Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Infekcinės ir parazitinės ligos (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(3) 2011-12-27 0
Šiaurinėje Afrikos valstybės Ugandos dalyje sparčiai plinta linksėjimo sindromas – mįslingas vaikų ir paauglių susirgimas, kuomet valgant nevalingai linksima galvomis arba kūnas susiriečia nenatūraliomis pozicijomis.
(6) 2011-11-29 2
Mokslo istorijoje būta eksperimentų, kurie, šiuolaikiniu požiūriu, buvo atlikti stulbinančiai neetiškai, tačiau, kaip paaiškėjo, išgelbėjo begalę žmonių gyvybių ir suteikė žinių, kurias pritaikius, daugelį kadaise mirtinų ligų dabar galima laikyti išnykusiomis. Viena iš labiausiai kontraversiškų medicinos mokslo istorijų – apie neatsakingą manipuliavimą raupais ir netikėtą milijonus gyvybių išgelbėjusio vakcinavimo išradimą.
(2) 2011-11-16 0
JAV Nacionalinė biologinės apsaugos mokslo tarnyba pranešė JAV vyriausybei, kad norint pasiruošti bioterorizmo atakoms, jai reikia patikrinti dešimtmečių senumo juodligės vakciną su vaikais, nes jos poveikis jauniems organizmams nežinomas, rašo NewScientist.
(7) 2011-11-04 0
Moksliniame žurnale „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ 2011 m. spalio mėnesio numeryje buvo publikuotas straipsnis, kuris griauna mitą apie skiepus ir jų daromą žalą sveikatai. Straipsnyje argumentuotai paneigiama, jog tymų, kiaulytės ir raudonukės skiepas gali sukelti autizmą, smegenų išsivystymo sutrikimą, kuris lemia nepakankamą vaiko socialinių įgūdžių, kalbos ir elgesio išsivystymą ar šio vystymosi sulėtėjimą.
(18) 2011-09-27 0
Paukščių gripas H5N1 gali būti mirtinas žmogui. Pandemijai užbėgti už akių iki šiol pavyksta tik todėl, kas ši gripo atmaina dar nežino, kaip paprastai pereiti nuo žmogaus prie žmogaus. Tačiau, kaip prognozuoja ekspertai, viskas gali pasikeisti, jeigu įvyks bent penkios dviejų genų mutacijos, skelbia „NewScientist“.
(6) 2011-09-20 26
Mus nuolatos supa daugybė bakterijų, tik ne visos yra pavojingos žmogaus sveikatai ir gyvybei. O ypač didelio mokslininkų dėmesio sulaukia tos bakterijos, kurios ne tik pavojingos, bet dar ir atsparios plataus vartojimo antibiotikams bei dezinfekcijos priemonėms. Vienas iš tokių egzempliorių – bakterija Pseudomonas aeruginosa.
(5) 2011-09-12 0
Mokslininkai, pasinaudoję nauja genų inžinerijos technika, padedančia tirti molekules, galinčias kovoti su AIDS, privertė kates švytėti žaliai.
(4) 2011-08-31 0
Ištyrus DNR pavyzdžius, paimtus iš Londone žuvusių žmonių skeletų, buvo gauti pribloškiantys rezultatai – maro pandemiją sukėlusios bakterijos išliko iki mūsų dienų, praneša dailymail.co.uk. Nuo maro mirusių žmonių, kurie buvo palaidoti sostinės masinėse kapavietėse, kūnų liekanose aptikta keletas maro bakterijos genomo sekų, sutampančių su šiandienio maro sukėlėjo DNR.
(0) 2011-06-30 1
Atsirado galimybė vaikus skiepyti stikline pieno. Užtenka šį gėrimą praturtinti tam tikromis bakterijomis. Tokį pasiūlymą pateikė Nobelio premijos laureatas Barry‘s Marshallas iš Vakarų Australijos universiteto, skelbia „The Sydney Morning Herald“.
(8) 2011-06-20 0
Epidemiologai nustatė naują mutavusio gripo atmainą. Ja tapo vadinamojo kiaulių gripo modifikacija. Eksperimento rezultatai parodė, kad ši kiaulių gripo atmaina atspari visiems antivirusiniams preparatams, šiuo metu esantiems vaistų rinkoje, skelbia „The International Business Times“.
(4) 2011-06-06 4
Lietuvoje stebimas sergamumo echinokokoze augimas, o gyventojams trūksta žinių apie šios ligos profilaktiką, teigia Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).
(2) 2011-05-19 0
Kartais praverčia staigus smūgis kakton. Imi ir apsidairai. Šiaip gana skeptiškai žiūrėjau į gana didelę paniką, kurią įvairiausiais būdais kėlė ir kelia reklama ir farmacijos atstovai dėl erkių platinamų ligų. Gal dėl to, kad nuo basakojės vaikystės ir mane, ir mano draugus išbandė šimtai erkių. Ir nieko.
(12) 2011-04-29 0
Mokslininkai įsitikinę, jog jau greitai galės pakeisti laukinių uodų DNR – tokiu būdu taptų daug lengviau kovoti su šių kraujasiurbių platinama maliarija, informuoja BBC. Jei mokslininkams pavyktų tarp uodų išplatinti reikiamą geną, būtų įmanoma stipriai sumažinti maliarijos susirgimų skaičių.
(12) 2011-03-01 7
Mokslui jau keletą dešimtmečių žinomos keistos baltymų dalelės prionai, galintys sukelti susirgimus, kurių simptomatika panaši į menamų zombių elgesio ypatumus. Ar modernus mokslas pajėgus sukurti infekcijos sukėlėją, kuris savo auką paverstų lengvai kontroliuojama pusiau gyva, pusiau mirusia žmogysta be jokių savasties požymių?
(2) 2011-02-24 1
Nuliūdinti, sukelti nerimą ar blogą nuotaiką gali įvairūs dalykai – prasta diena darbe, finansinės problemos, šeimyninis barnis. Bet ar gali būti, jog tokią savijautą sukelia kokia nors organizme tūnanti bakterija? Tyrimai byloja, kad bakterijos ir parazitai gali turėti įtakos net kai kuriems žmogaus asmenybės bruožams.