Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Virškinimo ir vidaus organai (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2020-08-19 7
Nacionalinio vėžio instituto (NVI) medikai pateikia neraminančią statistiką – per pirmąjį metų pusmetį kolonoskopiniam ištyrimui pagal storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programą atvyko dvigubai mažiau žmonių nei praėjusiais metais. Tačiau šis tyrimas – ypač svarbus, kadangi dažnu atveju storosios žarnos vėžys simptomus pradeda rodyti tik jau pažengusioje stadijoje, kai jį išgydyti būna daug sunkiau.
(1) 2020-08-18 16
Kas penktas mūsų jaučia tą simptomą bent kartą per savaitę, o vienas iš penkiolikos – kasdien. Šansai jį pajausti 2-3 kartus dažnėja bėgant metams, bet turbūt nepraeina nei dienos, kad į gydytoją nesikreiptų vaikas, kuriam yra arba buvo gydomas šis negalavimas. Ir labai dažnai pacientai nustemba, kai gydytojas pradeda kalbėti apie tai. Rėmuo ir refliuksas – šio vizito tema.
(2) 2020-08-05 27
Kepenys yra ypatingai svarbios mūsų organizmui. Jos padeda iš jo pašalinti toksinus. Deja, kepenys dažnai kenčia nuo netinkamos mitybos ir streso.
(1) 2020-07-30 5
Nors apie hepatitą C pastaruoju metu kalbama ir rašoma nemažai, tačiau ši liga iki šiol vis dar apipinta įvairiais mitais ir neigiamomis nuostatomis. Medicinos centro „Northway“ Klaipėdoje gydytoja gastroenterologė Justina Šeputienė primena, ką kiekvienam iš mūsų svarbu žinoti apie šią ligą, rašoma pranešime spaudai.
(0) 2020-07-21 2
Antakalnio poliklinikos šeimos gydytoja Emilija Petrauskienė sako: kai atrodo, kad skauda skrandį, diskomfortas kamuoti gali nebūtinai šį organą. Skausmas viršutinėje pilvo dalyje gali atsirasti dėl daugybės priežasčių.
(0) 2020-06-26 1
Virškinimo sistema suskaido maistą į maistines medžiagas ir energiją, reikalingą mūsų organizmui.
(0) 2020-06-11 -1
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) duomenimis, per pirmąjį šių metų ketvirtį užregistruotos 4008 žarnyno infekcinės ligos. Pasak ULAC Epidemiologinės priežiūros skyriaus gydytojos Aušros Bartulienės, per maistą plintančios žarnyno infekcijos registruojamos ištisus metus, tačiau didesnis sergamumas stebimas vasaros–rudens mėnesiais. Grupiniai susirgimai – protrūkiai – dažniausiai registruojami šeimose.
(0) 2020-06-03 3
Pagrindiniai rizikos veiksniai, kurie apsunkina galimybes užsikrėtusiems koronavirusu išgyventi – amžius ir gretutinės ligos.
(0) 2020-03-31 17
Lietuvoje jau pasitaikė du atvejai, kai COVID-19 sergantys asmenys buvo gydomi gastroenterologijos skyriuje ir koronavirusui būdingų simptomų bent iš pradžių nerodė. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro direktorius Saulius Čaplinskas teigia, kad medikams jau seniai aišku, jog kai kurie COVID-19 sergantys asmenys gali turėti problemų su virškinamuoju traktu.
(5) 2020-03-02 56
Kartais žmonės neranda energijos ar laiko pasirūpinti savimi. Kartais tam tiesiog pritrūksta valios. Nutukimas šiais laikais yra didžiulė visuomenės sveikatos problema. Tačiau bent jau dalį nutukimo keliamos žalos mokslininkai gali ištaisyti.
(1) 2020-02-14 31
Apendiksą savo kūne turi kiekvienas, o pradėjus skaudėti dešinį šoną daugelis išsigąsta, kad jiems prasidėjo ūminis kirmėlinės ataugos uždegimas, vadinamas apendicitu. Būtent dėl to, kad ši atauga gali labai greitai tapti uždegimine, o kartais net trūkti, istoriškai ji buvo laikoma rudimentiniu organu. Tai reiškia, kad ilgą laiką buvo manoma, jog ši kirmėlinė atauga neturi visiškai jokios paskirties.
(0) 2020-01-23 45
Jau nebesuskaičiuoju, kiek teko gydyti alkoholine kepenų ciroze sergančių pacientų.
(0) 2020-01-15 3
Dabartinės technologijos leidžia išlaikyti žmogaus kepenis gyvas be kūno apie 24-27 valandas. Tai - labai mažai, bet dabar mokslininkai Ciuriche sukūrė prietaisą, kuris šį laiką pailgins iki savaitės.
(0) 2020-01-13 32
Kaip rodo istoriniai faktai, alkoholiniai gėrimai jau daug tūkstančių metų visuomet buvo neatsiejami nuo žmogaus būties. Senose civilizacijose alkoholinių gėrimų vartojimas buvo įteisintas įvairių švenčių, taip pat ir religinių apeigų metu.
(0) 2020-01-03 -1
Šiuo metu Lietuvoje tikriausiai nemažai žmonių yra persivalgę, be to, daug kam gali būti sutrikusios įvairios organizmo funkcijos. Per šventes niekas nesilaiko įprasto režimo, į kurį labai sunku sugrįžti, tačiau tai yra svarbiausias dalykas, sako šeimos gydytojas Valerijus Morozovas.