynių ar plėšrūnų.
(35) 2021-05-28 109
Dezinfekuokite rankas ir paviršius, laikykitės 1,5-2 metrų atstumo ir dėvėkite apsauginę kaukę - šias naujojo gyvenimo taisykles kartojame nuo pat COVID-19 pandemijos pradžios. Ir dabar reikia pasakyti, kad jos yra neteisingos, o Pasaulio Sveikatos Organizacijos neryžtingumas, užsispyrimas ir biurokratinė inercija greičiausiai galėtų būti laikomas pavojingu.
(0) 2021-05-28 -3
Šiuo metu Lietuva yra viena iš pirmaujančių Europos šalių pagal skiepijimo proceso vykdymą. Tiesa, žiniasklaidoje dažnai skamba ir Suomijos vardas dėl naudojamų inovatyvių sistemų, leidusių vidutinę vakcinavimo trukmę sutrumpinti dvigubai.
(0) 2021-05-27 5
COVID-19 vakcinos suteikia vilties, kad galbūt po truputį sugrįšime į įprastą gyvenimo ritmą. Tačiau ne visi pavyzdžiai leidžia tuo tikėti.
(1) 2021-05-26 8
1918-ųjų birželio 27-ąją du jauni vokiečių kariai (vienam buvo 18 metų, kitam – 17) mirė Berlyne nuo naujos tais metais atsiradusios gripo atmainos. Jų plaučiai atsidūrė Berlyno medicinos istorijos muziejuje: užkonservuoti formaline, čia jie ramiai laukė šimtą metų. O dabar mokslininkams pavyko sekvenuoti didžiąją dalį abu vyriškius užkrėtusio viruso ir tokiu būdu iš arčiau pažvelgti į labiausiai pasaulį nuniokojusią XX a. pandemiją. Nepilnuose genomuose glūdi susidomėjimą kurstančios užuominos apie tai, kad liūdnai pagarsėjusi gripo atmaina tarp pirmosios ir antrosios pandemijos bangos galėjo prisitaikyti prie žmonių.