Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Auginantiems vaikus (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(9) 2011-12-17 0
Smegenų skenavimas parodė, kad vaikai iš smurtaujančių šeimų aptinka grėsmes taip pat kaip kareiviai. Tokie smegenų pakitimai išlieka visą žmogaus gyvenimą.
(13) 2011-11-29 3
Pasirinkdami vaiko gimimo datą tėvai neretai pasikliauja zodiako ženklais. Vieniems svarbu atsidavimas šeimai, kitiems – sėkminga karjera, tretiems – kūrybinga asmenybė. Mokslu besidomintiems skaitytojams tai turbūt atrodys pakankamai kvaila. Tačiau pasigilinus į kai kuriuos gyvenimo atvejus, aiškėja ryški statistinė koreliacija tarp gimimo datos ir profesijos. Tai ypač pastebima detaliau patyrinėjus sportininkų karjerą. Nejaugi zodiako ženklai tikrai veikia? Iš karto ...
(24) 2011-11-26 1
Visiems puikiai žinoma, jog psichiškai sveika mama ar tėvas padarytų viską, kad apgintų, apsaugotų savo vaikus nuo visų įmanomų pavojų. Atiduotų viską negailėdami savęs, kad vaikas gautų galimybę gyventi ar augti sveikas. Tai mūsų kraujyje, nes tai išlikimo ir išgyvenimo klausimas. Be to nebūtų nei manęs, nei jūsų. Tačiau kas atsitiko tautai, pagimdžiusiai M. K. Čiurlionį, Vydūną, vysk. M. Valančių, gebėjusiai savo stiprybe, kalba ir kitomis nemedžiaginėmi...
(14) 2011-09-04 0
Siamo dvynės Abigailė ir Brittany Hensel iš Minesotos valstijos (JAV) turi po atskirą širdį ir stuburą, tačiau tik vieną kūną. Šiemet jau 21-ąjį gimtadienį atšventusios merginos mėgsta plaukioti, groti pianinu, turi vairuotojo pažymėjimus ir sako net neįsivaizduojančios gyvenimo atskirai.
(23) 2011-08-11 2
Žmonės yra linkę žaisti kompiuterinius žaidimus dėl to, kad nori atrasti savo idealią tapatybę, skelbia naujo tyrimo išvados.
(8) 2011-07-26 0
Neseniai Didžiojoje Britanijoje išleistos naujos rekomendacijos mokytojams rodo tendenciją, kad Europa „atsikando“ demokratijos. Mokinių išpuolių prieš mokytojus statistikai pasiekus rekordo aukštumas, į mokyklą grąžinamos kai kurios bausmės bei vėl leidžiamas fizinis kontaktas. Lietuvos mokytojų tokios naujovės nestebina. Anot jų, mokytojai šiandien užguiti kaip niekada, todėl vis dažniau pasisakoma apie tai, kad įstatymiškai reikėtų įteisinti daugiau laisvių ...
(16) 2011-07-13 0
Šiltu, vasarišku oru dievų maistu nuo seno vadinamas šokoladas netrunka suminkštėti, aptirpti, o tokiu galima nesunkiai susitepti rūbus, daiktų paviršius. Sterilumo ir švaros prasme ne kažin koks derinys yra ir vaikai bei šokoladas. Tačiau išvengti limpančių pirštų ir išteptų drabužių bus galima skanaujant naują šokoladinį saldėsį. Jo gamintoja – Jungtinės Karalystės Lankašyro grafystėje įsikūrusi bendrovė „The In Thing“ – teigia, kad „Magic Choc“...
(0) 2011-06-21 0
Moksliniame žurnale „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ 2011 m. gegužės mėnesio numeryje buvo išspausdintas straipsnis, kuriame teigiama, jog galvos skausmas vargina nuo 35 iki 50 proc. šalies mokyklinio amžiaus vaikų. Straipsnyje pastebima, kad nepilnose šeimose gyvenantys vaikai galvos skausmu skundžiasi dažniau nei gyvenantys su abiem tėvais.
(18) 2011-06-10 0
Ekspertas, tiriantis paslaptingos Afrikoje smarkiai plintančios „knapsėjimo“ ligos atvejį, tikina, kad užsikrėtusių vaikų (5-15 metų amžiaus) jau yra šimtai, jei ne tūkstančiai. Specialistų grupė bando išsiaiškinti, kas sukelia ligą ir kokios yra galimos šios ligos pasekmės.
(4) 2011-03-22 4
Didžiojoje Britanijoje gimė daugiausia šalies istorijoje sverianti naujagimė mergaitė, jos svoris siekė beveik 5 kilogramus 700 gramų. Tris vyresnius brolius turinti dičkė pasaulį išvydo po vos šešias valandas trukusio gimdymo, rašo britų dienraštis „The Daily Mail“.
(4) 2011-02-22 0
Mikčiojimo problemų gyvenime yra turėję daugybė pasaulio garsenybių: politikas Vinstonas Čerčilis, dainininkė, aktorė Merlin Monro, dainininkas Elvis Preslis, aktorė Džulija Roberts ir jos brolis, taip pat aktorius Erikas Robertsas, pono Byno vaidmeniu išgarsėjęs komikas Rovanas Atkinsonas ir net „kietų vyrukų“ amplua garsėjantis Briusas Vilisas. Mikčiojančiųjų yra ir eilinių mirtingųjų gretose. Tačiau naujausio tyrimo ataskaitoje teigiama, kad mikčiojimą sukel...
(35) 2011-02-11 0
Kinijos valdžia nusprendė pradėti kovą su vaikų ir paauglių priklausomybe žaidimams.
Nuo kovo 1 dienos internetinių („online“) žaidimų operatoriai turės įdiegti „tėvų kontrolės“ įrankį. Tėvai galės matyti, kiek laiko jų atžala praleidžia žaisdama, taip pat uždrausti jai žaisti žiaurius ir suaugusiems skirtus žaidimus.
(23) 2011-01-31 0
Ar gali tokie žaidimai kaip „Guitar Hero“ padėti išgyti nuo vėžio arba panaikinti pasaulinį skurdą?
(0) 2011-01-26 0
Žurnalo „Lietuvos bendrosios praktikos gydytojas“ 2010 m. lapkričio numeryje publikuotas straipsnis, kurio tikslas buvo išanalizuoti įvairius tyrimus ir atskleisti, ar santuoka ir abu tėvai daro įtaką vaiko gerovei ir psichikos sveikatai?
(13) 2011-01-25 0
Tyrimai rodo, kad vaikai ir studentai, rašantys ranka, mokosi geriau negu tie, kurie spausdina klaviatūra. Tyrimą vykdžiusių mokslininkų tvirtinimu, kažkas smegenyse buvo praleista pereinant nuo knygų ir parkerių prie ekranų ir klaviatūrų. Jie mano, kad taip greičiausiai yra dėl to, kad skaitymas ir rašymas įtraukia daugybę kitų pojūčių.