Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mityba (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(2) 2011-12-29 0
Nutukusios pelės linkusios atsivesti nesveikus palikuonis. Ir atrodo, dėl to kalta žalinga mityba, sukelianti mažus spermos pokyčius, lemiančius peliukų metabolinius sutrikimus. Tyrimas leidžia geriau suprasti, kaip gyvenimo stilius veikia būsimų kartų sveikatą.
(4) 2011-12-20 0
Skandinavijoje jau keletą savaičių tęsiasi „sviesto panika.“ Naujausias su ja susijęs incidentas – Norvegijos policija praėjusį savaitgalį suėmė du švedus, kurie į šalį kontrabanda atgabeno daugiau nei 250 kg sviesto, ir vieną siuntą išpardavė daugiau nei už 25 svarus (daugiau nei 100 Lt) už pakelį, praneša „The Telegraph“.
(14) 2011-12-15 0
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) sako, kad pasaulis yra ne infekcinių ligų „krizės“ gniaužtuose. O pagrindines sveikatos problemas sukelia kenksmingo gyvenimo būdo propagavimas. Prie šio punkto galima priskirti ir netinkamą mitybą, pavyzdžiui, didelį druskos vartojimą. Mat druska yra viena iš pagrindinių blogėjančios sveikatos priežasčių, nes ji stipriai veikia kraujo spaudimą. Tik tabakas PSO kelia dar didesnį nerimą, nei druska.
(0) 2011-12-13 3
Prekybos centruose parduodami kiaušiniai būna transportavimui patogiose pakuotėse, bet dažnai jų visų iškarto nesunaudojame. O jeigu dar yra likę nuo praeitų kulinarinių simpoziumų? Kaip atskirti kuris kiaušinis šviežias?
(25) 2011-12-10 5
Skamba kaip iš mokslinės fantastikos srities, tačiau vienas Airijos parlamento narys kreipėsi į kolegas siūlydamas priimti įstatymą į geriamąjį vandenį pilti litį.
(4) 2011-12-08 0
Ko gero, amerikiečių kultūra būtų sunkiai įsivaizduojama be šios šalies gyventojų nacionalinio-gastronominio akcento – sumuštinių ir mėsainių. Sunku pasakyti, ar taip mano ir kūrybingiausi JAV kariuomenės protai. Tačiau faktas tas, jog jie sukūrė tam tikra prasme pažangiausią šio patiekalo versiją – ištisus dvejus metus ar net ilgiau karo lauko sąlygomis „tveriantį“ sumuštinį.
(15) 2011-12-08 2
Ar kada teko domėtis, kiek kofeino į organizmą patenka geriant kavą? Prekyboje esanti kava kofeino kiekiu gali smarkiai skirtis, tad apskaičiuoti suvartojamo kofeino kiekį nėra taip paprasta. Kofeino kiekis kavos puodelyje priklauso pirmiausia nuo kavos puodelio dydžio, kaip smulkiai sumalta kava, ar smarkiai skrudinta, kokiu būdu pagaminta.
(4) 2011-11-24 0
Čikagos universiteto pirmakursis Matthew Krisiloffas iškėlė sau neįprastą tikslą: pristatyti JAV rinkai naują maisto šaltinį - vabzdžius. Studentas įkūrė įmonę „Entom Foods“ ir yra įsitikinęs, kad tėvynainių nusistatymą prieš tokį racioną jam pavyks įveikti, rašo Discovery.com. Šiuo metu kompanija parduoda JAV rinkai „pritaikytus“ produktus: vabzdžius, kuriems pašalintos „fui“ jausmą sukeliančios dalys: akys, sparnai, kojos, bei traškus „egzoskele...
(37) 2011-11-14 8
Praėjusią savaitę publikuotame straipsnyje pateikėme naujienų agentūros „RIA Novosti“ informaciją apie tai, kas vyksta organizme, kai žmogus išgeria skardinę kolos. Šį kartą publikuojame oficialų kompanijos "Coca Cola" mitybos specialisto komentarą, kuriame plačiau paaiškinamas šio gėrimo sudedamųjų dalių poveikis fiziologiniams procesams.
(19) 2011-11-11 0
Amerikiečių bendrovė „Arkay Beverages“ šių metų gruodžio 1 d. JAV ir Europoje pradės pardavinėti, kaip teigia bendrovės atstovai, „pirmą pasaulyje nealkoholinį viskį.“ Gėrimo kūrėjai tvirtina, jog jų surogatas stiprųjį originalą visiškai atitinka ne tik skoniu ir aromatu – tokia pat ir nealkoholinio gėrimo išvaizda.
(34) 2011-11-09 11
Kai žmogus išgeria skardinę kolos, į jo organizmą patenka šaukštai cukraus, pakyla kraujospūdis, išsiplečia vyzdžiai, rašo naujienų agentūra „RIA Novosti“.
(3) 2011-11-08 2
Jei Jūs nemėgstate avienos, rašinio toliau galite ir neskaityti. (Bet ką čia slėpti? Vis vien noriu, kad perskaitytumėte. Todėl bandysiu intriguoti). Kaip manote, ar nuskristų lėktuvas iki Šiaurės ašigalio, jei nebūtų avių? O kokia gi intymi draugystė galėtų sieti Lietuvos avių augintoją ir Drezdeno simfoninio orkestro dirigentą?
(12) 2011-11-07 21
„Kopi Luwak“ – brangiausia pasaulyje kava, kurios kilogramas kainuoja tūkstančius litų. Šios kavos per metus pagaminama tik pusė tonos, todėl kaina ir yra tokia aukšta. Sakoma, kad unikalaus skonio, stipraus ir sunkiai nusakomo bei gaivaus aromato kava susuka galvą net didžiausiems kavos gurmanams. Ši kavos rūšis kilusi iš Indonezijos. „Kopi“ indonezietiškai – „kava“, o „luwak“ – mielo, panašaus į katę padarėlio palminio musango pavadinimas. Tiesa, kam ...
(6) 2011-11-07 0
Apie 75 proc. mūsų planetos teritorijos sudaro vanduo ir visgi mes ją vadiname „Žeme“, o ne „Vandeniu“ ar „Vandenynu“. Visai nekeista, kad ir iš kosmoso Žemė atrodo mėlyna. Rodos, ko jau ko, bet vandens planetoje netrūksta, tačiau iš viso tik apie 3 proc. viso vandens yra gėlas ir tinkamas žmogui naudoti.
(14) 2011-11-02 0
Kadaise vanduo buvo nemokamas. Tiesą sakant, jis vis dar yra nemokamas – bent jau tose valstybėse, kurios gali pasigirti didžiulėmis atsargomis geriamo vandens, rašo portalas „Business Insider“. Nepaisant to, visame pasaulyje kiekvienais metais vandeniui buteliuose yra išleidžiama daugiau kaip 100 mlrd. JAV dolerių.