Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai | Paslaugos
 
 
 

Mityba (Žmogus ir medicina | Mokslas)

Rodomi įrašai iš
visi straipsniai video
Archyvo rikiavimo ir rūšiavimo funkcijos
komentuojami skaitomiausi rekomenduojami naujausi
 
 
(0) 2014-12-31 32
Dailės terapiją galima apibrėžti kaip dailės ir kitų vizualių priemonių naudojimą gydant. Pasak Tessa Dalley, dailė egzistuoja kiekvienoje visuomenėje, o tapymas beveik toks pats senas kaip ir žmogus, ir simboliškai atspindi ir asmenybės, ir kultūros raidos ypatumus [2].
(2) 2014-12-30 7
XXI a. žmogus gyvena taip, lyg būtų įgeltas bitės – nuolat skuba, lekia ir neketina sustoti. Nuolatinis skubėjimas iš esmės pakeitė ir moderniosios visuomenės mitybos įpročius. Naujai įsitvirtinęs gyvenimo būdas privertė mus adaptuotis, tačiau ar naujai susiformavę mitybos įpročiai padeda mums išlikti ar atvirkščiai - padaro daugiau žalos nei gėrio?
(4) 2014-12-24 8
Kaip parodė bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa, atlikta prekybos tinklo „Rimi Lietuva“ užsakymu, net 82 proc. lietuvių žiemos švenčių stalui gamina žuvies patiekalus. Specialistai įspėja – neteisingai pasirinkta žuvis gali tapti tikru nuodu, tad verta per daug nepiktnaudžiauti žuvies patiekalais. Protingi kiekiai problemų nesukels, tačiau žinoti, kuo rizikuojama - verta.
(4) 2014-12-23 14
Tikriausiai daugelis esame girdėję močiutės raginimą nepalikti švenčių stalo, neparagavus dvylikos skirtingų patiekalų. Ir tikriausiai tie, kas paklausė, po to nesijautė labai gerai. Kas gi vyksta su maistu mūsų organizme?
(0) 2014-12-16 12
Jau ne kartą esu girdėjęs apie tai, kai žmonės praranda atmintį po siautulingų vakarėlių, ypač naktiniuose klubuose. Dažniausias pasakojimas pasižymi vienu bendru elementu – gėriau kokteilį, o kas toliau – niekaip negaliu prisiminti, nors tu ką. Ko gero, kokteiliai iš nepažįstamų rankų kartais gali būti ne tiek vaišingumo išraiška, kiek spąstai.
(3) 2014-12-15 -8
Šaldyti maisto produktai – tai tam tikrų produktų rūšis. Daržovės ir kiti maisto gaminiai užšaldomi namuose savo poreikiams arba pramoniniu būdu komerciniam realizavimui. Maisto laikymas žemoje temperatūroje ir užšaldymas yra vienas seniausių maisto laikymo būdų. Toks maisto laikymo metodas buvo naudojamas net tada, kai žmonės dar nežinojo tokių technologinių priemonių kaip šaldytuvas ar šaldiklis.
(3) 2014-12-12 21
50-metis George'as Prioras norėjo pasauliui parodyti, kokią žalą sveikatai gali padaryti kokakola, todėl pasiryžo mėnesį laikytis kokakolos dietos, per kurią vyriškis išgerdavo po dešimt šio gėrimo skardinių per dieną.
(5) 2014-12-10 26
Ar nustotumėte kramtyti kramtomąją gumą, jeigu jums pasakytų, kad kiekvienas jos gabalėlis nuodija jūsų organizmą?
(0) 2014-11-30 16
<p style="font-style:italic">Nuo BPA iki pridegusio skrebučio, dabartiniame pasaulyje praktiškai visur galima rasti besislepiančius cheminių priedų kokteilius. Išsiaiškinkime faktus, dėl ko ve
(0) 2014-11-28 22
Herpesą galima pavadinti naujojo amžiaus liga: maždaug devyniasdešimt procentų Europos ir Amerikos gyventojų infekuoti bent jau viena iš šio viruso žinomų rūšių. Paprastas herpesas – dažnai sutinkamas ir neretai recidyvuojantis virusinės kilmės susirgimas.
(1) 2014-11-27 18
<p style="font-style:italic">Liau­dyje sklan­do dau­gy­bė svo­rio ma­žė­ji­mo ar pri­au­gi­mo prie­žas­čių pa­aiš­ki­ni­mų, nuo „spar­taus“ meta­bo­liz­mo iki val­gy
(0) 2014-11-10 11
Vienas skaitytojas labai nusistebėjo populiarioje internetinėje skelbimų svetainėje „CV Market“ pamatęs skelbimą, kuriame siūlomas darbas bananų gazuotojui. Jam kilo klausimas, ką veiks šis darbuotojas: nejau su egzotiškais vaisiais daroma kažkas tokio, kad tam reikia atskiro darbuotojo etato? Gal jie kasdien purškiami cheminėmis medžiagomis?
(42) 2014-11-06 30
Naujos mitybos teorijos neretai sulaukia didelio akademinio sluoksnio specialistų pasipriešinimo, tačiau panašu, kad situacija keičiasi: medikai po truputį pripažįsta, kad yra nemažai ligų, kai vaistus gali pakeisti maistas.
(6) 2014-11-03 15
Iki šiol manoma, kad pieno gėrimas stiprina kaulus. Naujas Švedijos mokslininkų tyrimas ne tik paneigia šį mitą, bet taip pat ir parodo, jog pieno gėrimas dėl jame esančio cukraus spartina ir senėjimo procesus, rašo sciencealert.au.
(0) 2014-10-30 39
Senovės Romos imperijos gladiatorių kaulų sudėtį tyrinėję Vienos medicinos universiteto (Austrija) ir Berno universiteto Teismo medicinos instituto (Šveicarija) mokslininkai priėjo išvadą, kad Senovės Romos imperijoje gladiatoriai organizmui jėgas grąžindavo vartodami energinius gėrimus iš pelenų ir acto.